Dopajanie niemowląt

napisał/a: ~dopajanie niemowlat 2010-08-31 12:27
a dla mnie to troche dziwne a to z tego powodu ze w upaly powinny noworodki i niemowalki byc dopijane... takie jest moje zdanie
mgr-farm-anna-piecuch
napisał/a: mgr-farm-anna-piecuch 2010-08-31 13:38
Noworodki i niemowlęta do pół roku nie muszą być dopajane, a wg zaleceń WHO, o których wspominałam, wręcz nie powinny (nawet w upały). Wystarczy dziecko częściej przystawiać do piersi (co niestety może być niekiedy dla mamy uciążliwe). Pokarm matki dostosowuje się do potrzeb dziecka: w upały niemowlęta piją częściej, ale krócej - pierwsza porcja pokarmu matki jest rzadka i gasi pragnienie. Jedyne, o czym mamy muszą pamiętać, to o tym, aby same w upały bardzo dużo piły!!

W przypadku dzieci karmionych mieszanką należy obserwować kupkę oraz tak jak napisałam wcześniej, można proponować dziecku wodę między posiłkami.

Jednak jeśli mimo wszystko zdecyduje się Pani dopajać dziecko, proszę przynajmniej nie dodawać do napoju (wody bądź herbatki itp.) cukru.

W jaki sposób dopaja Pani dziecko? (butelką, kubeczkiem, łyżeczką?)
napisał/a: pianka1 2010-09-05 22:00
A jaki smoczek jest najlepszy, żeby utrzymać karmienie piersią? Czy lepszy jest smoczek miękki, czy twardy? Może potraficie polecić jakieś konkretne firmy?