Co to jest Xuan Kong Da Gua?

napisał/a: Małgorzata Gałkowska-Błądek 2011-08-03 12:40
Xuan Kong Da Gua

To prawdziwy skarb w arsenale konsultanta Feng Shui. Ze względu na wszechstronność tej techniki, idealnie byłoby gdyby każdy konsultant Feng Shui zdobył wiedzę na temat tej metody. Jest ona bezcenna przy wyborze daty na ważne wydarzenia (stosowana razem z astrologią Czterech Filarów przeznaczenia), w metodach Wodnego Smoka oraz w Feng Shui. Xuan Kong Da Gua zastosowane w Feng Shui zajmuje się wpływem energii Ziemi, czyli bazą, „ciałem” jakiegoś miejsca. Mówiąc metaforą – ciało musi być silne i zdrowe, aby Feng Shui zadziałało właściwie. Technika ta sięga do poziomu kilkustopniowych odcinków na kompasie – pierścienia heksagramów (symbole złożone z sześciu linii) i podpowiada nam jakie kierunki można łączyć ze sobą, jak skorelować położenie wody czy wejścia na działkę z budynkiem tak aby to stworzyło jedną spójną całość energetyczną. Czasem zdarza się, że umieszczamy wodę na działce czy w domu korzystając z zasad Wędrującej Gwiazdy (na przykład na gwieździe bogactwa) i….nie ma efektów. Albo są nie takie jakich oczekiwaliśmy. Tu odpowiedź można znaleźć właśnie w Xuan Kong Da Gua. Może się bowiem okazać, że fontannę należałoby przenieść o pół metra w lewo czy w prawo i aktywować ponownie w starannie obliczonym momencie. Oczywiście konsultanci nie znający tej metody również umieszczają wodę (korzystając z zasad Wędrującej Gwiazdy) i zdarzają im się wspaniałe efekty. Jednak przypomina to nieco loterię czy strzelanie na chybił trafił, ponieważ można tu również otrzymać efekty bardzo niekorzystne. Umieszczona na działce woda musi być doskonale zgrana z budynkiem, otoczeniem oraz datami urodzenia mieszkańców, ponieważ to samo miejsce może przynieść różne efekty poszczególnym domownikom…
Metoda ta wnosi również wiele do analizy charakteru ludzi i dopasowania partnerów. Korzystając z Xuan Kong Da Gua można stworzyć swój osobisty, niezwykle precyzyjny kalendarz – nieocenioną pomoc w sytuacji gdy chcemy wybrać datę na jakieś ważne wydarzenia.
Jest to niezwykle ważna metoda i mająca ogromny potencjał – dlatego też planuję włączenie jej do mojej oferty szkoleń w przyszłości.
tymek2
napisał/a: tymek2 2011-09-21 13:49
Tak się zastanawiam gdzie tkwi źródło wiedzy na temat feng shui
Ludzie sobie coś wymyślili (tak jak w średniowieczu), poskładali to w jedną całość i zaczęli w to wierzyć