Drewniany garaż

alincat
napisał/a: alincat 2012-09-06 17:43
Hej, czy któraś z Was drogie polki miała do czynienia może z kupnem garażu drewnianego? Szukamy jakiegoś schronienia dla naszego autka, mój mąż chce sklecić jakiś twór z blachy:/ a u nas w ogrodzie jest drewniany płotek, altanka, ławki, i myślę że garaż też by wyglądał fajnie. Podoba mi się z tej strony http://ogrodosfera.pl/garaze-drewniane taki który jest akurat w promocji, ale mąż mówi że więcej z drewnianym kłopotu niż pożytku... Pomocy, powiedźcie że u Was to się sprawdza! :)
napisał/a: 0sweetness0 2012-09-11 20:12
Mam drewniany garaż i jestem z niego jak najbardziej zadowolona :)

_____________
Dom - Odkrywaj i zbieraj swoje inspiracje z Stylowi.pl
napisał/a: Margerytka28 2012-09-12 17:28
Drewniane garaże są całkiem ok, choć przeciw tym blaszanym (przykład: http://www.maritom.pl/) też w zasadzie nic nie mam i myślę że to właśnie tak jak piszesz zależy od otoczenia przed domem.
Jak jest bardziej nowocześnie i praktycznie - to blacha, a jak klimatycznie - drewno.

P.S Choć gdyby mój facet wpadł na pomysł samodzielnego zrobienia garażu z blachy to chyba bym go strzeliła... beztalencie;)
napisał/a: Cytrynianka 2012-10-20 20:02
A przed czym to niby lepiej ochroni Wasz samochód blacha niż drewno? Chodzi chyba o to, żeby mu na dach nie leciało (bo zabawa w odśnieżanie odpada), ani żeby topniejący śnieg nagle nie zamarzał na szybach cieniutką warstwą :) Co znaczy, że jak bardziej nowocześnie i praktycznie - to blacha? W czym jest bardziej praktyczna? Przecież o ocynk też trzeba dbać... Przy czym nowocześnie blacha mi się własnie nie kojarzy wcale. Wręcz przeciwnie.
napisał/a: Hart1 2012-12-07 18:16
niedawno wybudowaliśmy dom z projekt domu Bajkowa Chata. mamy tam garaż drewniany i jesteśmy bardzo zadowoleni
napisał/a: gruzekk 2012-12-10 09:01
Nie znam się na budownictwie, ale wydaję mi się, że drewniany garaż jest trudniejszy w utrzymaniu niż taki zwykły, blaszany garaż. Wydaję mi się, że trzeba bardziej o niego dbać, żeby np. drewno nie spróchniało. Co do jednego nie mam wątpliwości, że garaż drewniany jest zdecydowanie ładniejszy wizualnie od blaszaka :P


-------------------------
alternatywne źródła energii
napisał/a: impala713 2012-12-11 12:27
ja nie jestem fanką blaszaków, ale drewniany też jakoś nie podchodzi, najlepiej sobie zrobić dobudówkę
Hannawodniak
napisał/a: Hannawodniak 2013-01-28 12:50
Drewniane garaże sa ok, ale ja wolę blaszaki - dlaczego?
Blaszaka nie trzeba impregnować raz do roku, a drewno owszem - inaczej będzie cienko wyglądało:) Proste.
Hestia
napisał/a: Hestia 2014-07-29 13:48
Mamy taki drewniany garaż. Fajna sprawa. Co prawda mąż twierdzi, że wymagał nieco ulepszeń, ale przyznaje, że jak zachodzę do niego zimą, to spokojnie mogę w nim wykonywać potrzebne prace.Aby ulepszyć nasz garaż zainwestowaliśmy jeszcze w wełnę Isover i zamontowaliśmy okno Inoutic, zmieniliśmy także zamek na Gerdę i zrobiliśmy ściankę z płyt fermacell. Mam nadzieje, ze nie pomieszałam nazw :)
W każdym razie garaż drewniany sprawdza się dobrze.
napisał/a: kpaulina3 2015-08-11 23:33
impala713 napisal(a):ja nie jestem fanką blaszaków, ale drewniany też jakoś nie podchodzi, najlepiej sobie zrobić dobudówkę


Jak masz fajny ogród to taki drewnaniy fajnie się prezentuje. Moi rodzice coś takiego zrobili jakiś czas temu i wyglada mega otoczony roślinami. W sumie nie wiem ile ich kosztowało, ale mówili, że nie wiele jakiegoś majstra znaleźli chyba przez oferteo - http://www.oferteo.pl/zlecenia-budowlane po prostu dodaje się zlecenie i zawsze ktoś zainteresowany wykonaniem odpowie.
napisał/a: azamag 2015-08-22 13:55
Garaż z blach jakoś do mnie nie przemawia. Jak dla mnie to mało stabilna konstrukcja. Patrząc jakie zmiany zachodzą w naszym klimacie polecam wybrać coś stabilniejszego. W naszym przypadku już podczas budowy rozglądaliśmy się za garażem. Wybraliśmy drewniany http://ogrodolandia.pl/garaz-drewniany-versus Pomalowaliśmy i zabezpieczyliśmy go odpowiednim impregnatem (mąż wdrażał się w tematykę). Służy nam już kolejny rok i wciąż ładnie się prezentuje, a i miejsca jest sporo. Spokojnie narzędzia ogrodowe i kosiarka znajdą dla siebie kąt.
napisał/a: marikawes 2015-08-31 13:57
Dziewczyny, a co myślicie o garażach blaszanych? Są tańsze od murowanych, można je mieć "na już" (nie trzeba budować:)) i wyglądają już tak, jak murowane, np. takie jak tutaj http://www.wawsystem.pl. Mąż jednak jest staroświecki :) i woli garaż murowany. A jaka jest Wasza opinia?