Informujemy, że w dniu 17.07.2024 r. forum rozmowy.polki.pl zostanie zamknięte. Jeśli chcesz zachować treści swoich postów lub ciekawych wątków prosimy o samodzielne skopiowanie ich przed tą datą. Po zamknięciu forum rozmowy.polki.pl, wszystkie treści na nim opublikowane zostaną trwale usunięte i nie będą archiwizowane.
Dziękujemy!
Redakcja polki.pl

Dodatkowo informujemy, że w dniu 17.07.2024 r. wejdą w życie zmiany w Regulaminie oraz w Serwisie polki.pl

Zmiany wynikają z potrzeby dostosowania Regulaminu oraz Serwisu do aktualnie świadczonych usług, jak również do obowiązujących przepisów prawa.

Najważniejsze zmiany obejmują między innymi:

  • zakończenie świadczenia usługi Konta użytkownika,
  • zakończenie świadczenia usługi Forum: Rozmowy,
  • zakończenie świadczenia usługi Polki Rekomendują,
  • zmiany porządkowe i redakcyjne.

Z nową treścią Regulaminu możesz zapoznać się tutaj.

Informujemy, że jeśli z jakichś powodów nie akceptujesz treści nowego Regulaminu, masz możliwość wcześniejszego wypowiedzenia umowy o świadczenie usługi prowadzenia Konta użytkownika. W tym celu skontaktuj się z nami pod adresem: redakcja@polki.pl

Po zakończeniu świadczenia usług dane osobowe mogą być nadal przetwarzane, jednak wyłącznie, jeżeli jest to dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji tego typu celów, nie dłużej niż 6 lat po zakończeniu świadczenia usług (okres przedawnienia roszczeń).

Co robić, jeśli syn nie lubi sportu?

napisał/a: grazynate 2017-09-06 11:10
Mam problem z synem. Ma 14 lat i sporą nadwagę, a nic nie chce z tym robić. Tylko siedzi w domu, cały czas podjada, je dużo tłustych rzeczy, zwłaszcza parówki i ser żółty. Próbowaliśmy go zapisać na jakieś kółko sportowe, zachęcamy go do wspólnych wycieczek rowerowych, ale on nie chce. Martwie się o jego zdrowie. Jak mogę go przekonać do ruchu?
napisał/a: figurkaela 2017-09-07 11:07
Okres dojrzewania, wiem coś o tym… Jak urośnie, to go wyciągnie do góry i ten tłuszczyk jakoś się rozłoży. Poczekaj aż pozna jakąś dziewczynę, wtedy będzie biegał, kopał piłkę i codziennie jeździł na rowerze ;)
napisał/a: ynos89 2017-09-14 08:40
Spróbuj przekonać dziecko do nowych smaków których wcześniej nie znało. Wcześniej Twoje dziecko nawet nie chciało spróbować nowych dań?? Jedząc różne rzeczy pomiędzy posiłkami gdy przychodziła pora obiadu Twoje dziecko nie odczuwało później głodu stąd mogła wynikać jego niechęć do próbowania nowych rzeczy. Warto zaangażować dziecko we wspólne przygotowanie posiłków. Przedstaw kilka propozycji a następnie pozwól mu podjąć samodzielną decyzje na co ma ochotę i co danego dnia będzie na obiad.
napisał/a: abcfitness 2017-09-14 15:44
Chłopcy w okresie dojrzewania mają większe zapotrzebowanie kaloryczne; często odczuwają głód, który zaspokajają niezdrowymi przekąskami. Staraj się przygotowywać synowi pożywniejsze posiłki, dodawaj większe porcje mięsa czy warzyw. Pozbądź się też z domu wszystkich niezdrowych produktów. Sport jest bardzo ważny dla każdego nastolatka, kształtuje rozwój fizyczny i psychiczny. Jeżeli prośby nie działają, możesz ustalić z synem system motywacyjny - jeśli w ciągu miesiącą poświęci na aktywność fizyczną odpowiednią liczbę godzin, w nagrodę będzie mógł iść do kina, na paintball czy dostanie wymarzone buty. Z czasem, gdy zacznie mieć więcej energii i siły, sam zauważy korzyści z uprawiania sportu. Jeśli syn nie chce wychodzić z domu, przynieś sport do niego. Orbitrek to sprzęt, dzięki któremu możliwe jest przeprowadzenie treningu całego ciała. Nawet pół godziny dziennie wystarczy, by znacznie zredukować poziom tkanki tłuszczowej. Korzystanie z niego jest bezpieczne, wskazane nawet osobom tak młodym, jak Twój syn. Na przykład nasz orbitrek magnetyczny Sapphire Thunder II posiada szeroki zakres oporu oraz pomiar pulsu w rączkach, dzięki czemu Twój syn będzie mógł stale kontrolować swoje wyniki. Sprzęt jest teraz w promocji, a dodatkowo otrzymasz pas neoprenowy, dwa e-booki o odchudzaniu i kalkulator kalorii, które z pewnością przydadzą się w walce z nadwagą. Chętnie odpowiem na dodatkowe pytania.
napisał/a: grazynate 2017-09-18 14:20
Nie głupi pomysł, ja i mąż też byśmy skorzystali. A czy osoby, które mają problemy z kolanami nie zrobią sobie krzywdy na tym orbitreku? Tym razem mam na mysli męza.
napisał/a: abcfitness 2017-09-27 12:14
Orbitrek charakteryzuje niski poziom obciążenia stawów. Podczas ćwiczeń na orbitreku nie odrywasz stóp od urządzenia (tak jak w przypadku biegania na bieżni czy w terenie), przez co nacisk na stawy staje się automatycznie mniejszy. Dlatego orbitrek jest polecany osobom, które mają problemy ze stawami i nie mogą wykonywać niektórych ćwiczeń. Oczywiście w razie jakichkolwiek wątpliwości warto skonsultować się z lekarzem i upewnić się, że trening nie zaszkodzi.
napisał/a: luizkaa 2017-11-26 18:53
A może zapiszcie go do jakiegoś trenera personalnego, może jak nawiąże jakąś relację z chłopakiem, to będzie dla niego jakimś wzorem i mentorem i przekona go do ćwiczeń skuteczniej, niż rodzice, których w tym wieku się nie słucha?
JulitaM87
napisał/a: JulitaM87 2017-11-28 16:02
To moze być dobry pomysl. Komentarze rodziców w tym wieku może traktować jak czepianie się, że nie jest piękny i szczupły,, a to że chodzi o jego zdrowie niestety dotrze do niego o wiele później.
napisał/a: joaska86 2017-11-30 10:10
Nic na siłę. Nie sądzę, aby zachęty z Waszej strony do czegoś do przekonały, a możecie osiągnąć efekt odwrotny
napisał/a: Marysia77 2017-12-04 22:07
sport to jedno dieta jest rowniez istotna postaraj sie cos moze w tym zakresie zmienic ;)
napisał/a: klaudyna3391 2017-12-20 11:40
tez tak uwazam szczegolnie jak ma nadwage, trzeba dzialac
napisał/a: erka1991 2018-01-06 16:41
Ważne jest żeby dziecko odnalazło aktywność fizyczną, która będzie sprawiała mu przyjemność. Ja namówiłam swojego syna na trening judo w akademii walki w Warszawie i mu się spodobało