koloryzacja venitą

0phelia
napisał/a: 0phelia 2011-02-28 23:37
Zapuszczam włosy i chcąc zapewnić im zdrowszy wygląd przymierzam się do przejścia z farbowania włosów farbą trwałą na hennę firmy venita (oczywiście zamierzam wypróbować na pojedyńczym pasmie czy grożą mi odcienie zieleni). Wybiorę jakąś rudość choć jeszcze ostatecznie nie zdecydowałam czy ma być to kolor pomidorowej skórki czy miedziany blond. Czy którejś z was udało się uzyskać któryś z tych kolorów, i jakim odcieniem? Mam grube, ciemnoblond, proste włosy z tendencją do przetłuszczania się, nie zależ mi specjalnie na ich usztywnieniu ale nadaniu im połysku, czy henna jest dobrym rozwiązaniem? Myję włosy dwa razy w tygodniu, jakiej trwałości się spodziewać? Lepszy będzie balsam czy proszek? Jak długo trzymać na włosach produkt przy grubych włosach? Jakiego szmponu używać żeby kolor przetrwał jak najdłużej? Wiem że to masa pytań, liczę jednak że jakaś entuzjastka naturalnej kosmetyki mnie nakieruje :) (zdęcia w załącznikach obrazują kolory jakie chciałąbym uzyskać)
Katalina
napisał/a: Katalina 2011-03-01 09:19
Ja akurat wiem niewiele na temat farbowania włosów henną, jednak podam Ci adres do bloga znajomej: http://brunettesheart.blogspot.com/ która przez bardzo długi czas stosowała tę metodę koloryzacji. Wiem że ma na swoim kanale kilka notek dotyczących firm, efektu jaki się nimi uzyskuje, konsystencji i czasu trzymania na włosach. Mam nadzieję, że to Ci pomoże.
karolka2835
napisał/a: karolka2835 2011-03-01 18:25
Jeżeli masz grube i ciemne włosy to nie wiem czy Ci to wyjdzie. Przez parę miesięcy miałam rudy, ale ten kolor ma to do siebie, że szybko płowieje mimo stosowania odpowiednich szamponów:( Jeżeli chodzi o henne to nie mam doświadczenia ale może pomoże Ci te porady na blogu co koleżanka poniżej ci podała. Jakby co to pisz jakie efekty bo ja też mam grube włosy. Powodzenia:)