Bezdech senny.

napisał/a: devilkain 2010-11-20 13:55
Witam!!!
Co prawda mam problem i nie jest to luźne jednak nie chodzi mi o zwrócenie się do konkretnej dziedziny lekarskiej, chciałem tylko coś powiedzieć. Od jakiś dwóch może trzech lat zaczeły dziać się ze mną strazne rzeczy, musiałem zacząć czytać jedno zdanie po 5 razy zanim je zrozumiem, miałem dziwne i nie miłe humorki, przestawałem spać w nocy zaczynałęm w dzień, ciągle czułem zmęczenie, poranne bóle głowy, brak skupienia i nie mogłem niczego zapamiętać tak szybko jak robiłem to kiedyś. Straciłem przez to przyjaciół (przez niewyspanie, rozdrażnienie, bóle głowy i inne stałem się istnym hamem). Mam spore problemy z wykształceniem z rodziną z pracą (kiedyś na budowie po jakiejś 10 godzinnej dawce snu i pożywnym śniadaniu prawie przewróciłem się z taczką ale uwaga! Nie dlatego bo omdlałem, ja zasnołem prawie że na stojąco). Długo nie wiedziałem co mi jest, myślałem że depresja albo coś w tym rodzaju, więc nie szedłem do lekarza bo niemogłem pokazać przed nikim słabości. W końcu pewnej nocy obudziłem się biorąc chast powietrza tak jakbym wynurzył się z wody, powturzyło się to kilka razy więc zaczołem czytać. Doprowadziło mnie to do lekarza z hipotezą czy mam bezdech senny, od niego skierowanie do laryngologa, od laryngologa spowrotem do rodzinnego aby dał skierowanie do specjalistycznej poradni. No i dzisiaj w niej byłem. Uprzejma panii pielęgnbiarka powiedziała mi że rejestracja tylko w tygodniu, zapytałem jak długo normalny pacjent czeka na przjęcie, odpowiedziała że rok czasu. LOL. Moje pytanie, czy ja tą katorgę muszę przechodzić kolejny rok czasu? Czy jestem skazany na kolejny rok fatalnych wyników w szkole, braku pracy, niezawierania nowych znajomości bo tyle będę czekał na badania? W poniedziałek mam zamiar wrócić do rodzinnego i poprosić o jakieś skierowanie na zabieg pzgrody nosowej (laryngolog powiedział mi że owa może być przyczyną) ale czy dostanę to bez opini z poradni bezdechu? Błagam jeszcze nigdy nie czułem się tak bezradny, powiedzcie mi czy mogę coś jeszcze zdziałać.
napisał/a: viki71 2010-11-20 19:54
Dziwne jest to,że laryngolog nie dał skierowania na zabieg.Po to lekarz pierwszego kontaktu kieruje do specjalisty,aby ten pokierował dalej leczeniem,więc to specjalista wypisuje skierowanie na dalsze badanie lub zabieg.Jeśli na badanie bezdechu masz czekać rok,dowiedz się,czy nie można zrobić tego prywatnie.Może to nie śą jakieś powalające koszty.Z NFZ możesz się dodatkowo zapisać i czekać ten rok.Zrobisz sobie wtedy powtórne badanie.Ja tak zrobiłam,jak czekałam na badanie błędnika.Zapisałam się w kolejce,zrobiłam prywatnie a jak nadszedł czas badania przez NFZ to poszłam i zrobiłam jeszcze raz.
napisał/a: devilkain 2010-11-21 11:38
Zaraz w poniedziałek będę walczył dalej. W szpitalu powiedzieli że to jedyna taka poradnia w poznaniu, ale sprawdzę to jeszcze, może mieli namyśli NFZ. Koszta nie mają dla mnie znaczenia, oczywiście nie chodzi mi o to że jestem bogatym snobem, w porównaniu do tego co straciłem przez chorobę pieniądze na leczenie nie mają znaczenia. No nic jutro polecę do lekarza rodzinnego po skierowanie do kogoś kto da mi skirowanie do kogoś kto da mi skierowanie :P na zabieg. Laryngolog mógł nie dać mi odrazu skierowania ponieważ powiedział że jak jeszcze rosnę to w szpitalu mogą nie podjąć się operacji, mam 19 lat i wydaje mi się że rosnę jeszcze (odziwo) i następny problem.
napisał/a: ognista4 2010-11-21 17:52
bezdech senny to jest dolegliwośc wywst epująca przy strasnym chrapaniu.

ale z posta wyczytałam też o złym nastroju, bólach głowy osłabieniu, spróbuj przebadać tarczycę, bo przerośnięta tarczyca (wole) może i dawać trudności w oddychaniu jak to opisałeś i te humorki
napisał/a: devilkain 2010-11-21 18:06
O! To wychodziło by na to że mam cztery choroby na raz z czego dwie w ogóle nie powiązane ze sobą. House'owi w jedym odcinku nie chciali w taką teorię wirzyć :P. No nic, pozostaje czekać do jutra i iść do lekarza rodzinego powiedzieć mu o wszystkim, odebrać 70 skierowań i czekać na kolejne badania.
napisał/a: dharmata 2011-01-28 17:37
Pulmonologia - niech tam da skierowanie lekarz rodzinny. O bezdechu możesz też poczytać tutaj [code:6fltqfj7]www.ZaopatrzenieMedyczne.com.pl[/code:6fltqfj7]