prawdopodobnie zatkany kanalik

napisał/a: nimue 2007-07-30 10:48
Od trzech miesiecy karmię moją córeczke piersią. Około 1,5 tyg temu zaczął mnie boleć lewy sutek. Jednoczenie pojawiła się na nim mała biała kropeczka, coś jak ziarenko gorczycy pod skórą. Ból promieniuje na pierś właśnie z tego miejsca-na szczecie nie gorączkuję. Kilkakrotnie po naciśnięciu na sutek razem z wodą (pierwsze mleko) wypływały nitki zbiego mleka. Niestety zirenko pozostało. Jak pisłam sytuacja trwa od ok 1,5 tyg i troche mnie to niepokoi. Jak powinnam postępować by pozbyc sie kłopotu.
pozdrawiam
napisał/a: majungi 2007-08-04 14:49
Biały pęcherzyk na szczycie brodawki to najprawdopodobniej "korek" z zagęzczonego pokarmu.
Rozpoczynaj karmienie z piersi z zatkanym przewodem, karm często i odpowiednio długo,
aby ułatwić wypływ stosuj ciepłe okłady na brodawkę przed karmieniem
napisał/a: urszulaXskrzypiec 2007-08-05 19:50
Witam,
Proponuję przed karmieniem zrobić ciepły okład z naparu z szałwii, przystawiać dziecko do piersi w takiej pozycji by zmiana na brodawce była od strony języka. Pozwoli to na wyssanie "koreczka" z kanalika przez dziecko. Jeśli to nie pomoże proponuję wizytę w poradni laktacyjnej.
Pozdrawia
kaskowal
napisał/a: kaskowal 2015-03-25 12:32
Pomocy! Muszę odświeżyć wątek bo mam podobny problem! Od pewnego czasu nie mogę normalnie oddychać. Mam zatkany nos! Czy któraś z Was zna sposoby na zatkany nos? W nocy nie mogę przez to spać. Proszę o porady i szybką odpowiedź!