Odciąganie pokarmu na zapas

napisał/a: alkap79 2009-10-11 16:46
Witam serdecznie,
Mam córeczkę która ma 4 m-ce, karmię ją tylko piersią,
niestety od czasu do czasu będę musiała wyjechać na dwa dni, chciałabym odciągać pokarm żeby tatuś mógł ją nakarmić podczas mojej nieobecności.
Jednak nie bardzo wiem jak się za to zabrać, ile wcześniej już bym musiała zacząć odciągać, jak często w ciągu dnia i ile ml. żeby nie doprowadzić do nawału pokarmu. Dodam , że podczas jednego karmienia córka opróżnia jedną pierś, średnio pije co trzy godziny.Czy w nocy też bym musiała? Jak to sobie najlepiej zorganizować?Proszę o poradę.I jeszcze jedno, czy za każdym razem muszę sterylizować laktator?
napisał/a: mgs 2009-10-11 22:07
moja córka przesypiała prawie całe noce, więc odciągałam pokarm właśnie w nocy - z obu piersi. w ciągu dnia raczej nie miałam okazji - no chyba że bardzo długo spała i już musiałam :) myslę że sama musisz wyczuć odpowiedni moment na odciąganie. ja wyparzałam laktator po każdym użyciu, a odciągnięty pokarm przechowywałam w specjalnych woreczkach w zamrażarce. życzę powodzenia!
napisał/a: Aniinka 2009-10-11 23:54
ja odciągałam zwykle po karmieniu, ale nie od razu, jakąś godzinę po. bawiłam się przez 2 -3 karmienia i odciągałam po ok 50-60ml zamrażałam w słoiczkach po deserkach (trzeba pamiętać że słoik nie może być pełny, bo płyn zwiększa objętość jak zamarza;)) można też kupić specjalne pojemniki do przechowywania pokarmu (jak dla mnie niepotrzebne wydawanie kasy, ale jak ktoś ma nadmiar to czemu nie;))
ach i co ważne naklejaj etykiety z datą odciągnięcia mleka, pokarm powinien samoistnie rozmrażać się w temperaturze pokojowej! potem wystarczy tylko podgrzać ale do takiej temperatury jakiej potrzeba dziecku, by niepotrzebnie nie niszczyć przeciwciał i witamin;0
pozdrawiam
elzbieta_rmp
napisał/a: elzbieta_rmp 2009-10-21 14:59
alkap79, mam nadzieję, że odpowiedzi na dręczące Cię pytania znajdziesz w dwóch artykułach znajdujących się w naszej encyklopedii. Znajdziesz je po wpisaniu do wyszukiwarki haseł: "odciąganie pokarmu" oraz "przechowywanie pokarmu". Pod każdym z artykułów znajduje się wypowiedź eksperta:)
Mam nadzieję, że byłam pomocna.
Ela, redaktorka Mamopedii