Czy kawa jest zdrowa?

gienia3
napisał/a: gienia3 2012-08-21 21:07
Nasłuchałam się ostatnio od znajomej, że niektóre kawy mają mnóstwo szkodliwych substancji i że nie powinno się jej pić w dużych ilościach. Trochę byłam zaskoczona, bo sama wypijam po 3-4 filiżanki dziennie, inaczej nie potrafię normalnie funkcjonować. Nigdy nie przywiązywałam większej wagi do tego, jaką kawę piję, kupuję raczej te tańsze, nie sięgam po te z wyższej półki. Myślicie, że droga kawa jest zdrowsza od tej taniej? Ile kawy wypijacie i czy czujecie jakiś niekorzystny jej wpływ na Wasze zdrowie, samopoczucie?
napisał/a: Anka6 2012-08-22 09:29
Kawa sama w sobie jest zdrowa. Zawarte w kawie polifenole zwalniają procesy starzenia, zapobiegają odkładaniu się cholesterolu w naczyniach krwionośnych. Ważny jednak jest gatunek kawy i sposób jej przyrządzenia. Wiadomo, że kawy rozpuszczalne z prawdziwą kawą niewiele mają wspólnego, około 40% do chemiczne dodatki. Lepiej kupować ziarno i mielić, no w ostateczności można kupić kawę mieloną, ale to nie to samo.
napisał/a: like a bird 2012-08-23 14:59
Tak naprawdę zdania na temat tego, czy kawa jest zdrowa czy niezdrowa są podzielone. Jedni wskazują na to, że przyspiesza przemianę materii, drudzy - że źle wpływa na mózg, zwłaszcza jeśli nie wyobrażamy sobie dnia bez kilku filiżanek. Z tego co wiem, na pewno niezdrowa jest kawa rozpuszczalna, wszyscy wiemy, ile w niej "ulepszaczy", przeciwzbrylaczy i im podobnych. Natomiast sama kawę piję bo lubię - a w takich ilościach "normalnych" na pewno nikogo na tamten świat nie wyśle
napisał/a: 5tweety5 2012-08-25 14:42
Według mnie wszystko w zbyt dużych ilościach może stać się niezdrowe. Co do kawy - wiadomo, że kawa rozpuszczalna dostępna we wszystkich sklepach będzie mniej zdrowa niż ta, którą sama sobie zmielisz.
Ja piję tylko i wyłącznie kawę mieloną z ziaren nie tylko ze względu na zdrowie ale też na smak. Ostatnio odkryłam kawy Cellini znane z mocnych aromatów i wiem że jest to coś, co lubię. Pijąc kawy rozpuszczalne tego nie zaznasz.
Wychodzi mnie to trochę drożej, ale opłaca się ;)
napisał/a: ~Hannibal 2012-08-25 16:31
Tak naprawdę każda rzecz w nadmiarze jest szkodliwa, jeżeli chodzi o same kawy na każdego działają inaczej. Też czytałem te wszystkie artykuły o ochratoksynie i szczerze mówiąc nie jesteśmy w stanie nic z tym zrobić. Możemy jedynie kupować sprawdzone kawy, które pijemy i wiemy jak na nas działają i tyle.
napisał/a: Anka6 2012-08-26 09:33
Cellini jest całkowicie oczyszczana z ochratoksyny, tak nawiasem mówiąc. Niedawno o tym czytałam. Co do wcześniejszej wypowiedzi, że kawa może wpływać na mózg - nie zgodzę się. Uzależnienie od kawy to tylko iluzja. W zasadzie człowiek przyzwyczaja się do smaku kawy, staje się to pewnym rytuałem i dlatego ludzie się "uzależniają". Tak naprawdę kofeina tak nie działa.
gienia3
napisał/a: gienia3 2012-08-30 10:25
Nie słyszałam wcześniej o tej Cellini, ale znalazłam ją w sklepie i widziałam, że mają również rozpuszczalne. Czyli ta rozpuszczalna niekoniecznie musi być zła, skoro tak dobra i zdrowa kawa jak Cellini ma ją w swojej ofercie. Po prostu trzeba wiedzieć jaką kawę kupować. Ja co prawda w rozpuszczalnej nie gustuję i kupiłam mieloną, jest dobra, pięknie pachnie, lepiej od tej, którą piłam do tej pory i smak też ma zdecydowanie lepszy.
napisał/a: ~Paulina K. 2012-09-12 15:39
Witam! Racja, zdrowie najważniejsze, a kawa nie zawsze dobrze wpływa na organizm. Każdy chce być zdrowy, a z drugiej strony kusi nas aromat, smak i potrzeba przebudzenia...

Myślę, że idealnym rozwiązaniem w tej sprawie są kawy które nie zakwaszają organizmu i chronią tym samym wątrobę. Takie produkty są oferowane przez firmę DXN: posiada domieszkę grzyba Ganoderma, który dodatkowo wzmacnia nasz organizm i sprawia, że czujemy się witalnie! Idealny produkt dla cukrzyków, ludzi, którzy mają problemy z krążeniem, sercem...

Kawa jest dostępna w trzech rodzajach: kawa czarna, kawa z mlekiem ( 3 w 1) oraz kawa z domieszką kakao... Ceny przystępne. Produkty sprzedawane w saszetkach.

Pozdrawiam i chętnie udzielę państwu dodatkowych informacji:

kontakt: paulina.koniarska@gmail.com
napisał/a: jab4a 2012-09-13 11:58
to życie jest niezdrowe