Czy faktoring się opłaca?

napisał/a: nokki 2016-09-26 12:11
Czy orientuje się ktoś w temacie usługi jaka jest faktoring? Według tego co wyczytałam http://www.magellan.pl/
polega na zaliczkowaniu niewymagalnych faktur, w celu szybszego obrotu środkami finansowymi przedsiębiorstwa. Prościej: Klient (Faktorant) dokonuje sprzedaży towarów lub usług Odbiorcy (Dłużnik), wystawiając mu za to fakturę (powstaje wierzytelność). Dokument ten trafia następnie do Faktora i staje się podstawą do wypłaty zaliczki (finansowania). Oznacza to, że Klient dostaje pieniądze z niewymagalnej jeszcze faktury. Co sądzicie?Czy warto taką usługę mieć w firmie?
napisał/a: kryska87 2016-10-06 08:34
Orientuję się aczkolwiek nie znam konkretnych kosztów. Ogólnie jestem zwolenniczką faktoringu bo w firmie mojego chłopaka mieli problemy z fakturami (ludzie dłuuuugo czekali z zapłaceniem), więc zdecydowali się na faktoring w chyba bibby financial services. Pieniądz przychodzi od razu, nie ma problemu.
napisał/a: marzenna-81 2017-08-17 09:56
ja się zastanawiam bardziej nad kredytem, nie rozumiem tego faktoringu
napisał/a: milanijka 2017-09-02 22:26
To tylko z pozoru wydaje się trudne. Ja też na początku jak podpisywałam umowę z Idea Money byłam zdezorientowana, ale wystarczyło się tylko nieco w temat zagłębić i wszystko potem fajnie funkcjonuje. A kredyt to słaba opcja, w końcu się zadłużasz i pogarszasz rating firmy