przedszkole czy opiekunka?

zuz303
napisał/a: zuz303 2010-10-23 10:40
Znalazłam pracę w Warszawie i doszłam do wniosku z mężem, że musimy podjąć decyzję, czy szukamy niani, czy jednak wysyłamy dzieci do przedszkola. Boję się, żeby szly do przedszkola, bo nie chce im odbierac takiego dziecinstwa w domu, z drugiej strony znowu dobrze, zeby spotykaly się z rowiesnikami. Mieszkamy w Nieporęcie, więc dzieci raczej będziemy przywozić codziennie do Warszawy i to też nie jest komfortowe dla dzieci. Do tego słyszałam o jakimś braku miejsc w przeszkolach w Warszawie i nie wiem, jak to wygląda w rzeczywistości? Alternatywą byłaby opiekunka, tylko wiadomo, że jakby musiała dojeżdżać z Warszawy to musielibyśmy jej więcej płacić nie wiem jak to rozwiązac. Jak wy sobie radzicie?
ladymimi
napisał/a: ladymimi 2010-10-24 11:41
W wakacje byłam na stażu w ratuszu i w najbliższym czasie miasto ma przeznaczyć dodatkowe środki na zwiększenie liczby miejsc w przedszkolach :) do tego jeszcze dużo przedszkoli ma dyżury wakacyjne, co można przeczytać na stronie urzędu miasta http://www.4lataprezydentury.um.warszawa.pl/infografiki/edukacja. Zresztą w Warszawie do przedszkoli uczęszcza 97% dzieciaków w wieku przedszkolnym więc raczej większość rodziców wybiera przedszkola. To najwyższy odsetek w kraju. Moim zdaniem to wynika ze specyfiki stolicy. Zresztą mając dzieciaka w przedszkolu nie trzeba szukać opiekunki, o które teraz jest tak trudno. Więc ja bym się nie wahała tylko szukała dziecku miejsca w przedszkolu.
napisał/a: Aniinka 2010-10-27 11:10
dzieci uczą się w przedszkolu wielu wielu rzeczy, których nawet z najlepszą opiekunką się nie nauczą.
każde z rozwiązań ma swoje plusy i minusy, nie napisałaś w jakim wieku masz dzieci

ja wybrałabym przedszkole, z resztą moja mała chodzi do przedszkola od wrzesnia i jest przeszczęsliwa:)
napisał/a: klarek 2010-10-29 14:15
W przedszkolu dzieci uczą się funkcjonowania wśród rówieśników. I to chyba lepsze dla rozwoju dziecka. Ale z drugiej strony dobra opiekunka, też się sprawdzi :)
napisał/a: Amko 2010-10-31 20:24
Wydaje mi się,ze o wiele lepszym rozwiązaniem będzie posłanie dziecka do przedszkola,aby miało kontakt z rówieśnikami do najmłodszych lat. Cenowo wyjdzie podobnie,a może nawet taniej niż opiekunka.
napisał/a: macinka 2015-08-10 18:53
Niewątpliwie najlepszym rozwiązaniem jest posłanie dziecka do przedszkola. Dziecko nauczy się zabawy z innymi i będzie bardziej kontaktowe. Nasze dziecko świetnie radzi sobie w Kangurku w Białymstoku. Ma dobrą opiekę i mnóstwo chęci do zabawy z innymi.
napisał/a: jaga92 2016-05-15 10:57
Oczywiście, że przedszkole! Nigdzie indziej dziecko nie nauczy się szybko jak samodzielnie funkcjonować. Uważam, że dla rozwoju dziecka niezwykle ważne jest przebywanie wśród innych dzieci, uczęszczanie na zajęcia artystyczne, ruchowe, a nawet językowe. My znaleźliśmy dobre przedszkole i nie żałujemy. Mogę szczerze polecić naszą Dolinę :) http://www.dolina-krecika.edu.pl/
napisał/a: sandflowerr 2016-05-15 11:42
Zgadzam się, że najlepsze dla dziecka jest przedszkole, dla prawidłowego rozwoju ono musi mieć kontakt z rówieśnikami. Dobre przedszkole to podstawa, a w dzisiejszych czasach świetne prywatne przedszkole wcale nie musi być drogie.
napisał/a: julitaes 2016-08-04 14:45
Też myślałam o opiekunce ale ostatecznie wybrałam przedszkole łódź Płacę nie dużo za godzinę, a wiem ,że moja córka dobrze spędza czas z innymi rówieśnikami biorąc udział w aktywnych zajęciach
napisał/a: pati_80 2016-08-16 08:52
Ja bym jednak wolała dać dziecko do przedszkola, niż gdyby miało siedzieć w domu z opiekunką. Lepiej żeby maluch zaczynał się wcześniej socjalizować z innymi dziećmi.
napisał/a: agnieszk1_87 2018-05-23 15:17
Ja jednak jestem zwolenniczką przedszkola, dziecko musi wychowywać się wśród rówieśników, tak tez uczy się odpowiednich zachowań. Swoją córkę wysłałam do http://przedszkolealbercik.com.pl/ w Łodzi i jestem zadowolona, mają kadrę która ma fajny kontakt z dziećmi i do tego czesne nie jest drogie.