Anglik śpiewa polskie piosenki! :)

napisał/a: Iria 2008-07-19 20:52
Słyszeliście?

Nie tylko Polak potrafi. Rodowity Anglik też może śpiewać polskie piosenki. I to całkiem nieźle. Udowodnił to mieszkający w Londynie Danny Mansourt, który od tygodni króluje w Internecie.
Odkąd mężczyzna o pseudonimie COCNEY37 zamieścił swoje nagrania w serwisie You Tube, obejrzało je już kilkaset tysięcy osób. Nie dość, że Danny, bo tak brzmi jego prawdziwe imię, ma lepszy od przeciętnego śmiertelnika głos, to śpiewa jeszcze w obcym języku.

Po polsku zaczął śpiewać, aby zaimponować żonie. W ubiegłym roku, kiedy pojechała na święta do Polski, postanowił zrobić jej niecodzienny prezent. Wybrał utwór zespołu RH+ pt. "Po prostu miłość". - Sam przygotowałem słowa, zapisując je fonetycznie. Nagrałem się kamerą. Stwierdziłem, że brzmi nie najgorzej. Zadzwoniłem i powiedziałem: "Mam dla ciebie prezent bożonarodzeniowy. Wejdź na You Tube i sama sprawdź". Od tamtej pory zaczęli do niego pisać internauci i prosić o następne piosenki. Dziś zna już ich 15 i ciągle pracuje nad następnymi. - Dostałem mnóstwo maili od Polaków. Piszą, że jestem sławny w ich kraju. Zapraszają mnie do siebie. Skontaktowały się ze mną polskie media: telewizja, radio, gazety, a ja wciąż jestem prostym i pokornym człowiekiem. Gram swoją muzykę i tyle - opowiada nieśmiało.

Komentarze zamieszczane pod wideoklipami tłumaczy mu żona. - Ktoś mnie ostatnio zapytał "jesteś Polakiem?", odpisałem mu po polsku: "a jak myślisz?" - opowiada. - Polska muzyka jest niesamowita. Zdarzają się piosenki wręcz hipnotyzujące. Bez kokieterii, niektóre polskie zespoły powinny być klasyfikowane jako jedne z najlepszych na świecie. Namawiam moich angielskich kolegów z pracy, żeby zaczęli ich słuchać. Polacy znają się na muzyce, nie są im obcy angielscy wykonawcy. Wiele osób dziwi się, że wiedzą tak dużo - mówi Danny.


źródło: www.Gazeta.pl

A tu macie Dannego śpiewającego:
Feel "Jak anioła głos" - https://www.youtube.com/watch?v=225L6AR1rFc
Perfect "Kołysanka dla nieznajomej" - https://www.youtube.com/watch?v=v_c_iATQlsc&feature=user


I kilka wiadomości o Dannym z radia WAWA:
https://www.youtube.com/watch?v=29z_S25j6xI&feature=user

:)

Co o nim myślicie?