Inwestowanie w co?

NataliaSzemi
napisał/a: NataliaSzemi 2014-07-29 10:54
No właśnie myślę, że pytanie nurtuje wiele osób i tak. Giełda - nie znam się więc nie dla mnie, nieruchomości nie mam aż takich funduszy, Forex - jeszcze większa zawiłość aniżeli Giełda.

Ostatnio znajoma powiedziała, że fajną inwestycją są monety kolekcjonerskie, ewentualnie ogólnie czyste sztabki złota, które można kupić po 1000 zł (oczywiście stosunkowo małe) co myślicie o tym? Poczytałam troszkę o tym np. Mennica Staropolska ma w swojej ofercie właśnie tego typu przedmioty, monety jak patrzyłam kosztują od 40 zł za srebrne do nawet kilku tysięcy za złote. Do tego podobno wartość za jaką kupimy jak trafimy w dobrą emisję potrafi skoczyć o 100% od momentu zakupu. Więc jakie jest wasze zdanie na ten temat?
napisał/a: magdylena 2014-07-29 12:49
złoto odradzam, notuje obecnie spadki i prognozy nie są ciekawe.
fundusze akcji - z ryzykiem, ale możliwe największe zyski.
ziemia - kupujesz hektar czy dwa, dzielisz na dzialki budowlane i sprzedajesz :)

[HR][/HR]pogotowie24 - Białobrzegi
napisał/a: happybird 2014-08-26 12:44
Na pewno nie ma co inwestować w to, na co wszyscy inni się rzucają, bo wtedy można się spodziewać, że albo to jest jakaś bańka spekulacyjna albo już koszt inwestycji jest spory. Ostatnio mnie zaciekawił temat obligacji. Poczytajcie sobie na tej stronie ten tekst w temacie obligacje korporacyjne. Wydaje się to dobre rozwiązanie, bo na dzisiaj jeszcze nie jest to tak popularny sposób inwestowania jak chociażby granie na giełdzie.
napisał/a: kijaneczkaxx 2014-09-01 13:20
Zawsze warto inwestować w swój własny rozwój
Dlatego ja postanowiłam w tym roku ukończyć tę szkołę w Warszawie na kierunku: Technik Farmacji. Słyszałam, że ta http://www.omega.szkola.pl/kierunki/technik-farmaceutyczny/ ma akurat 90 lat doświadczenia i stałe zaplecze dydaktyczne.
napisał/a: orson 2014-09-05 14:39
Tak naprawdę trudno powiedzieć w co inwestować, możesz inwestować w mieszkania wtedy zysk przychodzi z wynajmowania i masz własność, którą też możesz sprzedać później z zyskiem, jeżeli zwiększy się jej wartość, lecz masz problem, gdy coś Cię zaleje i musisz szukać lokatorów itp.

Możesz inwestować na lokacie (mały ale pewny przyrost ale też jest ryzyko inflacji i wtedy tracisz)

Może być złoto ale to też musisz obserwować kursy.
napisał/a: main_88 2014-09-06 10:59
Mój mąż zastanawia się nad zainwestowaniem w odlewnie aluminium. Nie wiem sama czy to dobry pomysł, ale on strasznie się nakręcił na to. Co myślicie?
napisał/a: antolinka 2014-09-14 19:31
Ja myślę o zainwestowaniu w złoto. Czytałam trochę o inwestycjach na http://www.comperia.pl/forum i wydaje mi się, że złoto będzie dla mnie najlepsze. W lokaty i inne oferty banków jakoś nie mogę uwierzyć zwłaszcza, że oprocentowanie jest coraz niższe:/ Kiedyś myślałam o koncie oszczędnościowym ale okazało się, że praktycznie nic na nim nie zarobię więc odpuściłam. Muszę jednak w coś zainwestować bo trzymanie kasy w "skarpecie" mija się z celem.
ledwak
napisał/a: ledwak 2014-09-25 10:52
W złoto, lokaty, nieruchomości, w siebie, obligacje itd itd. Wymieniać można by długo. Fakt jest taki, że należy dywersyfikować miejsca w których inwestujemy. Jak mówi stare amerykańskie przysłowie - przezorny gospodarz nie wkłada wszystkich jajek do jednego koszyka. W Polsce wciąż najchętniej wybierane są lokaty. Wystarczy poczytać wątki na tym forum http://www.forum-kredytowe.pl/f151/
Z drugiej strony nic dziwnego... W ostatnich czasach na bardziej ryzykownych formach inwestowania raczej się traciło niż zyskiwało.
napisał/a: anjabro 2014-09-30 17:27
W Polsce ludzie nie mają raczej w co inwestować, bo nie są w stanie odłożyć pieniędzy z wypłaty. Smutna prawda.
napisał/a: truskawka91 2014-10-09 13:01
Rzeczywiście ciężko jest odłożyć pieniądze z wypłaty ale nie jest to niemożliwe. Ja staram się miesięcznie odłożyć 400 złotych i wrzucam te pieniądze na konto oszczędnościowe. Dodatkowo myślę o wybudowaniu takiej hali na działce

Chciałabym ją wynajmować jakiejś firmie a pieniądze za wynajem odkładać:) Znalazłam już na http://www.cobouw.pl/hale-stalowe firmę CoBouw która stawia takie hale i chcę im to zlecić. Mam przeczucie, że ta inwestycja będzie lepsza niż jakakolwiek lokata czy mieszkanie.
napisał/a: kpaulina3 2015-02-24 14:21
anjabro napisal(a):W Polsce ludzie nie mają raczej w co inwestować, bo nie są w stanie odłożyć pieniędzy z wypłaty. Smutna prawda.


Niby masz rację, ale z drugiej strony moja mama 1300 zł emerytury pomaga jeszcze nam - zawsze coś dołoży na jakiś większy zakup, a z tego co wiem co miesiąc odkłada jeszcze po 200 zł. Więc nie do końca się zgodzę, że się nie da, wiadomo, że trzeba z czegoś zrezygnować, ale nie pisz, że się nie da bo da się wszystko. A za 200 zł to już można całkiem sporo kupić przykładowo Silesia2000 ma sztabki 1g po niecałe 200 zł, a wiadomo, że złoto ma iść w górę. Tutaj możesz poszukać i podjąć decyzję. Natomiast zauważyłam, że u nas łatwo się mówi o tym, że czegoś nie można zrobić bo się nie da.
napisał/a: vikaag 2015-02-28 14:04
Sposobów na inwestowanie jest wiele. Ja proponuję zainwestować w emeryturę. Sytuacja w tym temacie jest jaka jest. Jeżeli sami o to nie zadbamy, to państwo na pewno nie zadba.