Czy to była kolka?

napisał/a: Anka6 2013-04-08 20:44
Witajcie. Mój Synek ma 5 tygodni i to moje pierwsze dziecko. Dziś rano niedługo po karmieniu stał się bardzo niespokojny, zaczął się prężyć i płakać, wręcz wrzeszczeć. Czułam, że ma twardy brzuszek, chociaż kupka jest regularna i normalna. Nosiłam go, tuliłam jakąś godzinę czy dwie, a on cały czas płakał. Po tym czasie usnął, a po przebudzeniu było wszystko normalnie, pełna aktywność, brak śladu po uprzednim płaczu. Czy to mogła być kolka? Co robić w takich wypadkach? Teraz co prawda udało mi się go jakoś uspokoić, ale moim zdaniem za długo to trwało.
napisał/a: ~kolka 2013-04-08 21:16
Uwierz mi z tych objawów które napisałaś wynika, że to była kolka. Ja mam dwoje dzieci i każde miało kolkę i właśnie tak to wygląda. Niby zazwyczaj jest tak, że pojwia się o tych samych porach dnia(zazwyczaj popołudniu), ale może pojawić cię też rano. Wtedy bez względu co byś nie robiła i jak nie tuliła maleństwa to nie pomaga. Moim dzieciom czasem pomagał masaż brzuszka, ciepłe okłady na brzuszek i oczywiscie częste kładzenie na brzuszku, ale nieztety to trzeba przeczekać. Maleństwa mają jeszcze niedojrzały układ pokarmowy i ok 3miesiąca kolka sama mijaJeśli karmisz pięrsią to staraj się żeby maleństwo nie łykało za dużo powietrza przy jedzeniu, a jeśli butelką to kup dobry produkt tzw butelki antykolkowe. Spróbuj też takich kropelek-INFACOL. PODAJE SIĘ JE PRZED KAŻDYM JEDZENIEM, NA PEWNO SĄ BEZPIECZNE(PRZETESTOWANE PRZEZ WIELE MAM. Trezymaj się ciepło i głowa do góry.
napisał/a: ~fenicja 2013-04-09 17:57
moja mam jak ja miałam kolke mówiła że czekała cierpliwie aż minie bo domowe sposoby nie chciały działać a kąpieli strasznie nie lubiłam. No jest z tym problem ale są od tego też stosowne leki
napisał/a: grazkaaa 2013-04-10 17:31
Moim zdaniem też to jest kolka. Domowe sposoby często nie działają i trzeba użyć leku.Ale są bezpieczne dla maluchów krople które likwidują kolki więc trzeba spróbować gdy nie ma innego wyjścia.
napisał/a: babka1212 2013-04-10 17:41
Wiadomo że dla dzieci w wieku myślę że do 6-7 lat najlepsze są kropelki. Oczywiście ze dziecko w tym wieku powinno już sobie radzić również z tabletkami, ale jest to dla niego o wiele mniej przyjemy sposób przyjmowanie lekarstwa... ;)
napisał/a: ~felicja 2013-04-10 19:58
wypróbujcie Infacol. Bardzo dużo osób go poleca i na innych forach również piszą że to jeden z lepszych dostępnych środków. Nic juz nie tracisz
napisał/a: Anka6 2013-04-11 09:14
Zajawka , ale moje dziecko ma 5 tygodni, czy te kropelki mu nie zaszkodzą? A poza tym ja je podawać, skoro mały pije z piersi? Nie mam możliwości dodania ich do mleka w butelce.
napisał/a: babka1212 2013-04-11 17:26
Ja z tego co pamiętam odciągałam troszeczkę mleka w butelce ze smoczkiem mieszałam z kropelkami i podawałam dziecku przed albo w trakcie jedzenia, wtedy jest najpewniejsze ze zje. Po jedzeniu nie ma już na to opcji bo dziecko odrzuci sztuczny smoczek kiedy będzie już najedzone, a przywykło do piersi :)Możesz się zawsze dopytać pani w aptece lub lekarza - ja robiłam tak ;)
napisał/a: ~felicja 2013-04-11 18:21
Infacol jest bezpieczny dla małych dzieci o to się martwić nie trzeba poza tym lekarz rodzinny udzieli na pewno Ci odpowiednich informacji jak go stosować, wystarczy się zapytać
napisał/a: Anka6 2013-04-11 19:33
zajawka napisal(a): Ja z tego co pamiętam odciągałam troszeczkę mleka w butelce ze smoczkiem mieszałam z kropelkami i podawałam dziecku przed albo w trakcie jedzenia, wtedy jest najpewniejsze ze zje. Po jedzeniu nie ma już na to opcji bo dziecko odrzuci sztuczny smoczek kiedy będzie już najedzone, a przywykło do piersi :)Możesz się zawsze dopytać pani w aptece lub lekarza - ja robiłam tak ;)

Niestety nie działa :/ Kupiłam już Infacol, odciągnęłam mleko, ale syn smoczka nie chce w ogóle chwycić :/ Czy jak podam mu te kropelki bezpośrednio do ust to się nic nie stanie?
napisał/a: ~felicja 2013-04-11 20:32
Nic się nie stanie. W pokarmie się podaje po to by dziecko małe chciało wziąć. Możesz spokojnie podać, to bezpieczny lek
napisał/a: ~Iza 2013-05-20 19:14
Albo podać espumisan kids. Na początek jednak warto poczytać o sposobach walki z kolką w sposób naturalny:
http://www.espumisan.pl/pytania-i-odpowiedzi/kolka-niemowleca-czyli-duzy-problem-z-malym-brzuszkiem/