Obóz lub kolonie dla dziecka - co polecanie?

napisał/a: Amarantha1 2009-07-01 10:58
Znacie może jakieś sprawdzone miejsca na fajne kolonie dla dziecka? Możecie polecić mi jakąś dobrą firmę, która organizuje takie wyjazdy?
napisał/a: anienka 2009-07-08 22:00
oferta ok-tours.pl wygląda bardzo przyzwoicie. mój kuzyn wysyła z nimi swoją córę do Dąbek już kolejny raz, rok temu była zachwycona :)
napisał/a: zebrrra 2009-08-05 14:47
Ja jeździłam jako wychowawca na kolonie i powiem szczerze, że chyba najfajniej było, gdy organizował je jakiś zakład pracy. Kolonie i obozy z biur turystycznych pachniały wolną amerykanką, a co za tym idzie- żadnych zasad (a czasem sa one potrzebne), nieodpowiedzialna kadra (często bez kursu wychowawcy!!!), przymykanie oka na alkohol i inne używki, zero organizacji czasu (poza wycieczkami) itd. Uwielbiam dzieci i młodzież, ale ich bezpieczeństwo jest dla mnie najważniejsze na takich wyjazdach. Ciężko współpracować z kadrą, która też wiecznie chodzi narąbana i ma wszystko gdzieś.
Polećcie jakieś dobre biura, gdzie dzieci rzeczywiście mają czas zorganizowany, a nie snują się po ośrodku cały dzień bez jakiejkolwiek opieki.
napisał/a: gwiiazdkaaa 2009-08-23 19:41
Teraz już raczej za późno, ale na przyszły rok polecam również OK Tours. Moja siostrzenica jeździ co roku na obozy zagraniczne z tego właśnie biura i jest bardzo zadowolona.
napisał/a: anienka 2009-10-28 00:18
Ja sobie niedawno zrobiłam uprawnienia do bycia wychowawcą kolonijnym. Ale jakoś w te wakacje nie miałam odwagi się wybrać na taką "praktykę". Zebrrra, na co powinnam się nastawić przy "pierwszym razie"? Na co uważać? Zupełnie nie wiem jak się w tym odnajdę :)
napisał/a: kaj 2010-01-22 11:37
Już o tym wspominałam ale dobrym adresem jest ok-tours. ofertę mają naprawdę bardzo obszerną wiec łatwo znaleźć coś odpowiedniego. Z relacji mojej znajomej , która korzystała z ich usług wszystko wyglądało bardzo dobrze.
napisał/a: simcha 2010-01-23 20:24
ja polecam firmę z wrocławia- aktivę. Państwo Bisagowie od lat organizują obozy sportowe (lato i zima) dla młodzieży. Jeździłam z nimi przez 10 lat, dwa razy w roku i za każdym razem wracałam zachwycona. Dzieciaki nie mają czasu na nudę, od rana do wieczora organizowane są zajęcia sportowe, po tygodniu można wybrać fakultet i doskonalić się np w windsurfingu, koniach czy tenisie ziemnym. Ich ośrodek jest położony na Kaszubach i co najważniejsze, na ośrodku jest jeden mały sklep, dlatego dzieci nie wydają dużo pieniędzy na słodycze;)
napisał/a: black_dahlia 2010-01-24 18:20
anienka napisal(a):oferta ok-tours.pl wygląda bardzo przyzwoicie. mój kuzyn wysyła z nimi swoją córę do Dąbek już kolejny raz, rok temu była zachwycona :)


I w mojej rodzinie wysyła się dzieciaki z ok-tours. W tym roku będzie już kolejny raz jak jada do Dąbek :)
tym razem na kolonie artystyczne... trzeba im czas urozmaicać :)
napisał/a: kaj 2010-03-02 12:23
Nie wiedziałam,ze ok-tours organizuje coś takiego jak kolonie artystyczne:) To musi być bardzo fajna sprawa, dzieci lubią takie atrakcje. A co sadzicie o obozach harcerskich? Dawniej były bardzo popularne i rodzice chętnie wysyłali na nie dzieci?
MagdaMalaMi
napisał/a: MagdaMalaMi 2010-03-02 18:01
Mojej znajomej dzieci wyjeżdżały na wakacje z biurem podróży Funclub. Wyjazdy do miejsc w Europie bardzo bezpiecznymi autokarami. Ja byłam z nimi na wakacjach w Chorwacji. Podróż takim autokarem się nie dłużyła. Rezydent super, przewodnicy z super dużą wiedzą. Na ich stronie [url]www.funclub.pl[/url] znajdziecie aktualne oferty :) Serdecznie polecam.
napisał/a: limar 2010-04-07 17:07
Brzmi całkiem całkiem,ale muszę przyznać,że nigdy o nich nie słyszałam( o ok-tours tak) więc trudno mi cokolwiek powiedzieć:) A co do obozów harcerskich to mają się dobrze i nadal są w modzie,ale to jednak nie to samo co sprawnie zorganizowana wycieczka
napisał/a: kangpe 2010-04-09 15:12
Ok-tours organizują faktycznie fajne kolonie i obozy dla dzieciaków, moja znajoma wysyła dzieciaki z tym biurem podróży na wakacje. Nie wiem czy to jest faktycznie tak jak piszecie wyżej, że na takich obozach to wolna amerykanka jest i róbta co chceta. Jak jedzie się z porządnym biurem to jest zagwarantowana wykwalifikowana kadra opiekunów i o takiej sytuacji nie może być mowy