Jak poprawić złe wyniki lipidogramu?

napisał/a: Darius_2508 2017-07-26 22:04
Cześć wszystkim

Odebrałem wyniki lipidogramu - niestety nie najlepsze.
Jestem zaskoczony bo staram się jeść w miarę zdrowo.
Tak prezentują się wyniki:
https://images84.fotosik.pl/717/c4c52d95d86293b6.jpg

Szczególnie niepokoją mnie wartości cholesterolu całkowitego i LDL.
Moja dieta na co dzień jest stosunkowo monotonna i prezentuje się mw tak:

https://images83.fotosik.pl/716/095fa67e734da60f.jpg

Zastanawiam się czy problem nie tkwi w codziennej ilości 6 jaj "L" smażonych na maśle?

Proszę o pomoc
napisał/a: Blue111 2017-08-07 20:11
Witam,
nikt niestety nie odpisał, wiec może ja coś podpowiem... ja bym się nie przejmowała tym cholesterolem, Pana wyniki nie budzą niepokoju, proszę poczytać w necie o micie cholesterolowym, absolutnie radziłabym pod żadnym pozorem nie godzić się na leki od cholesterolu tzw. statyny. Proszę ewentualnie zbadać sobie poziom homocysteiny, dobrze jakby był jednocyfrowy, a najlepiej do 7.
No i zdrowo się odżywiać i nie zapominać o ruchu.
Jajka jeśli są z dobrego źródła wiejskie, to okej, bo cholesterol z pożywienia wcale lub w bardzo niewielkim stopniu ma się do tego co wychodzi we krwi. Na pewno lepsze będą jajka jak najmniej poddane obróbce termicznej, tak aby żółtko było płynne, a białko ścięte. Surowe żółtka bardzo dobrze obniżają poziom cholesterolu, oczywiście jeśli oprócz tego są spełnione inne warunki i właściwa dieta, ale każdy organizm jest inny. Ograniczyłabym jednak smażenie.
Jeszcze zapytam, tak na marginesie jaką dawkę witaminy D3 Pan przyjmuję, robił Pan badania metabolitu 25(oh)D i czy bierze Pan do tego witaminę K2mk7..? tak by wapń został kierowany tam gdzie trzeba, czyli w kości, a nie w tętnice. tzw, paradoks wapnia. ( w necie można też o tym poczytać)
Napisałam do Pana na priv.