Ekologiczne ogrzewanie

napisał/a: mariolka1986 2017-01-30 18:19
shirleyka napisal(a):Zamówiłam na epellety.pl, zajrzyj sobie na stronkę bo tam są różne pellety i tez z różną grubością granulek i cena jest od tego zależna.


Dzięki, weszłam i faktycznie znalazłam tam wszelkie niezbędne informacja na temat pelletu. Spodobał mi się bardzo kalkulator kosztów. Jesteśmy przed wyborem pieca, tak też zorientowanie się w kosztach opału jest bardzo przydatne i wiele ułatwia.
napisał/a: elisska 2017-02-07 14:08
Najczęściej kolektory słoneczne używane są do ekologicznego podgrzewania wody użytkowej w domach i innych budynkach, ale również mogą być wykorzystywane do podgrzewania wody basenowej czy wspomagania instalacji centralnego ogrzewania we współpracy z innymi źródłami ciepła, na przykład kotłami, pompami ciepła czy kominkami z płaszczem wodnym. Myślę, że takie solary są też dobrym rozwiązaniem i można uzyskać na nie dotacje, a w tym mogą pomóc specjaliści z firmy http://strefaenergii.com/
napisał/a: kiniaczek992 2017-02-18 18:22
Ja mam w mieszkaniu biokominek https://decofire.pl/biokominki/biokominki-decoflame/decoflame-ready-made/biokominek-decoflame-chicago i w zasadzie nie potrzebuję innego ogrzewania. Można je zamontować nawet w bloku ze względu na brak wymogu odprowadzania dymu. Mogą wkomponować się w przestrzeń biurową i domową. rak instalacji, sadzy, popiołu oraz dymu powoduje, że biokominek jest coraz bardziej popularny
napisał/a: gawrysia 2017-02-23 15:56
tak porównując to najtaniej wychodzi chyba węgiel, ale jak myślę ile z tym zachodu to nie bardzo jestem przekonana do tego typu ogrzewania. Raczej stawiam na gaz, obok w domku sąsiad ma gazowe, dzierżawi zbiornik do AmergiGas, rachunki ma stałe przez cały okres obowiązującej umowy. Nie narzeka, a ogrzewanie ma niemalże bezobsługowe, bo jego rola to tylko ustawienie temperatury na piecu. Zaznaczę, że rachunki nie są o wiele wyższe niż przy ogrzewaniu węglowym, a jest czysto i bezpiecznie, przede wszsytkim własnie ekologicznie.
atlantic-pol
napisał/a: atlantic-pol 2017-05-08 09:31
Polecam pompę ciepła typu powietrze-woda Alfea Extensa+, którą produkujemy. Dzięki elektronicznemu sterowaniu zaworami rozprężnymi i udoskonaleniu konstrukcji sprężarek jej wydajność może być płynnie modulowana w zakresie 15-100%. Pozwala to urządzeniu działać z wysoką efektywnością zarówno przy wysokiej, jak i bardzo niskiej temperaturze powietrza.

https://www.atlantic-polska.pl/pompa-ciepla/extensa/