Własna kawiarnia/cukiernia

napisał/a: teslau 2015-11-17 11:09
Zastanawiam się nad uruchomieniem cukierni bądź kawiarni. Miejsca w którym będzie można wypić smaczną kawę, zjeść ciasto, szarlotkę, skorzystać z internetu itd.
Mam już pewien lokal na oku. Zastanawiam się nad sprzętem, nowy? Używany? Leasing? Czy jakaś inna forma?
napisał/a: mellea 2015-11-17 12:48
Leasing to bardzo dobre rozwiązanie. Bes problemu można w taki sposób wziąć właśnie sprzęt na firmę ale zastanowiłabym raczej nad sprzętem nowym. Nigdy nie wiesz jak ktoś przed Tobą traktował sprzęt używany. Zwykle tkai sprzęt nie posiada również gwarancji a jeśli Ci sie popsuje na przykład ekspres w kawiarni to masz problem I to nie taki mały... Proponuję zerknąć sobie tutaj:
http://multigastro.pl/category/wyposazenie-cukierni-i-kawiarni

Na stronie możesz sobie przejrzeć wyposażenie cukierni oraz kawiarni. Są tam dystrybutory do lodów czy profesjonalne ekspresy. Na ekspresie na pewno nie oszczędzaj.
napisał/a: a-leks_90 2015-11-20 14:54
Własny biznes wymaga na początku sporego nakładu czasu i pieniędzy. Jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z pracą na własny rachunek, polecam Program Aktywizacja. W ramach tej inicjatywy otrzymasz za darmo narzędzia internetowe niezbędne przy prowadzeniu biznesu. W pakiecie znajdują się m.in. księgowość online oraz rozliczenia podatków, zarządzanie magazynem, system do fakturowania i wiele innych. Sprawa jest o tyle fajna, że wszystko jest darmowe przez okres jednego roku. Na stronie [url]www.programaktywizacja.pl[/url] znajduje się bardziej szczegółowy opis przedsięwzięcia.
napisał/a: magdzia1122 2015-11-29 18:55
No najgorszy jest wkład na początek. Ja dużo wydałam na sprzęt, zresztą jak każdy. Ale kupowałam od polskiego producenta z bardzo korzystnymi cenami. http://www.gort.pl/ maja bardzo wysokiej jakos sprzęt i bardzo mi sie dobrze na nim pracuje
martha_22
napisał/a: martha_22 2016-01-15 10:29
Moim zdaniem jest to świetny pomysł, choć oczywiście na początku trzeba zainwestować w dobry sprzęt. Sama bardzo dokładnie przyjrzałam się ofercie mmgastro.pl i przyznaję, że gdybym sama chciała otworzyć chociażby najzwyklejszą budkę z zapiekankami, czy pizzą , w ich ofercie znajdę wszystko, czego do rozkręcenia takiego biznesu potrzeba, jak przykładowo blachy do pizzy https://mmgastro.pl/kategoria/produkty/97,blachy-i-siatki-do-pizzy. Z resztą wybór produktów przeznaczonych do lokali gastronomicznych w mmgastro jest ogromny.
napisał/a: sara899 2016-03-08 15:08
Własna kawiarnia to super pomysł :)
napisał/a: kiwi123 2016-03-16 21:03
Myślę, że własna działalność gospodarcza, to idealne rozwiązanie dla każdego. Trzeba mieć oczywiście odpowiednie predyspozycje w konkretnej branży, ale nikt przecież nie zajmuje się tym, na czym się nie zna. Żeby wszystko się zgadzało w papierach należy zaglądać na serwis dla przedsiębiorców taki jak np. Thak. Jest tam wiele ciekawych informacji. Tutaj http://thak.pl jest strona tego serwisu.
napisał/a: aankaaa 2016-03-25 16:54
Na pewno warto również zerknąć sobie tutaj http://www.szron.eu/339-wyposazenie-restauracji i porównać ceny. Wyposażenie powinno być bowiem dopasowane do profilu naszej działalności. W pierwszej kolejności powinniśmy ułożyć menu, a później zastanowić się co jest potrzebne do przygotowania konkretnych dań.
napisał/a: madzia3109 2016-04-11 11:31
Czytaliście ciekawe artykuły o zakładaniu biznesu? Ten może wam się przydać http://wiktorprzedsiebiorczy.pl/dzialalnosc-gospodarcza-a-rachunek-bankowy/ Do prowadzenia działalności gospodarczej bez wątpienia przydatne i potrzebne jest posiadanie rachunku bankowego. Wszelkie rozliczenia z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) czy też z Urzędem Skarbowym odbywają się właśnie w formie rozliczeń bezgotówkowych, stąd dysponowanie kontem bankowym jest bardzo istotną kwestią, o której warto pamiętać w trakcie zakładania własnej firmy. Więcej na stronie
napisał/a: marysia8383 2016-04-12 08:54
Miejsce takie powinno mieć również klimat nawiązujący do działalności. A więc warto pomyśleć nad jakimś dobrym zaaranżowaniem tego miejsca. Wykonanie tego z potencjałem może mieć studio http://370studio.pl , które zna się na rzeczy i warto do nich się zgłosić. Akurat to jest ich konik w którym się lubują, a więc miejsce będzie klimatyczne i będzie przyciągało wielu klientów.
napisał/a: zuzka77 2016-04-28 16:58
Dobra cukiernia to zawsze właściwy pomysł. Wiele jest w Polsce nijakich cukierni, do tych dobrych jak wiadomo bywają kolejki. Dla szukających sprzętu do cukierni czy piekarni mam namiary na solidny sprzęt: http://www.sklep.guztech.com.pl/index.php To sklep internetowy, a więc wychodzi korzystniej niż stacjonarnie. Brat prowadzi piekarnię, więc wiem, co piszę :)
napisał/a: Becia88 2016-05-13 13:34
Jeśli prowadzimy własny kącik ze słodkościami to powinniśmy przede wszystkim wiedzieć jak właściwe przewozić te wszystkie słodkości. Jeśli zajmuje się tym profesjonalna firma to można być spokojnym, na pewno wiedza jak mają postępować, natomiast jeśli sami zajmujemy się takim transportem to wówczas musimy się dowiedzieć dokładnie jak przewozić wyroby cukiernicze, jak je zabezpieczyć aby nie uległy jakiemukolwiek uszkodzeniu.