Co jeść po porodzie

napisał/a: beata.moch 2014-01-14 15:41
Zdecydowanie nie można sobie wszystkiego odmawiać, należy się trochę przyjemności, prawda? ;) Po prostu dania muszą być lekkostrawne, znalazłam całą listę składników, które najlepiej spożywać: http://wdobrychstosunkach.pl/odpowiednia-dieta-podczas-karmienia-piersia.html Czyli jest w czym wybierać. Ważny jest też sposób przygotowania posiłków, gotowanie na parze górą! :) :)
napisał/a: mnpszmer 2014-01-14 22:05
A ja jem, jadlam WSZYSTKO i malemu nic nie jest, nie bylo Tak samo mialam z mala M, a piszac wszystko to doslownie wszystko.
napisał/a: Nadiya1 2014-01-15 17:07
To ja się nie wypowiadam bo moja dieta była tak restrykcyjna, że jak sobie przypomnę to lepiej mnie zapytać "Czego nie jadłam" bo mogę śmiało odpowiedzieć, że prawie wszystkiego Bo jak czegoś próbowałam to wiadomo jaka reakcja u Synka występowała
napisał/a: Niebanalna 2014-01-18 15:09
Jadłam wszystko. W pierwszym tygodniu po przyjeździe ze szpitala do domu upiekłam ciasto czekoladowe i zjadłam 4 kawałki. Szymuś dostał reakcji alergicznej na kakao, więc je wyeliminowałam z diety. Później zjadłam pomidorowa i powtórka z rozrywki. W ten sposób obserwowałam jakie produkty mu szkodzą (karmiłam piersią). Gdy Synek był cały w wysypce, strupach, itp. lekarze zalecili mi dietę bezbiałkową - tak męczyłam się dobrych kilka miesięcy,a poprawy nie było żadnej, więc odpuściłam. Szymuś do dziś ma zmiany skórne, w maju idziemy do alergologa na testy z krwi. W sumie, ciężko wyczuć co dziecku zaszkodzi, ale ja jestem zwolenniczką jedzenia wszystkiego i obserwowania dziecka. Unikałam jedynie orzechów i miodu przez okres karmienia, mimo, że nie zrobiłam "obserwacji" czy mogłyby uczulać Małego.
napisał/a: File07 2014-02-25 18:09
Wszystko tak jak przed porodem
caprio
napisał/a: caprio 2014-03-19 13:49
Ja żadnej diety nie stosuję. Na szczęście syn toleruje wszystko, co jem:).
napisał/a: File07 2014-03-23 18:37
Wszystko. Jedynie chilli itp bym sobie pominęła na początku.
napisał/a: zosiank 2014-06-18 23:08
Dietę mamy karmiącej, powinna być ona normalna. Wiele kobiet w tym okresie stosuje diety eliminacyjne, żywiąc się wyłącznie gotowanym kurczakiem, ryżem i marchewką. Takie obostrzenia są zupełnie niepotrzebne. Kobieta w okresie karmienia piersią powinna stosować zasady zdrowej, zbilansowanej diety, jeść regularnie pięć małych posiłków, które powinny być urozmaicone. Warto oczywiście wystrzegać się produktów ciężkostrawnych (np. smażonych, tłustych) czy wzdymających (kapustnych, strączkowych), które mogą u dziecka powodować sensacje żołądkowe. Ja stosowałam podobną
kiedyś w artykule na temat żywienia w ciąży wyczytałam, że sposób odżywania się przyszłej mamy wpływa także na zdrowie jej dziecka w późniejszym, dorosłym okresie jego życia.
Bardzo ważne jest dostarczanie w diecie:
Kwas foliowy (folacyna) – to witamina, która jest obecna w wielu produktach spożywczych, np.: w zielonych warzywach liściastych, takich jak sałata, brokuły czy natka pietruszki, a także w jajach. Jest odpowiedzialny za prawidłowy rozwój płodu i zapobiega wystąpieniu wad rozwojowych, ogranicza ryzyko przedwczesnego porodu, a także ogranicza ryzyko urodzenia dziecka o niskiej masie.
Kwasy tłuszczowe omega 3 – ich źródłem są tłuste ryby morskie, takie jak łosoś, makrela, ale także oleje roślinne, np.: olej rzepakowy, czy orzechy, zwłaszcza włoskie. Mama w ciąży powinna jeść ryby morskie 1-2 razy w tygodniu (wielkość porcji ok. 100 - 150 g), a olej rzepakowy czy oliwę z oliwek dodawać do sałatek i surówek. Orzechy włoskie, również dostarczą tych cennych składników – wystarczy 10 dziennie. Kwasy tłuszczowe omega 3 są niezwykle istotne zarówno w życiu płodowym, jak również w okresie niemowlęcym i późniejszym. W okresie prenatalnym są niezbędne do rozwoju siatkówki oka i układu nerwowego. Lekarze i dietetycy zwracają uwagę na to, że te zdrowe tłuszcze przyczyniają się do lepszego rozwoju intelektualnego dzieci także w późniejszym okresie.
Wapń, cynk i magnez – dobrym źródłem wapnia jest mleko i przetwory mleczne, które powinny pojawić się jadłospisie kobiety ciężarnej 3 razy w ciągu dnia. Cynk i magnez w znacznych ilościach występują w mięsie, a także w nasionach i pestkach roślin, np.: w nasionach słonecznika i w kakao. są to ważne w rozwoju płodu składniki odżywcze. Odpowiednia ilość w diecie tych składników mineralnych w okresie prenatalnym wpływa korzystnie na tworzenie się mocnych kości i ich prawidłowy metabolizm. Mamy już będąc w ciąży powinny zwrócić baczną uwagę na żywność będącą źródłem tych składników, a w okresie rozszerzania diety swoich pociech wybierać te produkty, które są dobrym źródłem tych 3 składników.
napisał/a: myszka88888 2014-10-01 11:52
jadłam wszystko