studia z przyszłością

napisał/a: marysia8383 2016-04-04 11:39
Biorąc pod uwagę, że mamy stażejące się społeczeństwo warto chyba iść w tym kierunku. Na WSEiZ znalazłma bardzo fajny kierunek http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-ekologii/zdrowie-publiczne i tutaj organizacja opieki senioralnej . Myślę, że to może byc strzał w 10 .
napisał/a: aldonkas 2016-04-04 13:56
W sumie racja. Wydaje mi się, że równie przyszłościowym kierunkiem będzie działanie w kierunku marketingu i PR. W Poznaniu bardzo dobrze radzą sobie takie agencje jak http://wizerunkowo.com/oferta/, które w swojej ofercie oferują różne działania marketingowe. Myślę że absolwenci reklamy doskonale się sprawdzą w takich miejscach i będą mieli zapewnioną pracę w najbliższych latach ;)
napisał/a: sandflowerr 2016-04-13 19:53
Zamiast marketingu proponuję od razu studia biznesowe z przyszłością bardzo dobra krakowska uczelnia i ten kierunek ma potencjał
napisał/a: dr_meg 2016-04-13 23:09
Hm myślę, że lekarze zawsze będą potrzebni i nim kiedyś w odległej przyszłości zastąpią ich roboty, to póki co nie narzekają na brak roboty. Zawód na pewno ciężki, odpowiedzialny i wymagający wielu poświęceń, ale dla niektórych to spełnienie marzeń.
Informatyk to nadal dobry kierunek albo mechanika z robotyką.
napisał/a: tosia93 2016-04-23 21:41
Akurat w dzisiejszych czasach ciężko określić, jakie kierunki mają przed sobą najlepszą przyszłość. Rynek pracy zmienia się tak szybko, że nigdy nie wiadomo, co będzie najbardziej w modzie za kilka lat. Od dawna jednym z kierunków, które cieszą się duzym zainteresowaniem jest http://www.wszop.edu.pl/kandydaci/zarzadzanie-i-stopnia,2,2,259,54,259 Warto zapoznać się z taką ofertą edukacyjną, bo akurat osoby zarządzające będą potrzebne zawsze w każdej firmie.
napisał/a: moniikaa 2016-04-27 12:49
Przy wyborze studiów powinniśmy brać pod uwagę zarówno nasze zainteresowania, jak i zapotrzebowanie rynku - to według mnie idealne połączenie. Ja tak zrobiłam rok temu gdy wybierałam studia dla siebie - zdecydowałam się wtedy na studia inżynierskie na UTH w Warszawie, a studiuję na specjalności Logistyka transportu. Od dawna interesowało mnie wszystko, co związane było z transportem, stąd mój wybór : ). Poza tym uważam, że to bardzo rozwojowa branża w której nie powinno zabraknąć pracy dla inżynierów. A co do samej uczelni to nie mam żadnych zastrzeżeń, studiuje mi się tutaj dobrze, kadra dydaktyczna jest w porządku, trzeba się uczyć - ale po to przyszłam na studia ; ) Gdybyście mieli jakieś pytania to śmiało - z chęcią odpowiem.
linnie
napisał/a: linnie 2016-04-28 14:51
Zgadzam się - należy przede wszystkim patrzyć na swoje predyspozycje, potem dopiero na rynek pracy. Studia, które mają być męką są bez sensu - i tak niewiele z nich wyniesiemy. Ja osobiście żałuję, że nie pomyślałam o grafice komputerowej. To według mnie doskonały kierunek, po pierwsze ma element kreatywny, po drugie - graficy są bardzo poszukiwani na rynku pracy. Co do wszelkich biznesowych kierunków - tak, z jednym zastrzeżeniem: praktyka koniec końców i tak jest najważniejsza. Ostatnio dużo było hałasu o absolwentów zarządzania, którzy są bezrobotni. Zarządzanie - niby uczy przedsiębiorczości itp. jednak bez doświadczenia żadne studia nie są furtką do sukcesu.
napisał/a: kacuxd999 2016-05-24 18:12
Ja myślę, że chyba najbardziej przyszłościowym kierunkiem jest w tej chwili informatyka. Mój znajomy ma tytuł technik-informatyk (robił w http://szkolykreatywne.pl/technikum/technik-informatyk/) i ma dużo lepszą pracę niż ja (a posiadam licencjat), dlatego chyba najlepiej dziś jest wiązać swoją przyszłość z komputerami (wnioskuję też po ogłoszeniach o pracę):o(
napisał/a: ewelina546 2016-06-05 21:11
Witam.
Może masz racje, bo dobrą uczelnie wybrałaś. Według mnie bardziej przyszłościowy kierunek to http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-architektury/gospodarka-przestrzenna ? Absolwenci tego kierunku są przygotowani do profesjonalnego połączenia środowiska przestrzennego zgodnie z potrzebami ludzi.
napisał/a: poleczka87 2016-06-06 00:02
Nie studia, ale doświadczenie! Studia zrobić tylko dla papierka (niektórzy pracodawcy wymagają wyższego wykształcenia). Gdyby mi ktoś to powiedział wcześniej, nie zmarnowałabym tych 5 lat.
napisał/a: shee 2016-07-05 15:13
To prawda, że teraz od absolwentów uczelni wymaga się od razu doświadczenia i praktyki w danym zawodzie. I najlepiej jeszcze znajomości kilku języków obcych. Bez tego ciężko o pracę, niezależnie od skończonego kierunku studiów. Ja studiuję turystykę na WSTiE i nigdy nie żałowałam że tak wybrałam. Ucze się języków, mam załatwione zagraniczne praktyki i jeszcze sobie dorabiam, bo plan jest tak ułożony, że mam trochę wolnego czasu.
napisał/a: tosia93 2016-07-22 21:21
Gdyby wszystko odbierać w ten sposób, to wyszłoby, że najlepiej w ogóle nie iść na studia, bo nie ma po nich żadnej perspektywy na przyszłość. Fakty są takie, że jak najbardziej są perspektywy po studiach, tylko trzeba wiedzieć, jaki kierunek wybrać. Po studiach takich jak http://www.wszop.edu.pl/oferta-edukacyjna/zarzadzanie-ii-stopnia/zarzadzanie-projektami,2,2,4279,54,4269 jest większa szansa na dobrą pracę, ale grunt to wybierać kierunek studiów zgodnie z własnym sercem.