windykacja ściga mnie za czyjeś długi!

napisał/a: onatcz 2008-11-23 15:28
Może ktoś odpowie mi na pytanie co mogę zrobić w takiej sytuacji?

Od kilku miesięcy dostaje sms`y pod prywatny numer telefonu z nakazem spłaty długu pani X Y [nie chcę przytaczać danych]. Nie mam pojęcia kim jest ta osoba! :eek: Nie znam nikogo takiego ale jak znam życie podała ona przypadkowy telefon kontaktowy i traf chciał że takowy istnieje, a ja miałam pecha, bo to mój numer telefonu. W owych wiadomościach ciągle proszą tę panią o kontakt jak również o spłatę należności wobec KRUK S.A. [firma windykacyjna]. Niejednokrotnie już odpowiadałam na te wiadomości tłumacząc że to pomyłka a nawet grożąc organami ścigania za niepokojenie. Jednak wszystko na nic. Nie mogę odebrać telefonu by wytłumaczyć coś tej firmie ponieważ oni zamiast dzwonić wysyłają sms`y :eek:. A ja nie mam zamiaru tracić własnych środków [ograniczonych zresztą] na rozwiązywanie ich błędów.

Co robić?
napisał/a: justices 2009-01-02 23:35
Kiepska sprawa ale dlatego, że odpowiedziałaś na ten sms. Teraz mają jakby Cie w garści no ale jeśli to jest inna osoba, to nie powinnaś się martwić na zapas, adresu nie mają. (no chyba, że masz na siebie telefon zarejestrowany to różnie to może być). Najlepiej, żebyś nie odpowiadała już na żadne ich próby kontaktu, firma kruk ma tak, że różnymi drogami do dłużników dochodzi, są to telefony, kartki z życzeniami od niby-znajomych, itp...
napisał/a: onatcz 2009-01-05 10:17
Na szczęście wszystko się ułożyło, zadzwonili odebrałam i wypytywali o znajomość z tą panią, gdy im powiedziałam że jej nie znam - odczepili się
napisał/a: anienka 2012-08-01 11:41
wiem, że stary wątek, ale odgrzebałam jakby ktoś potrzebował tego typu pomocy. byłam w bardzo podobnej sytuacji. niestety, samo wyjaśnienie sprawy wiele nie załatwiło, więc zwróciłam się do ludzi z firmy windykacyjnej Intrum. pomogli, doradzili i problem z głowy :) mogę uczciwie polecić ich usługi, nie tylko jeśli chodzi o odzyskanie długu, ale także jak same niestety jestescie w nieszczęśliwej sytuacji i to Was ściagają (słusznie bądź nie). bardzo ludzko podchodzą do klienta, musze zaznaczyć!
napisał/a: trycja13 2012-08-04 15:40
jesli nie dzwonia a wysylja smsy nie sa rzetelna firma. to naciagacze, nie reaguj i nie boj sie nie moga Ci nic zrobic. swojego czasu na pobieraczek.pl tez oszukiwali ludzi i jesli ktos nie reagowal dawali spokoj. internet to wiele pokus i wielu oszustow
napisał/a: Margerytka28 2012-09-21 23:20
Jak wysyłają tylko sms-y to olałabym to dokumentnie (to rzeczywiście żadna poważna firma). A na Twoim miejscu to skorzystałabym z darmowych bramek sms i ta droga wyslala im wyjasnienie - bron Boże nie z własnego telefonu i czasem nie oddzwaniać, bo jeszcze na inną kasę naciągną...
U nas ojciec miał kiedyś kłopoty windykacyjne i jak zgłaszała się do niego firma www.europejski-nakaz.pl (podam, a co), to nigdy nie było żadnej sceny z sms-ami, wręcz przeciwnie. Porządna firma - i działając zgodnie z prawem odzyskali kase, jaką ojciec był tam komuś winien,nieważne.
Nie daj się naciągnąć na smsy!
napisał/a: jolka_jolka 2012-10-17 12:39
Też mi się wydaje że to jacyś oszuści byli, ale dobrze że sprawa się szybko zakończyła. Ja słyszałam o kilku firmach specjalizujących się w windykacji długów właśnie. Wiem też że mój mąż w firmie windykację długów zlecał swojemu prawnikowi (mec Mariusz Boruch - może ktoś zna?). A oszustów wokół jest pełno, ostatnio kolega w pracy dostał maila niby że z banku, żeby podał wszystkie dane, nr konta, hasła, itp.. Dziś trzeba uważać na każdym kroku.
napisał/a: pawie_oko 2013-02-04 10:25
oj nie zazdroszczę kiepska sprawa, ale może nie ma się co martwić tylko faktycznie się zgłosić do Intrum po poradę. Wiesz myślę, że jednak jak porozmawiasz z kimś doświadczonym w takich, czy innych podobnych sprawach będziesz wiedzieć co dalej o jak sobie z kłopotem poradzić.
napisał/a: borcia123 2013-12-23 08:44
Może będzie najlepiej w takiej sytuacji wybrać się do radcy prawnego. On by Tobie odradził co zrobić w takiej sytuacji.
napisał/a: am_ostr-23 2014-11-14 10:25
Radca prawny w takiej sytuacji nie jest dobrym pomysłem, po co tracić finanse, tutaj ewidentnie aż prosi się o wykonanie telefonu do tej firmy windykacyjnej i zadanie pytania, czy ja mam taki długi, dlaczego itd… Sprawę na pewno trzeba wyjaśnić. Tematycznie mogę polecić ciekawy blog na temat długów - zbiór ciekawy porad na temat jak wyjść z zadłużenia. Powodzenia i pozdrawiam.
napisał/a: magdylena 2014-11-18 16:20
Najlepiej zablokować taki numer w telefonie albo u operatora i po kłopocie. Telefonicznie to sobie mogą ścigać mega naiwnych.
napisał/a: kazikgolak 2014-11-19 14:54
Znacie kogoś kto jest skuteczny jeśli chodzi o windykację w Gliwicach i okolicach ?