Cukrzyca - ważne informacje

napisał/a: Polpharma 2012-04-20 12:53
Firma Polpharma, pragnąc wspierać osoby chorujące na cukrzycę, postanowiła stworzyć miejsce, w którym osoby te będą mogły znaleźć niezbędne informacje, jak żyć z cukrzycą. Chcąc w pełni zaspokoić Wasze potrzeby informacyjne, chcemy Was prosić o podzielenie się z nami swoimi opiniami na temat tego, jakich informacji najbardziej Wam brakuje, jakie kwestie powinny być poruszone i jakie zagadnienia są według Was przydatne. Zachęcamy Was do dyskusji, ponieważ w ten sposób będziemy mogli stworzyć miejsce przyjazne wszystkim diabetykom.
napisał/a: OlgaSIWEK 2012-06-25 16:50
________________________________________________________________________________
PRZY CUKRZYCY WAŻNYM JEST, ABY DOSTOSOWAĆ ODŻYWIANIE DO TABEL Z TZW. NISKIMI WĘGLOWODANAMI:
Są to węglowodany, które po spożyciu podnoszą poziom cukru we krwi maksymalnie do 26% wzrostu, czyli nie nadwyrężają trzustki. Jemy niskotłuszczowo, 0% negatywnych toksyn, energetyczne węglowodany wyłącznie nie przekraczające po spożyciu dozwolonej granicy; czyli 26% wzrostu. Pokarmy o właściwym doborze białek, oraz co niezmiernie istotne, nie zawierające toksyn spowalniających i zatruwających nasze organizmy.

CHORUJĄC NA CUKRZYCĘ POWINNIŚMY ZATEM, REALIZOWAĆ DIETĘ:
Wg tzw. NISKICH WĘGLOWODANÓW TJ. DO 26% WZROSTU, i nie chodzi bynajmniej o ilość czy o to, że są cukry proste lub złożone. Chodzi o to, aby klasyfikować węglowodany wg wzrostu poziomu cukru jaki powodują we krwi po spożyciu. Nie uwzględniają tego wymienniki ww węglowodanowe, które pokazują wyłącznie ilości węglowodanów jako ilości, a nie uwzględniają jakości.

TABELE; DOZWOLONE ORAZ ZAKAZANE DOPEŁNIAJĄ WŁAŚCIWEJ IDENTYFIKACJI PRAWD PRZYRODNICZYCH:
Dostosowanie się do tabel zalecane i dozwolone pozwala w 2-3 dni ustabilizować poziom cukru we krwi i nie jest to trudne. (Max. 30 dni).

PAMIĘTAJMY, ŻE POZIOM CUKRU WE KRWI NIE PODNOSI ANI POWIETRZE, ANI WODA MINERALNA, LECZ ZJADANE WĘGLOWODANY:
Taki sposób odżywiania jest skuteczny i warto go zastosować od zaraz. Ostatnie słowo, co oczywiste należy zawsze do naszego lekarza rodzinnego.

________________________________________________________________________________

napisał/a: karska 2013-05-17 10:44
Dużo istotnych informacji macie również tutaj - http://www.drogapozdrowie.pl/ Generalnie cukrzycę łatwo można rozpoznać...
napisał/a: dekono 2015-12-15 11:58
Informacje o cukrzycy znajdziecie także na http://diagnosis.pl w dziale edukacja
napisał/a: andziaiksal 2016-07-07 14:05
Ja coś czytałam na http://www.dfmedica.eu/
W sumie to bardziej zainteresowały mnie te badania na genodiet niż sama cukrzyca :)
Warto sobie zerknąć co takie badania mogą dać cukrzykom.