Darmowe kursy i szkolenia

Cikitusia
napisał/a: Cikitusia 2012-06-11 15:00
Witajcie,
dziś chciałabym Wam coś pokazać, a być może i zachęcić.

Otóż na internecie można znaleźć wiele ciekawych kursów i szkoleń on-line. Sporo takich kursów jest płatnych, ale dla chcącego nic trudnego i na różnych stronach i portalach można znaleźć darmowe kursy. Czasem po ukończeniu jakiegoś kursu można otrzymać certyfikat. Nie odpowiem Wam na pytanie czy taki certyfikat jest ważny dla pracodawcy, ale myślę, że warto spróbować i w wolnych chwilach poszerzać swoją wiedzę.
A co wy myślicie o takich kursach i szkoleniach? Może ktoś z Was brał w nich udział? Jak je oceniacie i czy warte są uwagi?

LISTA PORTALI OFERUJĄCYCH KURSY:
[LIST]
[*]http://www.nbportal.pl/pl/np (darmowe + certyfikat)
[*]http://kursy-online.4system.com/index.php (płatne)
[*]http://kursolandia.pl/ (darmowe i płatne)
[*]http://www.netakademia.pl/ (darmowe i płatne + certyfikat)
[*]http://akademiarozwoju.com/ (darmowe + certyfikat)
[*]http://www.akademiaparp.gov.pl/ (darmowe + certyfikat)[/LIST]
Cikitusia
napisał/a: Cikitusia 2012-06-11 22:00
Jak na razie zaliczyłam trzy kursy:
* na netAkademii (Internet dla seniorów - podstawy) + certyfikat
* na PARP-ie (Planowanie własnej kariery zawodowej) + certyfikat
* na Akademii Rozwoju (Telefoniczna obsługa klienta) + certyfikat, za który trzeba zapłacić niezależnie czy samemu się go wydrukuje |zrezygnowałam z certyfikatu|

Czy te kursy przydadzą mi się do czegoś? Nie wiem, ale staram się nie marnować swojego czasu i ciągle coś robić, aby pracodawca widział, że zależy mi na rozwijaniu się.
napisał/a: PchlaSzachrajka 2012-06-13 09:04
Fajnie, że udało Ci się znaleść te wszystkie stronki - zaraz przeglądnę i coś może uda mi się wybrać.
napisał/a: matisek 2012-06-13 16:31
Bardzo przydatne info! A czy są jakieś kursy inwestowania? Chciałabym zacząć rozumieć te tabelki, notowania i kurs złota czy tam srebra. Jeżeli wiesz coś o takich kursach online (mogą nawet być płatne) to daj proszę znać :)
Cikitusia
napisał/a: Cikitusia 2012-06-13 17:28
matisek napisal(a):Bardzo przydatne info! A czy są jakieś kursy inwestowania? Chciałabym zacząć rozumieć te tabelki, notowania i kurs złota czy tam srebra. Jeżeli wiesz coś o takich kursach online (mogą nawet być płatne) to daj proszę znać :)Szczerze powiedziawszy jakoś te tematy mnie zbytnio nie interesują, więc nie mam dużej wiedzy na ten temat. Jednak z tego co widzę, to być może pod tym linkiem znajdziesz coś co Cię zainteresuje. http://www.nbportal.pl/pl/np/nauka/kursy Nie wiem jakie te kursy są jakościowe, ale są darmowe i można otrzymać certyfikat, więc myślę, że warto spróbować. Daj znać jak Ci się spodobały i czy się przydał link?
napisał/a: NetAkademia 2012-06-18 12:38
Cikitusia, dziękujemy :) Oprócz darmowego kursu "Internet dla seniora", bezpłatnie możecie jeszcze skorzystać ze szkolenia "Reklama w e-biznesie" oraz "Angielski dla początkujących". Po odbyciu każdego z nich otrzymuje się certyfikat.
napisał/a: PchlaSzachrajka 2012-07-12 12:57
Możesz podać więcej informacji o kursie reklama w e-biznesie, to popularna branża i raczej będzie się coraz szybciej rozwijać.
napisał/a: jacynka 2012-07-24 07:34
Z darmowych szkoleń można również korzystać w New Nails. Tj. można je finansować ze środków z UP. W tym roku mają być uruchomione dodatkowe środki na ten cel. Jeśli będziecie wybierali szkolenie to pamiętajcie, że najważniejsza jest jakość. Tutaj są opisane szczegóły:
http://www.new-nails.com/szkolenia-z-dofinansowaniem/szkolenia-finansowane-z-urzedow-pracy.html
napisał/a: rabunia89 2012-07-25 19:53
Tak, jasne Na razie to tylko gadanie polityków, więc nie ma się czym podniecać. Gdyby jednak była kasa na szkolenia to koniecznie ją wykorzystujcie. Można na tym doskonale wyjść – kwalifikacje zdobyte w ten sposób pozwalają na zdobycie pracy. Sama jestem po szkoleniu stylizacji paznokcia w New Nails i coś o tym wiem
napisał/a: jacynka 2012-07-26 07:38
Rozwój, praca itp. to jedno, ale ja uważam za najważniejszy fakt, że możma te szkolenia zrobić za darmo - w Polsce o to bardzo ciężko, więc nic, jak tylko korzystać. Szczególnie jeśli można sobie zrobić takie szkolenie od New Nails.
napisał/a: rabunia89 2012-07-28 14:13
Nie wiem jakie dokładnie można szkolenia zrealizować z UP, ale na pewno te najlepsze marki dają taką opcję. Wiem również, że UP ma swoje ograniczenia. Ostatnio to było 5 tysięcy? Jakoś tak – więcej na szkolenie kasy nie dadzą.
napisał/a: jacynka 2012-07-30 07:29
Coś koło tego, ale to kwota w 100% wystarczająca. W zasadzie za tyle można odbyć każde dobre szkolenie, a przede wszystkim te zawodowe. Z tego względu jeśli jest opcja to tylko korzystać