Pielęgnacja skóry atopowej

napisał/a: czikulinka 2010-10-03 21:45
Moje dziecko ma "placki" bardzo szorstkiej skórki - w niektórych miejscach jest ona jak "tarka". Byłam z tym u dwóch lekarek, jedna powiedziała, że to skóra atopowa i że nasza pediatra prowadząca powinna zmienić mleko, którym karmię dziecko. Nasza pediatra natomiast zbagatelizowała sprawę i powiedziała, że "dzieci tak mają". Na razie nie zmieniłam mleka, ale zastanawiam się, czy powinnam jakoś specjalnie dbać o jego skórkę? Kąpię małego w Oilatum lub w Oillan i smaruję Elobazą. Czy to wystarczy? Bo nie pomaga:(
napisał/a: gabrysia-m 2010-10-06 08:04
Moim zdaniem powinnaś kierować się radą pierwszej lekarki, o której wspomniałaś i udać się do innego pediatry. Chyba nie powinno się bagatelizować takich kwestii prostym stwierdzeniem "dzieci tak mają"...
Przesyłam link do ciekawego artykułu, może podsunie Ci kilka pomysłów. Powodzenia;)
http://dziecko-i-zdrowie.wieszjak.pl/choroby/242973,Co-oznacza-wysypka-u-dziecka-.html
napisał/a: czikulinka 2010-10-06 15:42
Nie wiem, czy sobie zdajecie sprawę, jak kłopotliwa jest zmiana pediatry. Dawno bym to zrobiła, bo z tą naszą babą wytrzymać się nie da. Łaskę robi, że daje skierowanie na cokolwiek, nie mówiąc o wypisaniu recepty. U niej zawsze wszystko jest w porządku, tylko później inni specjaliści mnie opieprzają, czemu tak późno do nich przychodzę z problemem. Nie mówiąc o tym, że zauważyła nadkażenie drożdżakami za uszami dziecka dopiero po tym jak ją poinformowałam, że taką diagnozę postawił inny lekarz pediatra oraz dermatolog. Ona tam widziała ciemieniuchę! Kuźwa.
U nas problemem są głównie zapisy na szczepienia, które są z dużym wyprzedzeniem. Jak tylko skończymy te szczepienia, to natychmiast zmienię pediatrę. Zresztą i przy szczepieniach nam strasznie namieszała. Ech, szkoda gadać.
napisał/a: gabrysia-m 2010-10-07 07:39
Heh - z tego, co opowiedziałaś wynika, że zmiana pediatry wyjdzie jedynie na dobre, nawet jeśli będzie oznaczała dużo zachodu... życzę determinacji i powodzenia

aha...czy byłaś może u alergologa z dzieciątkiem?
napisał/a: czikulinka 2010-10-07 19:42
Nie byłam u alergologa:( Jejku, czuję się tym wszystkim przytłoczona. Chodzę od specjalisty do specjalisty i mam wrażenie, że moje dziecko złapało wszystkie przypadłości świata.
Byłam z dzieckiem u dermatologa, ale nie zainteresował się tymi plamami szorstkiej skóry, za to zajął się wypiętrzeniami za uszami. To podobno też może być na tle alergicznym.
napisał/a: gabrysia-m 2010-10-12 07:20
Myślę, że wizyta u alergologa rozwieje Twoje liczne wątpliwości. Czasem jeden specjalista wystarczy za kilku innych. I plamy szorstkiej skóry, i wypiętrzenia za uszami, i jeszcze inne objawy mogą świadczyć po prostu o uczuleniu albo na jakiś pokarm, albo może na roztocze czy jakieś substancje. Mam nadzieję, że przestaniesz się tym już tak denerwować - grunt to odpowiednie nastawienie i pozytywne myślenie;) Uszy do góry:)
napisał/a: czikulinka 2010-10-12 19:36
Hej, dzięki! U alergologa na razie nie byliśmy, ale dziś w końcu zmieniłam pediatrę i nawet udało się przepisać do niej na szczepienie. Pediatra stwierdziła, że mały ma skazę białkową i zamieniła nam mleko z NAN HA 1 na Bebilon Pepti 1. Na razie podałam jedną porcję bebilonu i mam go wprowadzać stopniowo i obserwować dziecko. Mam nadzieję, że to pomoże. Bez względu na to, czy pomoże, czy nie, mamy się u niej stawić w ciągu dwóch tygodni i zobaczymy, co dalej. Acha, mam też dalej kąpać w Oilatum albo innym emoliencie.
kasiuniaz
napisał/a: kasiuniaz 2010-10-14 09:02
a ja smarowałam dziecko atoperalem. miało po tym dobrze nawilżoną skórkę.
a czy nie masz koleżanek, które pomogłyby CI w opiece nad dzieckiem? chyba masz z nim sporo problemów.
napisał/a: czikulinka 2010-10-14 16:25
Dopadło go sporo przypadłości dziecięcych, ale chyba są one w miarę normalne u niemowląt. Na szczęście jest grzecznym dzieciątkiem, bardzo spokojnym słodziakiem. Przynajmniej nie utrudnia nam życia płaczem, dzielne moje maleństwo:))