Potrzebne info do pracy

napisał/a: Anetka1 2008-01-29 06:39
Moi Drodzy potrzebuję ciekawych pomysłów i przedsięwzięć które można zastosować w firmie aby rozwinąć kanał hurtowy. Może z życia pamiętacie jakie działania podejmowały firmy i dzięki temu osiągały rozwój. Będę wdzięczna za cokolwiek...trochę pomysłów już mam ale to wciąż za mało.
Aha dodam jeszcze, że firma z branży lekkiej budowlanki, ale to nie ma w tym przypadku większego znaczenia.
napisał/a: sorrow 2008-01-29 12:26
Wprowadzenie znaczników RFID do obsługi towarów wraz z systemem zarządzającym potrafi znacząco skrócić czas realizacji zamówień. Dodatkowo poprawia dokładność i kontrolę (towary przestają się gubić) oraz ułatwia prognozowanie na temat spodziewanych braków towarów. I jeszcze inne cuda, ale o tym trzeba sobie poczytać, bo temat rzeka .
napisał/a: Anetka1 2008-01-29 16:26
sorrow, dzięki wielkie. W sumie to ja inaczej do tego podeszłam...bo od strony jak zrobić żeby ludzie od nas kupowali, jak upłynniać towar z hurtowni (pre-selling), może jacyś doradcy techniczni, którzy będą współpracować z firmami wykonawczymi, które z kolei będą zaopatrywać się w tych hurtowniach...etc...ale strona techniczna też jest ważna. Jeszcze raz dzięki.
napisał/a: MonikaDaria 2008-01-29 16:38
Może to zboczenie zawodowe ;) ale programy lojalnościowe bardzo wspomagają sprzedaż.
napisał/a: Anetka1 2008-01-29 16:51
Dzięki Moniś, sama mam w pracy program lojalnościowy dla klientów, ale kompletnie nie pomyśałam o tym. :)

Muszę chyba tą swoją prezentację podzielić na kilka części:
techniczne - uwagi sorrow
promocje
i może jeszcze coś związanego z ludźmi, czyli np Ci pre-sellerzy.

Mam to zrobić na czwartek rano a nie wiem za co się zabrać najpierw.
napisał/a: sorrow 2008-01-29 18:51
To jest rozwiązanie techniczne... oczywiście. Tylko, że biznes i kadra zarządzająca nie lubi technicznych informacji. Specjalnie dla niech przedstawia się rozwiązanie w ten sposób. Będziecie mogli skrócić czas dostawy o 80% w stosunku do waszej konkurencji. Zlikwidujecie braki o 95%. Zamiast pisania klientowi, że towar dotrze w przyszłym tygodniu będziecie mogli napisać "towar będzie jutro o 14:43" .
napisał/a: Anetka1 2008-01-29 19:11
sorrow, dokładnie. Chodzi o to samo a brzmi dużo lepiej :)
A masz jakiś pomysł jak upłynnić towar z hurtowni...w sensie że hurtownia zaopatruje się w naszej firmie, jest kluczowym klientem i fajnie byłoby pomóc im go odsprzedać. Dodam, że chodzi o grupę produktów profesjonalnych przeznaczonych "raczej" na inwestycje.
napisał/a: sorrow 2008-01-29 20:59
Niestety... to już przekracza mój "umysłek", bo to zupełnie nie moja dziedzina. RFID interesowałem się właśnie od tej technicznej strony, więc przestudiowałem też zastosowanie w hurtowniach.
napisał/a: orka2 2008-01-30 10:08
Anetka, nie mam teraz za bardzo czasu na wymyslanie różnych pomysłów a na szybko nic do głowy mi nie przychodzi :) może zerknij do Kotlera "Marketing" on tam czesto daje fajne pomysły, i przedstawia jak to inni rozwiazali :) może coś ci sie przyda :)

[ Dodano: 2008-01-30, 10:18 ]
I szczerze mówiąc to ciężko jest tak wymyślać pomysły, skoro nie wiemy dokładnie co firma posiada, jakimi strategiami jest zarządzana, i nic o tej hurtowni nie wiemy :) nie wiem tak na szybko to może o czym bardziej prozaicznym jak np. umiejętne pisanie na forach budowlanych o tej hurtowni tzn. ktoś musi zacząć się udzielać na jakims forum że niby coś tam buduje a po jakims czasie zacząć delikatnie nadmieniać z jakiej hurtowni ma towar :D oczywiście musi to robić tak żeby nikt nie pomyślał że on tu coś reklamuje :D nie wiem czy taki pomysł jest dobry, narazie tylko to mi do głowy przyszło :)
Też można pomyśleć o jakiś dogodnych pożyczkach, ale to już chyba ma ta hurtownia wprowadzone :)
napisał/a: Anetka1 2008-01-30 17:36
orka, dziękuje! Kotlera właśnie wczoraj kupiłam i faktycznie jest sporo informacji. Wogóle to świetna pomoc dla menadżera...
napisał/a: orka2 2008-01-30 20:24
Anetka, niezastąpiona :) w tamtym roku miałam egzamin z całej książki :D masakra była, ale książka jest godna polecenia :)
napisał/a: Anetka1 2008-01-30 23:13
Od pierwszego roku studiów o niej słyszę, ale tak jakoś nie miałam okazji żeby kupić. A teraz wyszło chyba nowe wydanie, bo w empiku jako nowość są wyłożone :) szkoda, że aż 100zł kosztowała, ale w sumie myślę że warto bo to skarbnica wiedzy. Ja jestem jeszcze przed pisaniem pracy więc myślę że się przyda jeszcze nie raz.

Prezentację już skończyłam...i mam totalnie dość. Jutro mam swoje 5 minut i wielką przemowę...