tanakan-miłorząb japoński dla dziecka

napisał/a: katja30 2011-06-25 19:14
u mojego dziecka stwierdzono zespół Aspergera i adhd podtyp mieszany lekarz psychiatra zalecił podawanie preparatu TANAKAN w tabletkach w ilości 1tabletka dziennie przez 3miesiące. w ulotce przeczytałam że lek nie jest przeznaczony dla dzieci.nie wiem czy zdecydować się na podawanie preparatu, dodam że syn ma 11 lat.proszę o podpowiedz może ktoś z panstwa dzieci przyjmuje ten preparat. pozdrawiam
napisał/a: viki12 2011-06-27 10:34
To, że na opakowaniu leku nie jest napisane, że jest on przeznaczony dla dzieci, nie oznacza, że nie można go u nich stosować. Producent mógł nie umieszczać takiej informacji, bo nie ma na ten temat przeprowadzonych badań klinicznych - to kosztuje. Lekarz wybrał lek, który jego zdaniem, będzie najlepszy. Niestety to lekarz w takiej sytuacji poniesie odpowiedzialność za ewentualne działania niepożądane, a nie producent.
napisał/a: ~MamaBuby 2012-04-11 11:44
Witam - mój syn ma zaburzenia rozumienia mowy i psychiatra przepisał mu TANAKAN w porcji 1/4 taletki dziennie (czterolatek, wiec pewnie dlatego dawka znacznie mniejsza). Lekarka mówiłą mi, że na ulotce jest napisane że lek nie stosuje się u dzieci, ale ona od kilkunastu lat podaje ten lek swoim pacjentom z powodzeniem - to lek ziołowy... Tez miałam podawać 3 miesiące...ale stosowałam go u syna 2 tygodnie. Stan się nadpobudliwy, nerwowy, zmienne nastroje, płacz, krzyk, szał, brak zdecydowania, dekoncentracja...Lek przyniósł odwrotny skutek, ale jak każdy indywidualnie działa na każdego pacjenta.