Przeprowadzka

napisał/a: Lorka 2007-08-14 15:44
Jak Wy, oczekujące albo świeżoupieczone mamy, radzicie sobie (albo wciąż staracie się sobie poradzić) z przeprowadzką? Podzielcie sie pomysłami na zrobienie tego sprawnie i bez zbędnych problemów!
napisał/a: kasia33 2007-08-31 14:40
Nas tez za pare dni to czeka, i nie wiem jak sobie poradzimy. Przepraszam ze nie mam dla ciebie zadnej rady, ale mnie samej wizja przeprowadzki spedza sen z powiek i wyprowadza z rownowagi :eek:
napisał/a: pata1 2007-09-06 23:40
ha ha, megna, pewnie już się przeprowadziłaś :)

U nas sprawdziło się pakowanie ubrań/firanek/pościeli/ręczników itp. do dużych mocnych foliowych worków. Pakowanie przebiega bardzo sprawnie, transport tychże pakunków jest prosty, a co najważniejsze - można się szybko rozpakować, nie szukając po omacku tego czy owego ;).

Może wizualnie stos wypchanych worków nie robi oszałamiającego wrażenia :D , ale naprawdę bardzo usprawnia pracę. :)
Pozdrawiam.
napisał/a: mandryna 2007-09-07 22:22
cześć
my przeprowadzaliśmy się w zeszłym roku
byłam wtedy w ciąży. wszystkie rzeczy pakowaliśmy w duże pudła a na wierzchu każdego z nich naklejaliśmy kartkę z opisem co jest w środku
przydał się ten opis bo po przeprowadzce mieliśmy jeszcze remont przez 6 miesięcy więc częśc rzeczy była do jego zakończeniach w pudłąch a dzięki temu opisowi łatwo i szybko można było dotrzeć do potrzebej w danej chwili rzeczy
napisał/a: nasic 2014-12-17 21:27
Pierwsza przeprowadzka zawsze jest bardzo ciężka. Powiem Ci, że warto zajrzeć na stronę firmy transportowej JAPA. Znajdziesz tam poradnik, jak sobie z tym wszystkim poradzić. Za drugim razem pójdzie Ci o wiele sprawniej ;)
napisał/a: messia 2015-02-19 19:33
Japa faktycznie jest w porządku, ale tylko ta, gdzie szefem jest pan Jakubowski (są dwie firmy o tej nazwie). Tam chłopaki uwijają się naprawdę szybko i widać, że to nie jest dla nich pierwszyzna. Możesz mieć pewność, że wszystko dojedzie w jednym kawałku.
napisał/a: smerfetkaaa8 2015-03-24 17:39
Znajoma przeprowadzała się niedawno zagranicę (a dokładniej do Niemiec) i wynajęła do tego firmę Fracht, która zajmuje się także spedycją międzynarodową (choć na terenie kraju też świadczą swoje usługi). Tutaj http://fracht.pl/poradnik/wpis/jak-zorganizowac-przewoz-towaru-do-niemiec/ można znaleźć kilka niezbędnych informacji, na stronie mają jeszcze krótki poradnik o przewozie mebli, więc też warto tam zerknąć i poczytać.
napisał/a: anjabro 2015-03-31 09:35
To ja sobie pozwolę na odświeżenie wątku i powiem od razu, że średnio radzę sobie z takimi rzeczami. Jak miałam zorganizować transport z Chin, to już był kompletny dramat i musiałam czytać takie rzeczy, jak ten artykuł http://frappe.pl/juz-wiem-jak-zorganizowac-transport-z-chin/, żeby w ogóle się za to wziąć, bo inaczej nie wiedziałabym nawet od czego zacząć i załamałabym ręce.
napisał/a: anow0885 2015-06-10 11:54
Ja jak sie przeprowadzalam z dzieciakiami -3 i 6 lat – to wynajelam firme przeprowadzkowa http://www.przeprowadzka.wroc.pl/ przewiezienie tych wszystkich rzeczy samym by nam się nie udaloo. Maz nie dalby rady ogarnąć tego wszystkiego sam. Firma pomogla i przeprowadzka przebiegla bardzo sprawnie.
napisał/a: mosik11 2015-10-09 11:53
Jeżeli nie masz dostępu do dużego auta dostawczego warto jest zatrudnić firmę przeprowadzkową. A co do pakowania ja przy mojej przeprowadzce zaopatrzyłam się w zestawy przeprowadzkowe racibórz przyda się również folia strecz, jakieś worki no i warto jest sobie każdy spakowany karton opisać, żeby potem przy rozpakowywaniu nie szukać po kartonach rzeczy.
napisał/a: impala713 2016-01-12 13:47
Pamiętam swoją pierwszą przeprowadzkę, sama jeździłam wte i wewte autobusem sama z cieżkimi walizkami.

Teraz skorzystałabym od razu z http://www.favore.pl/446824_transport-krajowy-i-miedzynarodowy-towarow-przeprowadzki-barycz-przemysl-podkarpackie.html.

bardzo miły Pan :)
napisał/a: amerylia 2016-01-13 13:04
My w zeszłym roku się rpzeprowadzaliśmy i znajomy użyczył nam samochodu. Ledwo wszystko zapakowaliśmy :/ Gdybym znowu miała się przeprowadzać z pewnością załatwiłabym więcej kartonów i skontaktowałabym się z transport krajowy w sprawie transportu. Jednak profesjonalne firmy transportowe mogą dużo bardziej pomóc w przeprowadzce.