Ekologiczne rozwiązania

napisał/a: Malwinka56 2013-12-06 00:44
to my zastanawiamy się nad budową takiego typy domu http://www.dobredomy.pl/projekty/domy-energooszczedne Strasznie nakręciliśmy się na dom energooszczędny. Wiadomo że to na początku większe koszta ale później fajnie na tym korzystamy.
napisał/a: olaolek1 2014-08-11 10:08
U mnie jest kilka kolektorow slonecznych i wiatrowych, bo akurat miejsce mojego domu pozwala na oplacalne ich wykorzystanie, ale jesli miejsce Twojego domu nie pozwala to zastanow sie nad ich sensem, bo szkoda przeplacac za nic tez...
napisał/a: karomaj 2014-08-11 14:17
ja niewiele mam ekologicznych rozwiązań w domu, ale tam gdzie mogłam to porobiłam. przede wszystkim żarówki ledowe, które jeszcze udało mi się kupić w dobrej cenie na http://www.max-led.pl/. no a teraz mam już je długo i cięgle świecą!! :)
napisał/a: smokwawel 2014-10-22 10:52
Jeśli chcemy ogrzewać dom przy użyciu ekologicznych źródeł energii odnawialnej to świetną inwestycją jest pompa ciepła. Sam sprzęt jest droższy niż w przypadku bardziej popularnych pieców gazowych albo kotłów ciśnieniowych ale po jego zainstalowaniu miesięczne rachunki zdecydowanie spadają. Pompa korzysta tylko z prądu, więc nie trzeba w domu mieć wcale instalacji gazowej. System dobrze działa w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym, ponieważ nie generuje wody w bardzo wysokich temperaturach. Ja będę prawdopodobnie instalować u siebie pompę typu powietrze-powietrze, taką jak tutaj: http://www.sunday-ogrzewanie.pl/oferta.html, zobaczymy co z tego wyjdzie :)
napisał/a: alicja_1453 2015-09-02 12:22
Ekologiczne będzie już zadbanie o właściwą izolację budynku. Ograniczanie strat ciepła pozytywnie wpłynie na nasz portfel i na emisję CO2 do atmosfery oraz ma korzystny wpływ na środowisko. Do tego nowoczesne systemy ogrzewania domu, wykorzystujące ciepło słońca (kolektory słoneczne), powietrza, wody i ziemi (pompy ciepła), skraplania pary wodnej ze spalin (kotły kondensacyjne). Sterowanie – elektroniczne sterowniki, głowice termostatyczne do każdego z grzejników. Panele Słoneczne – wspomagają ogrzewanie domu; latem pozwalają podgrzać nawet 100% wody użytkowej, a zimą – do 60%. Kotły – wysokiej sprawności, najlepiej kondensacyjne. Grzejniki – szybko reagujące na zmianę temperatury w pomieszczeniu, np. o małej pojemności wodnej (konwektory kanałowe Verano).