własny biznes- pracownia ceramiczna

napisał/a: ona21 2010-09-08 12:53
Witam wszystkich. Właśnie otwieram swoją firmę tj pracownie ceramiczną. Jeśli któraś z Was też obraca się w tej branży to bardzo Was proszę o pomoc- jak wyposażyć swoją pracownie, co kupić, jak ją urządzić, co z mieszarką do gliny (wiem, ze są bardzo drogie i nie stać mnie na takie profesjonalne, a słyszałam ze da się je jakoś zrobić tylko nie wiem jak) co ogólnie zrobić i kupić żeby pracownia była dobrze urządzona i wyposażona. Z góry bardzo dziękuję za pomoc, pozdrawiam
napisał/a: fufit 2013-12-20 01:54
Własny biznes to ciężka praca oraz cierpliwość. Ci którzy zaczynają swoja przygodę muszą się dobrze przygotować do takiej walki:) mogę polecić Tobie świetną książkę "Sprzedaż, zarządzanie i efektywność osobista w 101 praktycznych przykładach" autorstwa Andrzeja Niemczyka, Bartłomieja Sapały.

Znajdziemy w niej bardzo wiele informacji na temat tego w jaki sposób najłatwiej jest zwiększyć sprzedaż. Co prawda Twój biznes ceramiczny jest mało spotykany to powinnaś tym bardziej zapoznać się z prawdziwymi przykładami biznesów opisanych w książce:) naprawdę książka godna polecenia:)
napisał/a: Becia88 2014-02-18 09:34
Zgadzam się, własny biznes to naprawdę duże wyzwanie i właśnie dlatego na początku najlepiej jest zebrać wszystkie potrzebne informacje. Najlepiej jest przeczytać jak najwięcej poradników, bądź skorzystać z pomocy różnych doradców. Przez brak wiedzy, dużo przedsiębiorców na początku pomija też istotne sprawy, które na pierwszy rzut oka wydają się błahe, jednak w rzeczywistości potrafią doprowadzić do dużych strat np. taki raport o oddziaływaniu na środowisko. Większość osób nawet nie wie, że jest zobowiązana do płacenia za korzystanie ze środowiska, co później kończy się dużymi karami. Dlatego właśnie, wszystkim początkującym przedsiębiorcom proponuję dowiedzieć się jak najwięcej, aby nie popełniać błędów.
napisał/a: finezjaxx 2015-06-22 08:13
Własny biznes oki, ale trzeba wbić się z pomysłem w nisze!
Moja znajoma zainwestowała w takie artykuły dla psa sklep i teraz przynajmniej normalnie żyje i funkcjonuje. Widocznie rozwinęła dobrze swój biznes!
Podziwiam ją bardzo
napisał/a: trisz 2015-08-18 10:31
Pomysł jest bardzo dobry. Możesz przy okazji pomyśleć też o dodatkowym zarobku na doładowaniu telefonów. Być może osoby, które przyjdą do Ciebie w tym celu zainteresują się przy okazji Twoimi wyrobami.
napisał/a: milanowa 2015-08-28 16:35
Dziś niestety w prawie każdej branży jest duża konkurencja, dlatego albo trzeba znaleźć niszę, albo mieć opracowaną odpowiednią strategię promocji. Jeżeli prowadzicie własną działalność zachęcam do bezpłatnego przetestowania platformy https://serwersms.pl, która umożliwia wysyłkę powiadomień sms, takie działania znacznie usprawniają kontakt z klientem i budują lojalność wobec marki.
napisał/a: madziap123 2015-11-26 10:46
Ja bym do tego wątku dodał możliwość płacenia kartą. Zamów najlepiej terminale przenośne.
napisał/a: Klaudia877 2015-12-21 23:17
Pamiętaj o tym by wdrożyć dobry system raportowania do swojego przedsiębiorstwa http://mobilneraporty.pl/blog/3/system-raportowania-wsparciem-dla-dzialalnosci-gospodarczej . To może realnie zwiększyć jego zyski
napisał/a: polrun 2015-12-22 20:11
Nam w pracowni świetnie się sprawdziły wylewki betonowe Legnica od Jastrychu. Bardzo praktyczne rozwiązanie.
napisał/a: macinka 2016-01-14 18:34
Każdy mądry przedsiębiorca inwestuje w swoją firmę. W firmie produkcyjnej liczą się maszyny. Warto tak jak Jerzy Kowalewski- http://inwestycje.pl/gospodarka/Konsmetal-inwestuje-w-park-maszynowy;235397;0.html rozbudowywać park maszynowy i dążyć do większych zysków.
napisał/a: koralkowa 2016-01-30 19:27
Własny biznes to nie lada wyzwanie. Samo założenie nie jest proste jednak tutaj http://cenabiznesu.pl/prowadze-biznes/jak-zalozyc-firme jest kilka cennych rad dla osób otwierających biznes. Kolejną rzeczą jest odpowiednie wyposażenie. Trzeba wiedzieć w co i gdzie się wyposażyć. Ważną rzeczą jest równiez różnorodna i skuteczna reklama. Wszystkie te elementy składają się na to jak firma będzie w przyszłości prosperować.
napisał/a: isana91 2016-02-03 21:29
Pracownia ceramiczna wymaga z pewnością sporych nakładów finansowych więc przygotuj się na to. Poza tym radziłabym co iść na jakies kursy dla przedsiębiorców, na pewno ci się przydadzą w przyszłości.
Dobrze jest tez już zawczasu pomyśleć o reklamie. Od siebie mogę polecić kampanie adwords warszawa. Przynosi bardzo dobre efekty i nie jest specjalnie droga, tylko pamiętaj o tym żeby zlecić to profesjonalnej firmie a nie jakiemuś studenciakowi bez doświadczenia lub co gorsze działać na własną rękę.