Brak mutacji

napisał/a: sped4r 2010-11-09 18:50
Witam mam na imie Marcin i mam 25 lat martwi mnie od kilku lat iż nie miałem mutacji głosu, piskliwy głow jest dla mnie nie przyjemny ale to pikuś z tym jak oceniają przez głos inni ludzie i "dokuczają" może gdy miałem 16-18 lat bardzo przejmowałem się tym teraz nie ale niewiem co jest że nie miałem mutacji normalne to to nie jest.

Zarejestrowałem się specjalnie na tym forum bo porozmawiać z wami na ten temat może jest tu jakiś specjalista.

Dodam tylko to iż od małego leczę się hormonami wzrostu i dojżewania leczenie zakończyłem kilka lat temu wzrost z 142cm w wieku 16 lat podszedł do 172cm teraz.


Brak Mutacji głosu jest dla mnie nie przyjemne mam 25 lat pracyję a głos mam jak 12 letni chłopczyk...

Mam nadzieję że ktoś przeczyta ten temat na dobrą sprawę nie wiedziałem gdzie o tym napisac. sped4r
napisał/a: Vega21 2010-11-09 19:04
Może Ci się tylko wydaje, że masz głos jak mały chłopczyk? Zazwyczaj człowiek inaczej siebie słyszy niż inni. Ja np. jaki mam naprawdę głos słyszę tylko na nagraniach, gdy mówię zupełnie inaczej to brzmi.
A może po prostu masz zaburzenia hormonalne i dlatego nie przeszedłeś mutacji. Głos na pewno Ci trochę "wydoroślał" chociażby dlatego, że następują zmiany w strunach głosowych wraz z rozwojem. Może wysoki głos to po prostu taka Twoja uroda. Zdarza się wśród facetów wysoki głos, ja jestem kobietą, a mam niski głos i też muszę się z tym pogodzić:)
napisał/a: sped4r 2010-11-09 21:39
Nie to nie o to chodzi ja nie przechodziłem mutacji głosu od zawsze mam piskliwy głos jak głos 12 latka.

Może to przyczyna tego iż od małego mam niedoczynność przysadki muzgowej brałem hormony wzrostu i dojżewania wzrost poszedł do góry gorzej z drugim.

Biore i brać muszę do końca życia tabletki eutyrox i hydrocortison moja postura nie przypomina 25 letniego meżczyzny jestem chudy a wiek kostny mam na 9 lat.Lecze się już z 15 lat w Warszawie od 2 lat zaprzestałem leczenie " Uznali że już jest ok "

A nie jest ok fakt podrosłem 20 cm ale z dojrzewaniem i mutacją jest źle bardzo źle.

Nawet nie mam normalnych brwi zero zarostu - brak dojżewania co za tym idzie nie przeszedłem mutacji głosu potrzebuje pomocy bo lecze się większość życia a te tabletki które miały działać cuda - nie przynoszą żadnego efektu.
napisał/a: Vega21 2010-11-09 21:45
No to tak czy inaczej leczyć Cię musi lekarz, bo sprawy hormonalne są zbyt skomplikowane, żeby radzić coś na forum. A poza tym piszesz w złym dziale---- endokrynologia.