Spektakle w Klubie Wytwórnia

napisał/a: s-d 2009-02-10 21:14
[center:c5339217a8]

Córka czy ojciec? Które z nich było geniuszem, a które szaleńcem? I czy jest na to dowód? ...

Gwiazdorska obsada i podwójna rola Andrzeja Seweryna!

Nagrodzony Pulitzerem i okrzyknięty przebojem Broadwayu teraz w Klubie Wytwórnia!

DowódDavida Auburna to dramat, który musisz zobaczyć!

23 lutego, godzina 20. Klub Wytwórnia[/center:c5339217a8]

Kliknij tutaj, jeśli chcesz uzyskać więcej informacji

*****
Siła spektaklu w Polonii tkwi w żelaznej konsekwencji reżyserskiej Seweryna, który wyciska z wykonawców tyle, ile możliwe.

Jacek Wakar - Dziennik nr 98 - Kultura

*****
Na scenie Teatru Polonia Andrzej Seweryn stworzył wspaniały organiczny świat. Wszystko w nim wydaje się autentyczne i niezbędne. Każdy najdrobniejszy szczegół - od rozpadającej się zagraconej werandy domku po niuans każdej ze świetnie granych, emocjonujących ról - ma tu artystyczne i intelektualne uzasadnienie. Rewelacja, polecam.

Janusz R. Kowalczyk, Rzeczpospolita nr 91

*****
Rola w "Dowodzie" to kolejny po ubiegłorocznym "Lamencie na Placu Konstytucji" dowód, że Maria Seweryn to aktorka niezwykła. Odrzucająca bezpieczny dystans do postaci, obdarzająca je paletą emocji. Catherine Seweryn bywa odpychająca i ujmująca, bezradna i władcza. W jednej chwili widzimy w niej chorą dziewczynę, a za moment cyniczną hochsztaplerkę. A wszystko zagrane płynnie, pewnie, do końca. Potężna, rzadko spotykana kreacja.

Jacek Wakar - Dziennik nr 98 - Kultura

*****
[center:c5339217a8]www.wytwornia.pl[/center:c5339217a8]

[ Dodano: 2009-08-26, 21:13 ]
Factory 2, reż. Krystian Lupa
Narodowy Stary Teatr, im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie
07.09.2009, godz. 17:00



organizator i bilety: Festiwal Dialogu Czterech Kultur
czas trwania przedstawienia: 7h45, godzinna przerwa

Factory 2 – zbiorowa fantazja inspirowana twórczością Andy'ego Warhola.

Spektakl jest ahistoryczną, zbudowaną na zasadzie improwizacji fantazją na temat osoby Andy'ego Warhola, jego Srebrnej Fabryki oraz ludzi, którzy się przez nią przewijali i współtworzyli jej mit. Dotyczy to zarówno przedstawionych wydarzeń, jak i scenicznych postaci, będących wariacjami na temat rzeczywistych, utrwalonych w legendzie bywalców Fabryki. Punktem wyjścia projektu była nie tylko biografia artysty, ale także to, co dotyczy kultury lat sześćdziesiątych, której symbolem jest Warhol i co – zdaniem Krystiana Lupy – znajduje echo we współczesnej kulturze. W centrum poszukiwań znalazła się grupa Warhola, rodzaj sekty z centralną postacią autystycznego i wampirycznego guru.

Srebrna Fabryka – miejsce, w którym realność płynnie przenikała się ze sztuką, plan filmowy z atelier, życie towarzyskie z performensem – stwarzała możliwość pokazania tej grupy nie tylko w tyglu życiowym, ale też twórczym. Pozwalała na ujawnienie kondycji improwizacyjnej człowieka, jej naturalnych źródeł, które Warhol wykorzystał w eksperymentach filmowych.
W Srebrnej Fabryce każdy uważał, że jest artystą; nie był jeszcze aktorem, ale już był gwiazdą.

„Kocham właśnie takich ludzi jak Freddie, niedobitki triumfującego show-biznesu, odrzucone na przesłuchaniach kwalifikacyjnych w różnych częściach miasta. Nie potrafią grać, a gdy coś robią, robią to świetnie. Posiadają cechy gwiazd, ale bez gwiazdorskiego ego – nie umieją się do niczego zmuszać. Są zbyt utalentowani by wieść «normalne życie», lecz także zbyt pewni siebie, by kiedykolwiek zostać prawdziwymi zawodowcami.” – mówił o swoich gwiazdach Warhol i przydzielał role tak, by wywołać „psychodramę osobowości”. „Film, którego nie zdążył nakręcić Warhol”, był wyjściową metaforą procesu uruchamianego przez reżysera i aktorów, kierunkiem poszukiwań, których stałym partnerem miała być rejestrująca wszystko kamera.

• scenariusz, reżyseria i scenografia: Krystian Lupa
• kostiumy: Piotr Skiba

• współpraca dramaturgiczna: Iga Gańczarczyk, Magda Stojowska
• opracowanie muzyczne: Mieczysław Mejza

• opracowanie materiałów filmowych: Łukasz Banach
• występują: Iwona Bielska, Bogdan Brzyski, Iwona Budner, Joanna Drozda, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Zbigniew W. Kaleta, Urszula Kiebzak, Sandra Korzeniak, Adam Nawojczyk, Marta Ojrzyńska, Piotrek Polak, Piotr Skiba, Katarzyna Warnke, Tomasz Wygoda, Małgorzata Zawadzka, Krzysztof Zawadzki oraz Szymon Kaczmarek (WRD PWST), Łukasz Hołuj/Rafał Libner

Krystian Lupa – (ur. 1943) reżyser teatralny, scenograf, pisarz. W roku 1969 ukończył ASP w Krakowie, a w 1978 roku reżyserię w krakowskiej PWST. Zasłynął interpretacjami literatury rosyjskiej (Fiodor Dostojewski, Michaił Bułhakow) i austriackiej (Thomas Bernhard, Robert Musil, Hermann Broch). Twórca wielu wybitnych spektakli teatralnych. Laureat prestiżowej Europejskiej Nagrody Teatralnej (2009). Jego ostatnim przedstawieniem jest Tryptyk. Marylin zrealizowany w Teatrze Dramatycznym w Warszawie.

więcej na www.4kultury.pl

[ Dodano: 2009-08-26, 22:15 ]
WIECZÓR KABARETOWY
Poniedzielski, Andrus, Grupa MoCarta, Hrabi, Krosny

05.09.2009, godz. 19:00



bilety:
• przedsprzedaż z Kartą Klubu Wytwórnia: 75,00 zł
• przedsprzedaż bez Karty Klubu Wytwórnia: 80,00 zł
do nabycia:
• ticketpro.pl
• w punktach sprzedaży – pełna lista na www.wytwornia.pl
• ilość miejsc jest bardzo ograniczona


Zapraszamy na niezwykły wieczór kabaretowy!

W koncercie pt. "To jeszcze nie koniec lata… czyli swawolnych myśli krążenie” zobaczymy czołowych przedstawicieli rozrywki estradowej. Wieczór wypełnią swoją obecnością mistrzowie żartu i partytury – Grupa MoCarta, ci, dla których nie ma rzeczy niemożliwych na scenie – Kabaret HRABI oraz ten, który sobą potrafi pokazać wszystko – jedyny i niepowtarzalny – Ireneusz Krosny. Nad swawolnych myśli krążeniem czuwać będą wielcy Andrzej Poniedzielski i Artur Andrus.

Ale jeżeli uważacie Państwo, że wiecie już, czego możecie się spodziewać, porzućcie te myśli. Oczekujcie tego, co nieoczekiwane, a zapewniamy, że się nie rozczarujecie.

Podczas koncertu odbędzie się rejestracja audio-wizualna.

****
Więcej informacji o wydarzeniu: http://www.toyastudios.pl/index.php?mid=4&ide=350&ln=pl

[ Dodano: 2009-11-04, 11:14 ]
GRZEGORZ HALAMA & SAMBOR DUDZIŃSKI
kabaret
30.11.2009, godz. 20:00



bilety:
• Przedsprzedaż z kartą Klubu Wytwórnia: 35zł
• Przedsprzedaż bez karty Klubu Wytwórnia: 40zł
• Punkty sprzedaży: http://www.toyastudios.pl/index.php?mid=4&ide=176&ln=pl

Grzegorz Halama OKLASKY zawsze prezentuje silny program, który sprawdza się we wszystkich warunkach. Jest popularny i ma swoją rzeszę fanów. Nagrywa do TVP1, TVP2, POLSAT, TVN, HBO do programu "HBO Na stojaka" jak i do Comedy Central. W Trójkowej Liście Przebojów, jego utwór "Ja wiedziałem, że tak będzie" przez trzy tygodnie trwał na pierwszym miejscu. W każdy poniedziałek ma swoją audycję w Polskim Radiu PRIII. Znany z kreacji Pana Józka, hodowcy kurczaków, jak również z wielu parodii, monologów czy skeczy. Nazywany Ojcem polskiego stand-up'u z powodu popularyzacji czystej formy Stand-up, jak i kontynuowaniu warsztatowych działań pod nazwą Szkoła Stand-up'u Grzegorz Halamy. Z Tymonem Tymańskim podjął współprace tak muzyczną (na ostatniej płycie Tymański & Tranzystors Grzegorz śpiewa swoją piosenkę razem z Możdżerem) jak i filmową przy powstawaniu kultowego już filmu musicalowego "Polskie Gówno". Można było Grzegorza zobaczyć tak w Teatrze TV, jak i na deskach tradycyjnego teartu. Cały czas grany jest spektakl Szwejk , w którym Grzegorz odtwarza rolę główną - Szwejka w Teatrze Polskim w Bielsku Białej.

Jeżeli kiedykolwiek widziałeś faceta w żółtym golfie o aerodynamicznym kształcie,
to na pewno był to Grzegorz Halama w żółtym golfie o aerodynamicznym kształcie.

www.halama.pl

Sambor Dudziński to artysta, wszechstronny muzyk-mulitinstrumentalista, wokalista, kompozytor, performer, wizjoner obdarzony charyzmą i niezwykłym urokiem osobistym.
W świecie dźwięków, brzmień i rytmów porusza się z finezją i poczuciem humoru. Przez krytyków bywa czasem porównywany do takich gwiazd jak: Jamiroquai, Prince, Bobby McFerrin, dostrzega się też w jego twórczości poetykę Niemena, Grechuty…ale sam zachowuje niezwykłą skromność jak na ilość zalet i talentów, które można mu z łatwością przypisać. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród ogólnopolskich festiwali piosenek w Opolu, Zielonej Górze, Wrocławiu....Był dwukrotnie stypendystą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Reprezentował Polskę na EXPO 2005 w Aichi, Japonia, z własnym koncertem. Komponuje muzykę do filmów (m.in "Józef Mehoffer - witraże życia" reż. S.Kubiak TVP2, film o J. Nowosielskim "Retrospekcja" reż. S. Kubiak, TVP2), dla teatru (m.in.„Pippi Pończoszanka” w reż.Agnieszki Glińskiej, Teatr Dramatyczny w Warszawie, „Przygody M. Koziołkiewicza” Teatr Pantomimy we Wrocławiu), telewizji (m.in. "Profesor Smok i Przyjaciele" TVP Polonia, "Poezjem" TVP Kultura), widowisk oraz do multimedialnych projektów artystycznych, np. „Era Wodnika”.

www.sambordudzinski.pl

****
www.wytwornia.pl