uczulenie na kolczyki?

napisał/a: lamax 2011-02-10 07:35
Gdy zakładam kolczyki zrobione ze srebra albo z jakiegoś bliżej nieokreślonego metalu ropieją mi uszy. Co więcej w dziurkach pojawia się taki czarny osad. Spokojnie mogę za to nosić kolczyki złote, za którymi nie przepadam. Najfajniejsze są metalowe, bo mają najwięcej oryginalnych wzorów. Czy któraś z was ma takie dziwne "uczulenie", czy da się tego w jakiś sposób pozbyć, żebym mogła nosić moje ulubione kolczyki?
napisał/a: splawik 2011-02-10 22:29
Najprawdopodobniej masz uczulenie na nikiel i niestety muszę Cię zmartwić ale będziesz musiała zrezygnować z noszenia kolczyków które wywołują u Ciebie takie objawy. Co do nowej biżuterii to staraj się kupować srebro z jak najwyższej próby.
uchaty
napisał/a: uchaty 2011-02-18 03:09
Spławik ma rację i nie chcę nic mówić, ale najprawdopodobniej te "srebrne" kolczyki, jakie zakładałaś do tej pory nie były "wystarczająco" srebrne - postaraj się kubić raz jakieś zawieszki najczystszej próby i zobacz, jak z Twoimi uszami... uszy do góry :)
paikea
napisał/a: paikea 2011-03-01 15:21
Nie warto kupować kolczyków nie z czystego srebra - wiem że są ładne, a przy okazji tanie i można je kupić wszędzie.. Ale większość osób ma uczulenie na metalowe domieszki. Najlepiej pytaj sprzedawcy, z jakiego metalu są kolczyki. Choć raz zdarzyło mi się zawieść na takiej poradzie..
napisał/a: kiwi123 2011-05-07 22:05
Ja też mam uczulenie na nikiel. Wystarczy tę część kolczyka czy innej biżuterii pomalować bezbarwnym lakierem do paznokci i problem zniknie :)
napisał/a: j0anna 2011-06-13 12:58
Faktycznie, pomalowanie bezbarwnym lakierem nieco pomga, ale on potrafi się zetrzeć i trzeba pamiętać, aby domalowywać fragmenty kolczyków co jakiś czas. Pamiętam jak moja koleżanka pomalowała lakierem bezbarwnym sprzączkę metalową od paska i jej problem ze swędzącymi w tym miejscu krostkami zniknął :) Najlepiej jednak wybierać kolczyki srebrne lub złote (też na nie nie mam na nie uczulenia, a na inne metale tak).
napisał/a: lamax 2011-06-14 14:29
a czy ten lakier będzie się trzymał na kolczyku?
napisał/a: j0anna 2011-06-16 09:33
Tak, będzie. Trzeba poczekać, aby dobrze wysechł :) Ale tak jak wcześniej pisałam on potrafi się zetrzeć i co jakiś czas trzeba usuwać stare resztki i malować na nowo. Jednak moim zdaniem i tak to nie daje 100% pewności, że z uchem nie będzie się nic działo. Ja i tak mimo wszystko nie mogę nosić kolczyków dłużej niż kilka dni (takich małych), nawet srebrnych. Zawsze po jakimś czasie coś swędzi albo boli. Chyba już poprostu mam takie uszy wrażliwe albo skórę
paikea
napisał/a: paikea 2012-01-26 12:29
eve123 napisal(a): Ja też mam uczulenie na nikiel. Wystarczy tę część kolczyka czy innej biżuterii pomalować bezbarwnym lakierem do paznokci i problem zniknie :)


super pomysł! no ale powiedzcie mi, czy z kolei ten lakier nie uczula albo nie jest szkodliwy dla wnętrza dziurki?
napisał/a: ~Clarisss 2012-02-17 08:05
Ja również mam uczulenie na kolczyki, każdego rodzaju: złote, srebrne, z różnych metalów kolorowych, na wszystkie!!! Zakładam kolczyki i po ok 3 godz. zaczyna się koszmar, najpierw potworne swędzenie a później dziurki puchną i aż robią się ranki. Masakra bo uwielbiam kolczyki, i czasem zaciskam zęby i je nosze ale na drugi dzień już nie ma szans. Spróbuje tym lakierem pomalować, ale czy jest jakiś inny sposób? Może jakaś maść albo coś innego? Proszę o poradę.
gajaa
napisał/a: gajaa 2012-02-17 08:41
~Clarisss napisal(a): Ja również mam uczulenie na kolczyki, każdego rodzaju: złote, srebrne, z różnych metalów kolorowych, na wszystkie!!! Zakładam kolczyki i po ok 3 godz. zaczyna się koszmar, najpierw potworne swędzenie a później dziurki puchną i aż robią się ranki. Masakra bo uwielbiam kolczyki, i czasem zaciskam zęby i je nosze ale na drugi dzień już nie ma szans. Spróbuje tym lakierem pomalować, ale czy jest jakiś inny sposób? Może jakaś maść albo coś innego? Proszę o poradę.


Wiem, że to nie to samo, ale może zacznij nosić klipsy? Są niedrogie, ładne i chyba nie uczulają...
napisał/a: ~sylwia 2012-03-07 18:17
...mam to samo z kolczykami jest tak, że jeśli jest możliwość można dokupić srebrne zapięcia i wymienić do tych drugich, inaczej nie ma innej możliwości i jeśli zapięcia się nie wymieniają to nie zakładać ich. A co do innych biżuteri słyszałam że trzeba pomalowac tą czesc co dotyka ciała lakierem do paznokci