Jakie imiona dla dzieci są modne?

cleanka
napisał/a: cleanka 2011-10-07 13:25
Imię dla dziecka wybierają jak wiemy rodzice.I to oni decydują jakie imię nadać swojemu dziecku,ale należy pamiętać,żeby swoim pochopnym wyborem nie skrzywdzić w przyszłości swojego potomka.Bo musimy pamiętać i o tym,że niektóre imiona mogą być bardzo krzywdzące dla naszej córki czy syna. Wybierajmy takie,żeby nikt nigdy się z imienia nie śmiał.
szokolatka
napisał/a: szokolatka 2011-10-16 21:07
Gdy ja byłam w ciąży, miałam manię na punkcie imienia Maksymilian. Bardzo mnie się podobało, od początku miałam przeczucie, że to będzie chłopiec. Chciałam, by imię nie było bardzo popularne.. by podkreślało wyjątkowość mojego Dzidziusia. Każde dziecko jest wyjątkowe, i nie potrzeba chyba krzykliwych imion, by to wyrazić, imion, które łamią języki albo sprawiają, że dziecko później będzie wyśmiewane w klasie.
Chwilę przed przyjściem na świat Malucha, postanowiłam, że będzie to Sebastian. Niby imię proste, ale czułam w nim jakąś magię. Marzy mi się córka... I już dzisiaj wiem, że będzie to Weronika lub Daria. :)
Pozdrawiam.
cleanka
napisał/a: cleanka 2011-10-20 14:54
Właśnie o to chodzi,że takie ma być imię,aby potem dzieci w szkole nie naśmiewały się z naszego dziecka.Ale dobór imienia zależy od samych rodziców,jeśli któreś z nich uprze się na jakiegoś Felka,albo Kordulę,to żadne argumentu do nich nie trafią.Ale jest też i tak,że nam może podobać się Monika,czy Kasia,a innym Brygida czy Emanuela.Pozdrawiam.