Studia

napisał/a: Ukapuka 2010-08-24 16:51
Jestem w ostatniej klasie licealnej i kompletnie nie...wiem co ze soba dalej zrobić. Lepsze studia dzienne, wieczorowe, zaoczne ? Myślałam aby studiować zaocznie masaż rok czasu i znaleźć sobie jakąś pracę. Co sądzicie, dobry pomysł czy możecie mi jakoś doradzić coś ?
napisał/a: ivi.kiwi 2010-08-24 18:50
Bedac w liceum tez nie wiedzialam co ze soba zrobic.. chodzilam do liceum ekonomicznego i wyszlam z tytulem technik ekonomista, jednak po samym liceum ciezko bylo znalezc prace a na studia nie mialam pieniedzy.. poszlam dopiero po trzech latach gdy uznalam ze jakos sobie dam rade finansowo.. poszlam na administracje.. czyli idealne wyksztalcenie do jakiegos urzedu, biura..
Musisz sie zastanowic co cie interesuje.. i czy po studiach znajdziesz w tym zawodzie prace.. wybralas fizykoterapie? dobrze rozumiem..?? Moim zdaniem jest to dobry kierunek.. prace znajdziesz w szpitalu rehabilitacyjnym badz w sanatorium.. sa to studia 3 letnie tak? a po roku studiow chcesz zaczac prace..?
napisał/a: wikam2 2010-08-24 19:07
Witaj tutaj :))))
Ja mogę powiedziec tylko tyle, że studia są najważniejsze i nalezy je kontynuowac. W żadnym wypadku nie przerywać. A jakie studia wybierzesz to już chyba zalezy od Twoich możliwości finansowych. Studia dzienne nie pozwolą Ci raczej na podjęcie pracy a co za tym idzie bedziesz na utrzymaniu rodziców. Studia zaoczne są z kolei płatne ale stawarzają szanse na podjęcie pracy.
Ja wybrałam LO - czyli kanał :) Zero zawodu. Następnie administrację, którą niestety przerwałam. I tez mi się nie podobała. Ivi Tobie się podoba? Teraz mam zamiar studiować psychologię kliniczną (moze mnie wciągnie :))
napisał/a: ivi.kiwi 2010-08-24 19:51
Tak Wikam.. podobaly mi sie studia, wybralam Administracje, dlatego, ze marzylam o tym zeby byc Policjantka.. ;p ale gdy zostal mi rok studiow poznalam mojego meza.. a on mieszkal za granica.. wiec po skonczeniu Administracji wyjachalam do niego.. w zeszlym roku wrocilismy na stale do PL i juz mi sie odechcialo tej pracy..moze gdybym byla sama to kto wie..
Sama administracja moze nie jest taka rewelacyjna.. ja studiowalam w Bytomiu :)
Jest to prywatna uczelnia ale jedna z tanszych.. nauki bylo duzo, ale tesknie za tym.. mysle, ze gdybym znalazla fajna prace to poszla bym na mgr..
napisał/a: Ukapuka 2010-08-26 15:27
No ja też chodzę do LO. te studia co patrzyłam to są roczne studia policealne.

Co inne studia to także inny program ;)

Jak możecie to rzućcie okiem

http://www.business-school.pl/kierunki-ksztalcenia/roczne-policealne-studium/172-masaz.html

http://www.nova.edu.pl/index.php/id1063

http://progresjeden.pl/?q=/kierunek/2/49/Masa%C5%BC/
napisał/a: ivi.kiwi 2010-08-26 16:37
To jest studium.. rozni sie od studiow tym, ze jest krocej i nie zyskujesz licencjata.. dostaniesz tylko zwykly dyplom.. wiec moze warto poszukac studiow w tym kierunku.. nauczysz se tego samego i wiecej a masz juz jakis papierek..
napisał/a: wikam2 2010-08-26 18:22
Nigdy nie poświęciłabym roku czy dwóch na naukę w studium.
Po skoczeniu studium masz poprostu zawód...a wykształcenie z wyższym nie ma nic wspólnego.
Moim zdaniem szkoda lat nauki na studium.
Jesli jednak Cię to zadowala to Twój wybór ;)
napisał/a: Ukapuka 2010-08-26 20:21
oo, no widzicie, nawet nie wiedziałam =/ nie no nie zadowala, więc muszę poszukać czegoś innego
napisał/a: wikam2 2010-08-26 20:27
Do studium może iść każdy nawet bez matury. No chyba, ze jest to studium pomaturalne. Możesz być po nim np specjalistą itp ale poziomu wykształenia jako takiego Ci to nie podniesie.
Najlepiej :
Zdać maturę i wybrać studia stacjonarne ( dzienne, niepłatne badz płatne ale na niepłatne musisz zdać) badz niestacjonarne ( zaoczne, zjazdy 2 weekendy w miesiącu). Studia zaoczne pozwolą Ci podjąć pracę, będa kosztowac dośc sporo ale możesz wybrać uczelnię jaką chcesz i nie zdajesz na nią tylko poprostu się zapisujesz. Jesli masz jakieś pytania to pytaj :)
napisał/a: Ukapuka 2010-08-26 21:25
jakie to wszystko głupie ;P

no dobra, a wiecie może co daje w tych czasach najwięcej możliwości ? po jakich studiach (chodzi o kierunek) można dobrze się "ustawić" co jest oblegane ? ja jestem w tym zielona kompletnie
napisał/a: wikam2 2010-08-26 21:27
Wiesz co ja wybrałabym psychologię klniczną ale Ty masz pełno możliwości.
Poszukaj w necie napewno masz opisane jakie zawody są na "topie" , jakie wynagrodzenia itp. Napewno znajdziesz info na ten temat :)
napisał/a: Paulla 2010-08-26 23:28
Technik masażysta to dobre wyjście jeśli Cię to interesuje a gdybyś z różnych przyczyn nie mogła iść na studia to będziesz mieć dobry zawód w kieszeni.
Jako technik masażysta możesz otworzyć własny gabinet masażu.
Ja na przykład jestem technikiem informatykiem, a teraz złożyłam dokumenty na pedagogikę. Już przy rekrutacji miałam możliwość wyboru specjalizacji (profilaktyka i terapia pedagogiczna).
W przyszłości jeśli zdrowie pozwoli chcę mieć własny gabinet psychologiczno-pedagogiczny.
Myślę także, by studiować psychologię.
Będąc w szkole policealnej zdobyłam dwa ważne certyfikaty informatyczne, które dziś mi się przydają.
Potem odbyłam staż jako technik informatyk, by w ten sposób zdobyć kasę na studia.
Tak więc nie zgadzam się, że szkoła policealna nic nie daje, ale trzeba dobrze wykorzystać zdobyte tam doświadczenie.
Co do studiów jeśli stać rodzinę, by Cię utrzymać wybierz studia dzienne na państwowej solidnej uczelni.
Studenci studiów dziennych są znacznie lepiej wyedukowani. Wiem to z doświadczenia.
Ja niestety ze względu na stan zdrowia muszę studiować zaocznie. Nie bez znaczenia jest też moja sytuacja materialna.

P.S. Edukacja na kierunku technik masażysta trwa 2 lata.