Da się zmienić kształt brwi?

kathiee
napisał/a: kathiee 2010-09-20 15:01
Mam półokrągłe a chciałabym żeby były takie jak na zdjęciu.
paula290390
napisał/a: paula290390 2010-09-20 15:07
chyba sie da, u kosmetyczki zrobic:)
pisklakowa
napisał/a: pisklakowa 2010-09-20 15:28
byc moze kosmetyczka da rade,moz jakos henna.napewno to pomoglby tutj makijaz pernamentny...ech...szkoda ze taki drogi....
w17865
napisał/a: w17865 2010-09-20 15:36
ja mam brwi które niezbyt mi sie podobają bo na jednej w połowie tak jak by brakuje kilka włosków ale poprawiam to henną i nie widac różnicy nawet mój facet ostatnio mi zaczął mówić że ładne mam brwi
justynaJ04
napisał/a: justynaJ04 2010-09-20 15:59
Ja mam taki sam problem tez chcialabym takie brwi wydaje mi sie ze musialyby odrosnac zeby ksztalt zmienic na nowy ja cierpliwa nie jestem jak widze jakies wloski to wyrywam.
szalonakisia_1
napisał/a: szalonakisia_1 2010-09-20 16:09
Nie zawsze się da zmienić kształt brwi. Czasem wymaga to czasu,nie od razu,nie zawsze włoski rosną tak jakbyśmy tego chcieli.
Katalina
napisał/a: Katalina 2010-09-20 17:23
Teoretycznie wszystko sie da zrobić, ale tutaj dużo zależy od natury. Bo każda z nas ma swoją określoną naturalną linię i nie ma możliwości sprawić, by włoski w magiczny sposób zaczęły rosnąć wyżej lub niżej. Jedyne co wchodzi w grę to regulacja pęsetą (czego nie polecam jeśli nie jesteś w 100% pewna tego co robisz).
Ogólna zasada jest taka, ze depilowac można tylko włoski rosnące poniżej łuku na jakim nam zależy. Możesz spróbować wyskubać częśc włosków na łuku brwiowym w taki sposób by układały się w pożądaną przez Ciebie linię, jednak nic na siłę.
Na poczatek poradziłabym Ci udać się do kosmetyczki i poprosić o profesjonalną regulację. Wtedy dobrano by Ci idealną dla Twojej twarzy i natury linię. Później utrzymać ją w ładzie i składzie jest dużo łatwiej.
agneszakrzewska
napisał/a: agneszakrzewska 2010-09-20 18:00
NIE MAM POJĘCIA ,IĆ DO KOSMETYCZKI ONA BEDZIE NAJLEPIEJ WIEDZIAŁA
Makeupownia
napisał/a: Makeupownia 2010-09-20 18:01
Witam. Kształt brwi może bardzo zmienić wygląd całej twarzy. Zbyt cienkie lub zbyt grube mogą nie pasować do całości i nie będą odpowiednią oprawą dla oka. Nie warto więc za wszelką cenę dążyć do konkrenego kształtu, bo każda z nas ma swój kształt i w innym niekoniecznie będzie dobrze wyglądać. Poza tym, kształtu brwi całkowicie zmienić raczej się nie da. Można go ewentualnie poprawić i skorygować. Jeżeli zmiana, na której Ci zależy jest niewielka, możesz sięgnąc po kredkę lub cień do brwi i delikanie dorysować kilka włosków. Pamiętaj też, że włoski, które wyrywasz sysematycznie, mogą później w tym miejscu gorzej rosnąc i ciężko Ci będzie powrócić do poprzedniego kształtu brwi.
MiFej
napisał/a: MiFej 2010-09-20 19:11
1. Na początku ustal odpowiednią długość brwi. Włoski powinny zaczynać się na równi z wewnętrznym kącikiem oka. Zbyt mały dystans między nimi optycznie zbliża do siebie oczy. Najlepiej więc, jeśli brwi będą oddalone od siebie o odległość dwóch palców.

2. Jeżeli jesteś blondynką lub masz jasne brwi, najpierw przyciemnij je cieniem, aby wiedzieć, które włoski wyrwać. Jeżeli jesteś brunetką wystarczy, że je przeczeszesz. W ten sposób będziesz widzieć jak się układają.

3. Na początku usuń nadmiar włosków między brwiami i te, które wychodzą poza wysokość wewnętrznego kącika oka. Jeżeli boisz się bólu, przyłóż kostkę lodu. Możesz też wykonać depilację po kąpieli, wtedy otwierają się pory skóry i zabieg jest prostszy. Aby ułatwić sobie zadanie, użyj specjalnego kremu.

4. Kolejny etap to korekta kształtu. Idealne brwi mają kształt łagodnego łuku. Powinny również zwężać się od połowy, w kierunku skroni. Włoski wyrywaj więc zawsze od dołu, zgodnie z kierunkiem, w którym rosną. Usuwaj je zdecydowanym ruchem, chwytając tuż przy nasadzie. Często sprawdzaj dotychczasowy efekt, ponieważ bardzo łatwo zepsuć linię brwi.

5. Drugim poważnym błędem jest zostawienie cieniutkich kreseczek. W efekcie będziesz mieć zawsze zdziwiony wyraz twarzy. Zostaw więc więcej włosków, ale postaraj się, aby obie brwi miały ten sam, regularny kształt.

6. Na koniec przyciemnij brwi. Jeżeli jesteś blondynką zrezygnuj z czarnego i wybierz brązowy. Możesz do tego użyć specjalnych kredek do brwi lub u kosmetyczki nałożyć hennę. Pamiętaj jednak, że brwi nigdy nie powinny być dużo ciemniejsze niż włosy. W przeciwnym razie będziesz wyglądać komicznie.
kamileczkaa
napisał/a: kamileczkaa 2010-09-20 19:24
No pewnie,że tak:) Wszystko się da:) Idz do kosmetyczki ona Ci nada kształt brwią:)
kapliczka
napisał/a: kapliczka 2010-09-20 20:10
z mojego doświadczenia wiem że nie zawsze się da, ale można oszukać naturę malując brwi cieniem czy kredką i zaznaczyć ten najwyższy punkt na ok 2/3 długości brwi, ja tak robię, oczywiście nie przasadnie