Zakup mieszakania a feng shui

anita2
napisał/a: anita2 2009-04-03 09:53
Na co szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania?
napisał/a: karolina3 2009-04-03 12:42
Rozumiem,że masz na myśli zakup mieszkania, z punktu widzenia feng shui?
anita2
napisał/a: anita2 2009-04-03 15:11
Tak
napisał/a: karolina3 2009-04-03 15:27
Tak naprawdę proste to nie jest, bo trzeba wziąć pod uwagę wiele aspektów - przeanalizować otoczenie wokół (czy nie ma jakiś wież transmisyjnych itp), wnętrze (kształt mieszkania - najlepszy kwadrat) i trochę kierować się intuicją:).
krzysiekr
napisał/a: krzysiekr 2009-04-03 21:13
Kupując mieszkanie upewnij się, czy otoczenie wokół domu/mieszkania jest na kształt krzesła, czyli po bokach wzniesienia i z tyłu oparcie. Po lewej budynek powinien być wyższy od Twojego, a po prawej niższy. Jeśli zamierzasz kupić dom, zwróć szczególną uwagę na działkę - właściwie jej kształt, najlepszy kwadrat lub prostokąt. Nie kupuj też mieszkania/domu na końcu ulicy, ani przy ruchliwym skrzyżowaniu lub rondzie. We wewnątrz mieszkania - zwróć uwagę, aby kuchnia ani toaleta nie były na środku mieszkania - analizując plan mieszkania. To chyba takie najważniejsze zalecenia.
karolinaar
napisał/a: karolinaar 2009-04-08 11:22
W polskich realiach to dość ciężko jest tak patrzeć. Teraz najwazniejsza jest cena. Bloki zazwyczaj budowane są koło siebie, że można zauważyć co robi sąsiad z naprzeciwka. Są jakieś sposoby, aby energia była pozytywna, nawet jak nie ma w otoczeniu bloku innych bloków na kształt krzesła?
krzysiekr
napisał/a: krzysiekr 2009-04-08 11:37
Pewnie, że są sposoby (remedia) - całe mnóstwo. Ale w przypadkach, gdy nie jesteśmy w stanie nic zrobić sami, a czujemy się w mieszkaniu nieswojo, to chyba warto skorzystać z pomocy doświadczonego konsultanta.
napisał/a: karolina3 2009-05-21 08:40
Tylko z tymi "doświadczonymi" konsultantami to różnie bywa...
napisał/a: Włodzimierz Buliński 2009-06-09 22:44
No właśnie, jak w każdej profesji można trafić i na dobregokonsultanta oraz na zwykłego naciągacza. Często się dzieje tak że"konsultant" przyjeżdża robi swoje , kasuje klienta i znika.
Potemoczywiście już jest tak zapracowany ze jakiekolwiek prośby klienta nawetodnośnie zwykłego wyjaśnienia czegoś tam, spełzają na niczym.

Jednak to nie wszystko.
Coraz więcej ludzi nastawiasię pesymistycznie do Feng Shui za sprawą konsultantów którzyreprezentują intuicyjną odmianę tej sztuki która dziala jedynie napodświadomość klienta . Owszem klient może być przez parę dni"naładowany" pozytywnie ale potem wszystko wraca do normalności a sprawyzamiast iść ku dobremu stają w miejscu albo nawet się pogarszają.
Taki człowiek zrazi się do FS i zamknie się na ten kierunek.

Intuicja czasami pomaga ale nie można na niej polegać nonstopbo możemy się przykro zdziwić. Proszę sobie wyobrazić krawca któremuktoś wmówi że jest zdolny zrobić operację woreczka żółciowego i zeintuicja go nie zawiedzie.
Dalibyście się zoperować takiemufachowcowi ?

Chciałbym podkreślić że prawdziwe Feng Shuioparte na tradycjach liczących pera tysięcy lat jest logiczne aż dobólu i nie używa zabobonów.

Aby nie zrobić z tego postawykładu na temat FS odpowiem na pytanie Anity.
Przy zakupiemieszkania można dokonać podstawowych oględzin samego mieszkania orazotoczenia. Oczywiście lepiej zlecić to konsultantowi ale jeśli chcemyspróbować sami to powinniśmy zwrócić uwagę na kilka spraw:

- w pobliżu nie powinny się znajdować takie budynki jak: szpital,komisariat policji, więzienie, cmentarz , szkoła czy budynki którychogrom będzie przytłaczał nasze miejsce zamieszkania.

- naprzeciwko drzwi wejściowych lub okna nie powinien stać żaden słup lubsmukłe drzewo

- droga nie powinna celować bezpośrednio wdom czy gorzej - drzwi
- ważne jest otoczenie pod względemestetycznym

to tylko kilka prostych czynników na którekażdy może zwrócić uwagę sam.
jest ich cała masa alewiększość wymaga odpowiedniej wiedzy konsultanta.

to tyleode mnie
pozdrawiam
anula88
napisał/a: anula88 2009-06-23 20:30
Po czym mogę poznać tego dobrego konsultanta? O co mogę zapytać, jakiedokumenty itp..??
napisał/a: Włodzimierz Buliński 2009-06-23 21:18
Z tym bywa różnie.
Czasami można spotkać konsultanta któryposiada ogrom dyplomów ale okazuje się że żaden z niego praktyk. Sąrównież konsultanci którzy nie zważają na dyplomy a są dobrymipraktykami.
Zapytasz w takim razie jak ich odróżnić ? Możnaobserwować ich wypowiedzi na forach, czytać o nich na ich własnychstronach albo dowiedzieć się o nich z polecenia kogoś. Dobregokonsultanta poznaje się po efektach (oczywiście gdy klient zastosuje siędo zaleceń).
Temat niby prosty ale skomplikowany.
napisał/a: Małgorzata Gałkowska-Błądek 2009-06-23 21:20
Możesz spytać w jakiej szkole się uczył. Niektórzy mistrzowie (naprzykład Joseph Yu) polecają na swoich stronach konsultantów z danegokraju, którzy zdali odpowiednie egzaminy.