Odszkodowanie

napisał/a: Driver704 2010-10-04 12:21
Witam. Mam takie pytanie. Miesiąc temu skręciłam w pracy nadgarstek. Czy należy mi się za to odszkodowanie z ZUSu i z PZU? Bo posiadam tez ubezpieczenie grupowe.
Moj ortopeda wsadzil mi reke w szyne gipsowa na 10 dni, a potem wyslal na zabiegi fizjoterapeutyczne (laser i magnetronik). Dal mi taka kartke do zakladu pracy na ktorej bylo napisane rozpoznanie: skrecenie i naderwanie nadgarstka, ale w karcie choroby pacjenta mam napisane tylko,ze przy pracy nastapil silny bol lewgo nadgarstaka i zgrubienie. i potem jest jeszcze napisane o tej szynie gipsowej, o zwolnieniu L4 i o zleconych zabiegach rehabilitacyjnych. Mam jeszcze zrobione 2 zdj rtg przed zalozeniem gipsu i po zdjeciu, na ktorych nie ma wykazanych zmian.
Czy to sie kwalifikuje do odszkodowania? i jak to zalatwic?
Pozdrawiam
napisał/a: jolusia13 2010-10-04 21:38
W zakładzie powinien sie pojawić bhp-owiec i opisać zdarzenie.
Jeżeli chodzi o grupówkę to musisz skontaktowac sie z opiekunem(ta osoba,która podpisywała jako przedstawiciel pzu polisę)i dopytać,bo są różne warianty polis ubezpieczeniowych.
A jeśli chodzi o zus to tez najlepiej pytać u źródła,bo nie wiadomo jak sie zapatrują..tylko z nimi lekko nie będzie:( To na tyle co mogę napisać,pozdrawiam.
napisał/a: annegi 2010-12-07 20:41
Witam. Wypadek powinien być zgłoszony w zakładzie pracy i sporządzony protokół powypadkowy. W sekretariacie zakładu pracy powinny być warunki umowy ubezpieczenia grupowego PZU. Jeżeli może się Pani ubiegać o odszkodowanie, to trzeba złożyć wniosek w PZU. Można również ubiegać się w ZUS-ie o wypłatę za uszczerbek na zdrowiu, czasem inne świadczenia. Trzecia możliwość, o którym dużo osób zapomina lub nie wie, to odszkodowanie z ubezpieczenia oc sprawcy. Jeśli nie było naszej winy lub była częściowa, to można żądać odszkodowania od pracodawcy. Czasem ludzie boją się o to, aby nie stracić pracy, ale pracodawcy przecież mają ubezpieczenie oc i to ubezpieczyciel wypłaca ewentualne odszkodowanie, a nie pracodawca wówczas. Często pomagam w takich sytuacjach. Często też mam styczność z sytuacją, gdy wypadek zdarza się w drodze do pracy lub z pracy na chodniku. Należy pamiętać, że ktoś zawsze odpowiada za stan nawierzchni drogi, chodnika. Często właścicielem jest gmina, spółdzielnia mieszkaniowa, wspólnota mieszkaniowa i oni maja też ubezpieczenia oc.