co polecacie na siniaki???

napisał/a: madziuleczka2222 2010-02-05 13:20
szalonakisia_1
napisał/a: szalonakisia_1 2010-02-05 14:12
krok 1

Lód

Zimne temperatury powodują szybszą regenerację tkanki. Do stłuczonego miejsca należy przyłożyć na nie dłużej niż 10 minut woreczek z lodem lub żelowy kompres. Okłady należy parokrotnie powtórzyć.

Jeśli nie mamy pod ręką lodu należy przyłożyć do obolałego miejsca cokolwiek zimnego. Może to być zimna butelka lub woreczek z zamrożonymi warzywami.

Na wszelkie siniaki nie należy nakładać maści rozgrzewających!

krok 2
Maść z arniki

Maść z arniki zdecydowanie przyśpiesza gojenie się i znikanie siniaków. Preparaty zawierające wyciąg z arniki można kupić w aptekach
i sklepach zielarskich.

Bardzo dobra jest maść Arcalen z wyciągiem z kwiatów arniki i nagietka, która ułatwia i przyśpiesza gojenie się krwiaków, wylewów podskórnych oraz nacieków okołostawowych. Cena: ok. 8zł

krok 3
Kompres z roztworem sody

Na obtłuczone miejsce przyłóż kompres nasączony roztworem sody. Użyj jednej łyżeczki na 100 ml (około pół szklanki wody).

Alternatywnie można użyć sprayu
Altacet. Preparat ten działa natychmiast dając ulgę w bólu
oraz schładzając obolałe miejsce.

krok 4
Okład z czosnkiem i oliwą

Rozgniatamy 5 ząbków czosnku, który następnie mieszamy z 2 łyżkami oliwy z oliwek. Nasączamy gazę tym roztworem i przykładamy na stłuczone miejsce kilka razy w ciągu dnia.

Okładu takiego nie należy stosować na miejsca z ranami otwartymi, ani nawet na te z obdartym lub uszkodzonym naskórkiem.
momodesty
napisał/a: momodesty 2010-02-05 16:14
juz pisalam o tym zelu z arnika z flos leku- jest swietny na since pod oczami, niesamowicie dziala tez na siniaki, polecam
aredzimska
napisał/a: aredzimska 2010-02-05 19:15
arnica montana, granulki