kolejne poronienie nawykowe

napisał/a: ~aga 2010-07-15 10:27
juz 2 gi raz poroniłam. pierwszy raz w 7 tygodniu, teraz w 8. jestem zalamana. lekarze nie znalezli przyczyny. czy mam szanse na utrzymanie ciąży? czy znacie dobrego lekarza?
magdam82k
napisał/a: magdam82k 2010-07-24 19:32
Niestety nie znam super lekarza ale mogę tylko powiedzieć że przede wszystkim nic!!! nie robić tylko leżeć jeśli pragniesz dziecka.Chyba że jest inna przyczyna tych poronień.Moja kuzynka też 2 razy poroniła.Przy 3 ciąży od początku leżała plackiem z lekko uniesionymi nogami(wałeczek z koca pod nogi) teraz jest mamą bliźniaczek.Zero noszenia spodni ,a tym bardziej na gumce lub obciskających,nie głaszcz brzuszka, bo to wszystko niestety powoduje skurcze macicy.Nie wolno też brać zbyt ciepłej kąpieli ,czy prysznicu ciepłego na brzuszek i plecy ,to również wywołuje skurcze.Mam nadzieję że się uda.Nie załamuj się tylko.Powodzenia.
dr-anna-wilczynska
napisał/a: dr-anna-wilczynska 2010-07-27 10:48
Czasami pacjentki mają poronienia bez przyczyny. Ogólne dane mówią, że tylko 40% ciąż spośród wszystkich powstałych utrzymuje się. czasami nawet nie wiemy , że byłyśmy w ciąży. Były to wczesne poronienia. nie znaczy,że nie może mieć Pani dzieci. Czasami podaje się przy poronieniach nawykowych aspirynę w małych dawkach i progesteron podtrzymujący ciążę. przede wsztskim proszę być dobrej myśli.
kasiuniaz
napisał/a: kasiuniaz 2010-09-20 11:42
ja bym poszukała przyczyny. może jakieś badania genetyczne by się przydały. a czy dwie poprzednie straty były z tym samym partnerem?
napisał/a: ~gość 2010-10-07 10:43
Witam,
blisko 60% poronień do 3 miesiąca ciąży ma podłoże genetyczne. Dziecko (płód) miało wadę genetyczną (aberrację chromosomową). Jeśli poronienie powtarza się, warto zdecydować się na badania genetyczne. Można wykonać badania genetyczne materiału z poronienia. Jeśli okaże się, że wada przyczyną utraty dziecka była wada genetyczna, należy sprawdzić jakie jest ryzyko jej powtórzenia w kolejnej ciąży. Może ona spowodować kolejne poronienie lub można urodzić dziecko z poważną wadą.
napisał/a: ~gość 2010-10-17 20:50
Słyszałam, że w Poznaniu w Centrum Genetyki Medycznej robią badania materiału z poronienia. Materiał można nawet wysłać pocztą. Myślę, że warto sprawdzić jaki był powód poronienia.
napisał/a: ~Nati 2015-12-10 14:08
Poronienia nawykowe może powodować mutacja genu MTHFR, V Leiden, genu protrombiny. Dlatego warto wykonać badanie w kierunku trombofilii wrodzonej.