Podlewanie ogrodu

napisał/a: MonaB 2019-06-27 20:12
Witam wszystkich, czy ktoś z tutaj obecnych korzysta ze zbiorników na wodę deszczową i może powiedzieć, czy to opłacalne rozwiązanie? Taką wodę chciałabym wykorzystać do podlewania ogrodu. Niestety w czasie tych upałów mój ogród mocno ucierpiał a nie chce do tego wykorzystywać wody z sieci i szukam alternatywy.
napisał/a: Vitam 2019-07-02 19:10
Rozwiązanie jest na pewno opłacalne, szczególnie w upały, kiedy zakazuje się podlewania wodą z wodociągów. Mam dość spory zbiornik na wodę, z której korzystam nie tylko do podlewania ogrodu ale także np. do spłukiwania wody. Rozwiązanie to jest idealne dla oszczędnych takich jak ja ;)
Lena Cuzo
napisał/a: Lena Cuzo 2019-08-21 12:35
Polecam nawet, ja mam taki jeden na 1000 litrów na palecie to na tyłach ogrodu podlewam wszystko z niego, a drugi to już taki specjalny z frontu aby nie wyglądem nie straszył. Czasem się tylko z niego przelewa, więc trzeba też dopasować wielkość albo odprowadzenie nadmiaru wody zrobić. Teraz będę chyba sobie drugi montować na garażu. Kupiłam hibiskusy bagienne na Podkarpackich Sadach i widzę, ze im tam sucho trochę, więc mniejszy jakiś 200 l tam postawię aby im linię kroplującą zrobić. W ten sposób, podlewam tak prawie pół ogrodu.