Reklamy abcxxxxx

napisał/a: tomulek 2009-03-31 13:07
Jesli chcecie sie dowiedziec czego ciekawego na en temat to polecam strone www.abcmigrena.pl Znajduje sie tam porady lekarzy ktorzy odpowiadaj m.in. na ten wlasnie temat. Dodatkowo sporo info
napisał/a: tomulek 2009-04-02 16:47
Bezsenność stała się obecnie jednym z najpoważniejszych problemów zdrowia publicznego. Wynika to z rozpowszechnienia czynników zakłócających sen, takich jak stres, zwiększające się wymagania w życiu zawodowym czy praca zmianowa. Wielu specjalistów nazywa ją nawet epidemią XXI wieku.

Możemy wyróżnić trzy postaci bezsenności:

* problemy z zasypianiem, kiedy kładziemy się i nie możemy usnąć,
* kładziemy się, zasypiamy, ale sen jest płytki, przerywany.
* zasypiamy normalnie i po kilku godzinach budzimy się i nie możemy zasnąć.

W skrajnych przypadkach wszystkie te postaci mogą wystąpić razem. Warunkiem koniecznym do rozpoznania jest złe funkcjonowanie w ciągu dnia wynikające z zaburzeń snu.

Zaburzenia snu często pozostają nierozpoznane i nie leczone lub są leczone nieprawidłowo. W Polsce problem ten dotyczy blisko jednej trzeciej społeczeństwa i stale narasta. Częstość skarg zależy od wieku. U osób powyżej 65 roku życia, trudności w zasypianiu zgłasza blisko 50% osób. Często jest to jednak związane ze schorzeniami somatycznymi, psychicznymi czy stosowaniem leków i alkoholu.

wiecej info na www.abcbezsennosc.pl
napisał/a: tomulek 2009-04-03 12:58
Jesli chodzi a anemie to sporo info mozna znalezc na tej stronce www.abcanemia.pl polecam