Co to jest Qi Men Dun Jia?

napisał/a: Małgorzata Gałkowska-Błądek 2011-08-03 12:45
W internecie można znaleźć tajemniczo brzmiące nazwy dziedzin związanych z metafizyką chińską - postanowiłam Wam je nieco przybliżyć :o)

Qi Men Dun Jia

Jest to metoda dywinacji licząca sobie ponad dwa tysiące lat, ale wciąż aktualna i używana w Chinach. Polega ona na analizie momentu w czasie i wyborze najlepszej strategii działania. W czasach starożytnych używana była głównie w celach militarnych, pomagała wybrać sposób i czas ataku lub obrony. Ale jej możliwości są daleko szersze. Współcześnie jest stosowana we wszystkich sytuacjach wymagających podjęcia jakiejś decyzji albo znalezienia zaginionego przedmiotu lub osoby. Za pomocą tej techniki można wspaniale zdiagnozować zdrowie człowieka lub Feng Shui domu.
Bywa że konsultant Feng Shui zmaga się z przypadkiem domu, w którym bardzo trudno określić wykres energii (na przykład bardzo stare budynki lub takie po wielu rozbudowach i remontach). Wtedy z odsieczą przychodzi właśnie Qi Men Dun Jia, które pozwala zlokalizować energie oraz odczytać problemy budynku czy mieszkańców. Od lat uczestniczę w dyskusjach kolegów i koleżanek po fachu, gdzie przedstawiamy i omawiamy przypadki z jakimi się stykamy na co dzień. Zaskakująca jest ilość zastosowań tej wspaniałej techniki! Można szukać zaginionych przedmiotów, zwierząt i ludzi, analizować zdrowie, wybrać najlepszą taktykę inwestowania, zajrzeć za kulisy konkurencji, przejrzeć zamiary przeciwnika a nawet wybrać sposób obrony na sali sądowej i oszacować swoje szanse. Gdy spotykają nas poważne kłopoty, Qi Men Dun Jia może podpowiedzieć jak wybrnąć z opresji z jak najmniejszymi stratami i co zrobić aby znów wystartować. Ludzie szukający pracy mogą dowiedzieć się jak zachować się wobec rekruterów, czy przyjąć postawę bierną oczekując na pytania czy też aktywnie kierować rozmową. Jaki kierunek wybrać aby wzmocnił nasze szanse. Co mieć przy sobie i jakich kolorów użyć. Można też zbadać sytuację rodziny na odległość, gdy nas coś martwi czy niepokoi, a my jesteśmy daleko od domu. To tylko skromny wachlarz możliwości tej metody. Ponieważ jest to wspaniałe narzędzie i z pewnością powinno się ono znaleźć w arsenale konsultantów Feng Shui albo nawet ludzi którzy chcą po prostu świadomie decydować o swoich życiowych krokach, chciałabym włączyć tę metodę do oferty moich szkoleń (być może w przyszłym roku).
tymek2
napisał/a: tymek2 2011-09-21 13:47
Wszystko fajnie, tylko co to jest dywinacja?
napisał/a: ~gość 2011-09-23 09:39
Tymek napisal(a): Wszystko fajnie, tylko co to jest dywinacja?Bardzo ciekawie to pojęcie jest opisane tutaj:
http://sleaquit.republika.pl/trening/dywinacja.html
napisał/a: Małgorzata Gałkowska-Błądek 2011-09-23 09:40
~gość napisal(a):
Tymek napisal(a): Wszystko fajnie, tylko co to jest dywinacja?Bardzo ciekawie to pojęcie jest opisane tutaj:
http://sleaquit.republika.pl/trening/dywinacja.html


To moja odpowiedź :)
Odpowiedziałam przed zalogowaniem :)