Informujemy, że w dniu 17.07.2024 r. forum rozmowy.polki.pl zostanie zamknięte. Jeśli chcesz zachować treści swoich postów lub ciekawych wątków prosimy o samodzielne skopiowanie ich przed tą datą. Po zamknięciu forum rozmowy.polki.pl, wszystkie treści na nim opublikowane zostaną trwale usunięte i nie będą archiwizowane.
Dziękujemy!
Redakcja polki.pl

Dodatkowo informujemy, że w dniu 17.07.2024 r. wejdą w życie zmiany w Regulaminie oraz w Serwisie polki.pl

Zmiany wynikają z potrzeby dostosowania Regulaminu oraz Serwisu do aktualnie świadczonych usług, jak również do obowiązujących przepisów prawa.

Najważniejsze zmiany obejmują między innymi:

  • zakończenie świadczenia usługi Konta użytkownika,
  • zakończenie świadczenia usługi Forum: Rozmowy,
  • zakończenie świadczenia usługi Polki Rekomendują,
  • zmiany porządkowe i redakcyjne.

Z nową treścią Regulaminu możesz zapoznać się tutaj.

Informujemy, że jeśli z jakichś powodów nie akceptujesz treści nowego Regulaminu, masz możliwość wcześniejszego wypowiedzenia umowy o świadczenie usługi prowadzenia Konta użytkownika. W tym celu skontaktuj się z nami pod adresem: redakcja@polki.pl

Po zakończeniu świadczenia usług dane osobowe mogą być nadal przetwarzane, jednak wyłącznie, jeżeli jest to dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji tego typu celów, nie dłużej niż 6 lat po zakończeniu świadczenia usług (okres przedawnienia roszczeń).

Trwały lakier do paznokci?

nawiaa
napisał/a: nawiaa 2013-09-10 20:11
Jaki możecie polecić? Bardzo lubię malować paznokcie, ale jak żyję nie trafiłam na skuteczny i dobry lakier - zawsze po kilku dniach zaczyna się kruszyć.

Pomocy! Są jakieś trwałe lakiery? :)
HellNo_Kitty
napisał/a: HellNo_Kitty 2013-09-11 11:45
Nie miałam na sobie, ale słyszałam że paznokcie robione u kosmetyczki (żelowe, jakieś utwardzane itd) są trwałe - wytrzymują parę tygodni. Ale to informacja nie sprawdzona :D

Z normalnych lakierów - wydaje mi się że dosłownie ŻADNYCH różnic nie ma! Bez znaczenia, czy lakier kosztował 3 złote, czy 30 złotych, wszystkie mają taką samą trwałość.
Zależy ona od tego, czy np. często moczysz ręce w wodzie/zmywasz naczynia itd. oraz od tego, ile warstw lakieru nałożysz - u mnie zawsze trzyma się dłużej jedna warstwa, a nie dwie.
Saturday
napisał/a: Saturday 2013-09-26 21:21
Na specjalne okazje mogę polecić manicure hybrydowy (lakier jest utwardzany uv)- trzyma się 2 tygodnie bez odprysków (a zmywam naczynia codziennie) i można go zrobić za pół ceny u kosmetyczki z różnymi gruponami itp. Minusem jest jego zmywanie- zwykły aceton nie daje rady, trzeba albo zakupić specjalny zmywacz do tego typu manicuru albo zrobić to u kosmetyczki przy kolejnym malowaniu.
Bebel
napisał/a: Bebel 2013-09-26 23:03
Mam ten sam problem :/ zawsze szybko lakier schodzi mi z paznokci. Przestałam inwestować kasę w drogie lakiery, bo efekt był zawsze ten sam. Ostatnio jestem wielką fanką lakierów Eveline Minimax - mają fajną kolorystykę, są niedrogie i trzymają się tak samo jak lakier za 50zł. Moim zdaniem warto.
napisał/a: mikasia086 2013-10-09 14:40
Lakiery OPI długo się utrzymują na paznokciach, bez odpryskiwania ok tygodnia.
bajgle
napisał/a: bajgle 2013-10-16 13:58
U mnie lakier wytrzymuje około 3 dni - nie ważne jaką firmą był robiony. Z reguły więc sięgam po tańsze lakiery nie widzę sensu przepłacać. Firmy których często używam gdyż mają ciekawą kolorystykę to miss sporty oraz bell. Z firm które mnie rozczarowały to napewno będzie astor gdzie spodziewałam się cudownego efektu a wyszło gorzej niż źle ponieważ lakier dość szybko zaczął odpryskiwać i musiałam kłaść więcej warstw niż w przypadku tych tańszych marek...
napisał/a: madzia2987 2013-10-21 15:02
Witajcie:) uważam, że macie racje co do zwykłych lakierów bardzo szybko tracą ładny wygląd. Moim nowym odkryciem sa lakiery hybrydowe firmy Mistero Milano. Do wyboru mają modne kolory a jeśli chodzi o cenę jest przystępna. Polecam;)
natalka91
napisał/a: natalka91 2013-10-31 12:06
Ja osobiście bardzo lubię lakier z Miss Sporty dokładnie ten odcień:http://www.urodaiwlosy.pl/2013/09/ulubiony-lakier-w-kolorze-nude.html, polecam:)
napisał/a: kimala 2013-11-26 16:00
Tylko hybrydowe lakiery new nails, klasyczne lakiery nigdy nie są trwałe, i tak wszystko odpada, a przy hybrydach można mieć święty spokój do momentu... pojawienia się odrostów.
napisał/a: malikaro 2013-11-30 22:15
Zgadzam się z poprzedniczką - hybrydy są super, ale jeśli nie masz czasu latać do kosmetyczki (a do hybryd trzeba miec lampę i są drogie) to spróbuj sobie lakiery Rich z Golden rose, a na wierzch nałóż top coat Gel Look też z tej firmy i masz manicure na tydzień bez problemów. O u Kasi Tusk był kiedyś taki zestaw: http://www.makelifeeasier.pl/zdrowie-i-uroda/nailcare-issue
napisał/a: nika221 2013-12-05 11:42
Aby lakier się długo utrzymał trzeba nałożyć baze , później lakier i na koniec utwardzacz. Tym sposobem lakier utrzymuje się bez odpryskiwania około 8 dni:)
napisał/a: Oprara 2013-12-06 10:29
Powiem Wam dziewczyny, że jestem zdziwiona że to powiem ale najlpeszy jak dla mnie jest tusz z wibo - express growth. Kupiłam go za 3 złote i wytrzymuje tydzień bez odprysków.