poszukiwanie pracy

napisał/a: basienka1984 2015-01-19 10:59
jak się zabrac za szukanie pracy? na co pracodawca zwraca uwagę największą? chce zmienić pracę i nie wiem na co kłaść nacisk? na znajomośc jezyków czy raczej na jakies ukończone kursy? a może coś zupelnie innego sie teraz liczy?
napisał/a: magnow 2015-01-19 12:54
doświadczenie!!!!
tylko doświadczenie może Ci pomóc, ewentualnie kursy i języki. Teraz w sumie można się cieszyć, bo płaca minimalna skoczyła.
napisał/a: sweetpl 2015-01-19 13:46
Doświadczenie zdecydowanie tak. Warto też pomyśleć o jakimś wolontariacie, udział w takim przedsięwzięciu pokazuje, że nie liczy się dla Ciebie tylko kasa, ale i chęć pomocy innym. To się ceni! Warto też podszkolić język, a już na pewno nie skupiać się tylko i wyłącznie na angielskim.
napisał/a: sweetpl 2015-01-19 13:50
Aha, co do samego roznoszenia i składania CV. Nie możesz się zniechęcać, nawet jeżeli w tej chwili nie szukają w danym miejscu nowych pracowników, to swoje CV warto zostawić. Wiele firm archiwizuje takie dokumenty, a póżniej sięga po niej w pierwszej kolejności, więc warto!
warriorka
napisał/a: warriorka 2015-01-19 14:38
Sweetpl ma rację. Firmy naprawdę doceniają, gdy odzywa się do nich ktoś tak sam z siebie i przy najbliższej rekrutacji na podobne stanowisko o tym pamiętają. Czasem mogą zaproponować coś od razu. Jeśli nie, warto być cierpliwą.

Moim zdaniem liczy się doświadczenie i wykształcenie. Jak najbardziej kursy, wolontariaty, szkolenia, praktyki itp. To nie muszą być super prace. Chodzi o to, by pokazać, że żadnej pracy się nie boisz.

Co do języków - zależy. Jeśli pracujesz w branży, na stanowisku, gdzie nie musisz ich znać i podobnej pracy szukasz, to się tak nimi nie przejmuj.
aniwey
napisał/a: aniwey 2015-01-19 14:57
Dokładnie, wysyłaj gdzie możesz. Wybierz firmy, w których chciałabyś pracować i wiesz, że masz odpowiednie wykształcenie i doświadczenie. Ja tak robiłam i zawsze się udawało, chociaż czasem musiałam długo czekać na odzew.
napisał/a: erka1991 2015-01-19 20:53
przez jakiś czas pracowałam w rekrutacji i z doświadczenia powiem, że bardzo bardzo ważne jest cv. Często przychodziło coś, i od razu lądowało w śmietniku. Bo jak cv wygląda okropnie, albo ma 30 różnych czcionek i wielkości, nic ze soba nie gra to po prostu nie chce się na to patrzeć. I być może usunęłam cv jakiegoś geniusza, ale niestety. Profesjonalne dokumentu są niezbędne! jeśli nie umiesz sama tego zrobić dobrze to skorzystaj z gotywych generatorów cv typu szybkiecv i tam personalizuj dokument. Do tego profesjonalne zdjęcie. I koniecznie pisząc list motywacyjny pisz pod konkretną ofertę pracy a nie masówę
stazzja
napisał/a: stazzja 2015-01-20 15:07
Erka - a co sądzisz o dodawaniu zdjęć do CV? Czy to konieczne? Ja zawsze patrzę na to nieprzychylnie. Rozumiem do pracy jako hostessa itp., ale co ma mój wygląd do tego, jakim jestem programistą?
napisał/a: krilanka 2015-01-21 14:09
Potrzeba dużo, dużo cierpliwości i samej trzeba się też odzywać. Nie tylko odpowiadać na istniejące już oferty.
chmielka
napisał/a: chmielka 2015-01-23 13:57
Ja bym jeszcze doradziła dodawanie ogłoszeń na stronach związanych z Twoją branżą. Często jest tam dział praca: szukam-oferuję.
napisał/a: kpaulina3 2015-01-29 15:26
Po pierwsze załóż sobie konta na golden i inlinked i zacznij się udzielać w swoich grupach. Możesz też pomyśleć o jakiś kursach czy szkoleniach, w inprogress jest sporo szkoleń otwartych jakbyś nie miała funduszy natomiast warto nawet na takie otwarte się wybrać. Jak w CV wpiszesz takie i takie szkolenia i potem na rozmowie powiesz, że starasz się cały czas rozwijać to pracodawcy też na Twoją osobę spojrzą inaczej. Trzeba kombinować i robić coś czego nie robią Twoi rywale, którzy się starają o stanowisko w ten sposób może być łatwiej.
madzixx
napisał/a: madzixx 2015-01-29 16:36
1. trzeba uwierzyc w siebie
2. pisać prawde w CV
3. przygotowac sie "okołobranżowo"
4. podyskutować na tematycznych forach - może nawet budowac sobie status experta :)
5. szukac i zamieszczac swoje ogłoszenie w sieci - jak sie da zrobic stronke
6. dobrze rozpisac w cv umiejetności i zakres obowiązków