s.o.s. po opalaniu. POMOCY!

ewcia691
napisał/a: ewcia691 2010-08-17 13:14
macie jakies sprawdzone metody an oparzenia słoneczne? używam różnych kremów (np. dermosan)ale jakoś super to nie pomaga. nadal skóra w meijscu poparzenia piecze.

czego używacie w takich przypadkach?

help!
mgr-farm-anna-piecuch
napisał/a: mgr-farm-anna-piecuch 2010-08-17 13:46
Który Dermosan Pani stosuje? (Dermosan czy Dermosan N+R). Czy stosuje Pani ten krem zapobiegawczo, przed wyjściem na słońce (tylko Dermosan N+R ma filtry słoneczne), czy też leczniczo, na już istniejące oparzenia? Jak długo przebywa Pani na słońcu?
atomboy
napisał/a: atomboy 2010-08-17 16:45
nie pamiętam nazwy, ale biała buteleczka z pomarańczowymi napisami - w aerozolu na poparzenia słoneczne, super chłodzi
napisał/a: ~gość 2010-08-17 18:02
atomboy napisal(a): nie pamiętam nazwy, ale biała buteleczka z pomarańczowymi napisami - w aerozolu na poparzenia słoneczne, super chłodzi


Panthenol (albo inny preparat z dekspantenolem) - na drobne uszkodzenia skóry, w tym oparzenia słoneczne.
mgr-farm-anna-piecuch
napisał/a: mgr-farm-anna-piecuch 2010-08-17 18:02
atomboy napisal(a): nie pamiętam nazwy, ale biała buteleczka z pomarańczowymi napisami - w aerozolu na poparzenia słoneczne, super chłodzi


Panthenol (albo inny preparat z dekspantenolem) - na drobne uszkodzenia skóry, w tym oparzenia słoneczne.
monia70
napisał/a: monia70 2010-08-19 10:46
Penthenol faktycznie jest neizawodny. w przypadku oparzen, od razu po niego siegam
ewcia691
napisał/a: ewcia691 2010-08-24 11:08
mgr napisal(a): Który Dermosan Pani stosuje? (Dermosan czy Dermosan N+R). Czy stosuje Pani ten krem zapobiegawczo, przed wyjściem na słońce (tylko Dermosan N+R ma filtry słoneczne), czy też leczniczo, na już istniejące oparzenia? Jak długo przebywa Pani na słońcu?

Stosowałam ten zwykły dermosan. zawsze uzywam kremu przed i po opalaniu. W tym roku, gdy dostalam takiego mocnego poparzenia, to przyznam szczerze ze siedzialam na sloncu caly dzien:) w kazdym razie uzylam juz kilku specyfikow na oparzenia i juz jest dobrze:)
mgr-farm-anna-piecuch
napisał/a: mgr-farm-anna-piecuch 2010-08-24 17:38
ewcia69 napisal(a):Stosowałam ten zwykły dermosan. zawsze uzywam kremu przed i po opalaniu. W tym roku, gdy dostalam takiego mocnego poparzenia, to przyznam szczerze ze siedzialam na sloncu caly dzien:)


Zwykły Dermosan nie zawiera filtrów przeciwsłonecznych, a więc zupełnie nie chroni przed słońcem. Natomiast filtry w Dermosanie N+R chronią tylko przed niezbyt intensywnym promieniowaniem, nie nadają się jako ochrona przy długotrwałym opalaniu. Kremy te natłuszczają i wzmacniają skórę, ale też nie są dobrym rozwiązaniem na poparzenia słoneczne. O wiele lepiej sprawdzą się zimą jako ochrona przed wiatrem i mrozem.

Przed opalaniem proszę posmarować całe ciało takim kremem do opalania, który będzie zawierał filtr przeciwsłoneczny odpowiedni do wrażliwości Pani skóry na słońce. Proszę nakładać krem kilka razy dziennie, zwłaszcza po kąpieli (w morzu, basenie etc.). Poparzenia proszę popsikać wspomnianym Panthenolem albo innym preparatem o działaniu regenerująco-chłodzącym.

Zdecydowanie odradzam plażowanie między godziną 10 a 13. Wtedy słońce grzeje najmocniej i poparzenia murowane!

A jak opala się Państwa skóra? Czy szybko nabiera złotego koloru, czy też spieka się na raczka?