Jak uratować moją skórę?

ladymimi
napisał/a: ladymimi 2010-12-02 00:58
Od dłuższego czasu mam naprawdę spore problemy z doprowadzeniem do porządku swojego ciała. Takie paskudne uczucie, że moja skóra jest jakaś dziwna w dotyku, ni to sucha, ni to tłusta. Popękana w kilku miejscach, w innych złuszczona. A dzisiaj rano to nawet moja własna matka zapytała, co mi się stało z cerą, bo wygląda, jakbym paliła od co najmniej 10 lat i prowadziła "niezdrowy tryb życia" :[ Wolę nie myśleć, co ona mi chciała tu zasugerować, ale wiem, że to pewnie trochę przez te fast foody, co je codziennie zjadam. Zero witamin z owoców i warzyw, czasem kilka piw wieczorem i organizm szaleje. Jak nad tym zapanować? Co mi polecicie? Ja wiem, że zmiana diety i trybu życia, ale co z tą skórą? Chciałabym się jakoś szybko ogarnąć, tylko od czego tu zacząć?
apoliksa
napisał/a: apoliksa 2010-12-02 01:19
wiadomo, że zmiana diety itd. jest nieunikniona, ale takie cholerstwo jak się weżre w skórę to trzyma i nie chce puścić. te kawałki złuszczonej skóry na ubraniach i w ogóle najlepiej potraktować to peelingiem. mi trochę pomagał ten w żelu ale szło to tak opornie i skóra cały czas bolała że w końcu poszłam do spa ce ce na taki całkowity detox. miałam porządnie zrobiony peeling, masaż na ciało, algi na twarzy. wreszcie się cała sprawa ruszyła i jakoś to zaczęło wyglądać. heheh... to trochę tak jakbym sobie wymieniła skórę. ale w drugiej kolejności koniecznie pamiętaj o zmianie diety i jakimś sporcie!
asiuleczka_88
napisał/a: asiuleczka_88 2010-12-02 10:09
No zmiana diety to podstawa! Troszkę witaminek Ci się przyda, możesz sobie też kupić jakiś suplement diety. Na dobry początek polecam zrobić peeling całego ciała, a później nasmarowanie się balsamem. Pij dużo wody bo to pomaga oczyszczać organizm. Spróbuj też pić soczki lub jeść marchewkę, pomoże to nabrać ładnego kolorytu cery.