Drzwi w moim domku

napisał/a: Kasiula.G 2009-03-12 13:15
HEJ WAM nie ma innego wyjścia muszę zasięgnąć u was malutkiej porady, otóż:
- po pierwsze to zamierzam przeprowadzić w moim domciu małą modernizację polegającą na generalnej wymienia drzwi (włącznie z zewnętrznymi) i właśnie w tym wszystkim pojawiają się problemy bo jakoś nie mam do tego wszystkiego głowy, gubię się w tych wszystkich modelach, firmach i nie wiem jak sobie z tym wszystkim poradzić może zechcecie mi pomóc? proszę
napisał/a: k_zielinski 2009-03-14 22:52
Witam,
oferta na rynku jest na tyle duża że można się zakręcić. Ogólnie mamy do czynienia z drzwiami drewnianymi,lub z płtyt wdf fornirowane lub laminowane z różnymi wypełnieniami etc.
jełsi chodzi o wujściowe to są drewniane płytowe z pcv i metalowe. Osobiście do domu nie kupiłbym drewnainych bałbym się wypaczenia w dzisiejszych czasach nie sezonuje się już drewna tylko je suszy w komorach uważam to za zły system takie drzewo jeśli szybko zostało pozbawione żywicy będzie chłonąć wilgć. płyta pod tym względem jest lepsza a stosowane w tej chwilwi technologie kleje pozwalajż zniwelować ewntualne odklejenia.
Jełsi chodzi o zewmnętrzne to odradzam metalowe większośćma kiepską przenikalność cieplną i duóż przez nie ucieka z kolei pcv potraią sie wypaczyć jełsi są na ostrym słońcu, drewno z kolei się rozsycha, dobre są drzwi kstrukcji dębowej z wypełnienim termoizolacyjnym i płytą w kasetonach to pozwala nie bać się wypaczeń.
Bardzo mi się podabaja drzwi Porty wewnętrzne i zewnętrzne uważam je za bardzo dobre jakościowo polecałbym zajrzeć na ich stronę jest tam cała oferta i lista diealerów, ktrórzy je sprzedają i montują.
Pozdrawiam
jesli chodzi o wzór należy go raczej wybrać samemu wszystko rzeczą gustu.
napisał/a: Kasiula.G 2009-03-17 12:34
chyba mi z nieba spadłaś bo ja to nic, a nic się na tym nie znam a tak czy inaczej decyzję muszę podjąć a to przecież nie żarty! ale z jednym mogę się z Tobą zgodzić że można zgłupieć wybierając te drzwi tym bardziej jak ktoś jest zupełnie zielony w tych sprawach tak jak ja dobra a teraz szczegóły a porta to jaką ma konstrukcje? masz u siebie takie w domku? muszę zobaczyć rzeczywiście tą ofertę a przy okazji luknąć do innych, bo porównanie w tym wszystkim do podstawa.
napisał/a: k_zielinski 2009-03-18 22:52
mam u siebie drzwi Minimax białe najtańsze niestety zaden ciekawy wzór natomiast kolor bardzo uniwersalny stoją na niogrzewanym piętrze jest tam wykończony tylko jeden pokój z kaloryferem reszta bez więc trzeba było odizolować pomieszczenia od siebie są już tam 1,5 roku i nie mam z nimi najmniejszych problemów. Konstrukcja drzwi to ramiak sosnowy klejony warstowo na to płyta mdf i okliena wypełenienia w większości to płyta wiórowa, to w laminatach i fornirach modyfikowanych. W okleinach natyralnych jest konstrukcja ramowa czyli drewno i płyta mdf całośc pokryta fornirem. Ościeznice z mdf lub płyty wiórowej.
Ceny różne drzwi laminowane z montażem ~1.100-1.200 zł fornirowane ~1.800 zł
Pozdrawiam
napisał/a: asiaczek3 2009-09-24 10:43
Remontuję przedpokój i czeka mnie wymiana drzwi wewnętrznych. Zależy mi na tym aby do przedpokoju wpadało trochę więcej światła, więc muszą to być drzwi z przeszkleniami. Podobają mi się drzwi Porty, natomiast jestem niezdecydowana co do wzoru przeszklenia, proszę więc o pomoc.
Który wzór bardziej wam się podoba?
napisał/a: basia1125 2009-09-24 23:50
Zdecydowanie pierwsze
napisał/a: Belay 2009-09-25 21:49
Nie ma nic lepszego od białych drzwi. Kolor uniwersalny, który nie gryzie się z żadnym kolorem ścian, odcieniami podłóg itp. Gdybym miała robić remont to wymiana drzwi byłaby pierwszą rzeczą do wykonania na mojej długaśnej liście.

Wybrałabym drzwi bezprzylgowe - czyli takie, które są wykończone na prosto i nie mają żadnych frezów na bocznych krawędziach. Przy otwartych drzwiach, ładnie się prezentują. Drzwi mają schowane zawiasy, a skrzydło idealnie wchodzi w ościeżnicę.

Jeśli drzwi mają posiadać przeszklenia i przeznaczone są do wnętrza nowoczesnego - to warto zastanowić się również nad sposobem montażu szkła w skrzydło :)

Bosko wyglądają szyby zlicowane ze skrzydłem, a do tego są praktyczne bo nie ma ramek/listewek na których zwykle zbiera się kurz :)

Przykład takich drzwi, można zobaczyć tutaj: http://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/se/ib/nua9/beBwtpU6HxjCIOzkbB.jpg

asiaczek, a myślałaś może o szklanych drzwiach? Są na rynku dostępne piękne szklane drzwi ozdobione wzorami - przez nie na pewno będzie wpadało dużo więcej światła niż przez zwyczajne drzwi z przeszkleniami :)

Kilka stron ze szklanymi drzwiami:

http://www.szklanedrzwi.pl/drzwi/
http://www.drzwi-szklane.pl/
http://www.technidoor.pl/galeria_w.php?id=9
napisał/a: Fila 2009-09-27 13:21
Belay, a jaka może być cena takich szklanych drzwi?
napisał/a: Kasia248 2009-09-27 14:18
asiaczek, my sami osobiście mamy pierwszy wzór i musze przyznać sprawdzają się super, dają światło na przedpokój....

Belay, szklane drzwi fajne, ale cena pewnie jeszcze fajniejsza
napisał/a: Agula30 2009-09-27 17:20
Kasiulek napisal(a):Belay, szklane drzwi fajne, ale cena pewnie jeszcze fajniejsza

Fila napisal(a):Belay, a jaka może być cena takich szklanych drzwi?


Zgadzam się że są ładne i niestety drogie. Mam tylko jedne takie drzwi do przedpokoju a cena moich to - 2600zł
A i jeszcze jedno widać na nich niestety paluszki dziecka
I foteczka jak to wygląda u mnie
napisał/a: Fila 2009-09-29 22:44
Agula30 napisal(a):
Zgadzam się że są ładne i niestety drogie. Mam tylko jedne takie drzwi do przedpokoju a cena moich to - 2600zł

ło masz.... to już nie chcę :D
napisał/a: ~gość 2009-09-29 23:31
k_zielinski napisal(a):Bardzo mi się podabaja drzwi Porty wewnętrzne i zewnętrzne uważam je za bardzo dobre jakościowo polecałbym zajrzeć na ich stronę jest tam cała oferta i lista diealerów, ktrórzy je sprzedają i montują.

O mnie też się podobały, ale Porta jest bardzo droga i bardzo długi jest czasoczekiwania na takie drzwi- do kilku miesięcy :(
Belay napisal(a):Bosko wyglądają szyby zlicowane ze skrzydłem, a do tego są praktyczne bo nie ma ramek/listewek na których zwykle zbiera się kurz :)

Ja mam drzwi z miejscem na kurz- z doświadczenia Wam powiem, że ocierając je raz w tygodniu, co zajmuje mi ok 3 minuty na skrzydło drzwiowe, (a mieszkam na Śląsku, gdzie bardzo się kurzy)- to praktycznie nie ma brudu, nic się nie wżera, nie ma wielkiego problemu. a w ogóle nie odczuwam tego wycierania z kurzu, chociaż znajomi odradzali.
Bałabym się natomiast zamontowania drzwi szklanych, ze względu na czyszczenie właśnie- wyobrażacie sobie wypolerować to wszystko?? A jak ma się małe dzieci- to już w ogóle...
Ja osobiście mam DRE drzwi i bardzo sobie chwalę, mam je już rok i nie ma żadnych problemów!