MOŻNA SIĘ ZARĘCZYĆ GDY BRAT ZARĘCZYŁ SIĘ PIERWSZY???

napisał/a: serducho2 2009-04-02 23:51
Witam i gorąco pozdrawiam wszystkich !!!
Mam problem...chcę się zaręczyć, ale mój brat zaręczył się kilka miesięcy temu...nie wiem czy w takim przypadku można?? Czy wypada??...Czy można ustalić szybszą date ślubu niż on??...tz.wyprzedzić go??;)
Proszę o pomoc!!!!
napisał/a: Joanna_21 2009-04-03 00:02
Jeżeli chcesz się zaręczyć tylko dlatego, bo Twój brat to zrobił i rywalizować, kto będzie szybciej miał i lepsze wesele, to nie wypada....
Jeżeli czujesz, że chcesz się oświadczyć swojej kobiecie, bo ją kochasz i pragniesz być z nią do końca, to wypada jak najbardziej.
Szybszą datę ślubu, niż on? A czemu się tak śpieszysz?
napisał/a: serducho2 2009-04-03 00:29
Joanna_21 napisal(a):Jeżeli chcesz się zaręczyć tylko dlatego, bo Twój brat to zrobił i rywalizować, kto będzie szybciej miał i lepsze wesele, to nie wypada....
Jeżeli czujesz, że chcesz się oświadczyć swojej kobiecie, bo ją kochasz i pragniesz być z nią do końca, to wypada jak najbardziej.
Szybszą datę ślubu, niż on? A czemu się tak śpieszysz?

Nie w rolę nie wchodzą żadne psychologiczne rywalizację. Kocham moją wybrankę serca i chcę się zaręczyć bo tak czuję myślałem o tym przed zaręczeniem mojego brata...a to zrujnowało moją wizję...oczywiście "co się odwlecze to nie uciecze" :) ...bardziej nie wim jak to jest z tym "wypada"???
napisał/a: soundtrack 2009-04-03 00:31
nic nie powinno popsuć Twoich planów :)
powiedz swojej wybrance, ze planowales to juz wczesniej a brat wszedl Ci w kadr :)
zartem, ale zeby przypadkiem nie pomyslala o jakiejs waszej rywalizacji :)
napisał/a: Joanna_21 2009-04-03 00:32
W takim razie nie rozumiem, co ma piernik do wiatraka, przecież nie będziesz teraz czekał do pierwszej rocznicy ślubu brata, by się oświadczyć... Myślę, że to nie ma znaczenia... Chyba, że rodzice mają Wam pomagać finansowo, to ciężko będzie dwóm naraz, ale to wszystko sprawy techniczne, myślę, że nie ma powodów, by można było uznać, że to nie wypada.

Myślę, że jak brat zaręczył się już kilka miesięcy temu, to dziewczyna nie skojarzy tego z rywalizacją
napisał/a: soundtrack 2009-04-03 00:35
ajjjj nie doczytałam... faktycznie.

w takim razie, również nie widze zadnych przeciwskazań :P
napisał/a: serducho2 2009-04-03 00:36
jasne że tak:) ...wiesz a piernik ma do wiatraka że ja kompletnie nie łapałem o co z tym chodzi:) ale dziękuje...czekam jeszcze na inne podpowiedzi:)
napisał/a: Joanna_21 2009-04-03 00:39
Z czym nie łapiesz o co chodzi, z zaręczynami? :P Ile w ogóle macie lat, Ty i twój brat, ile jesteś ze swoją wybranką?
napisał/a: mag4 2009-04-03 14:10
to ja powtórzę pytanie - co ma piernik do wiatraka? :P
co zaręczyny brata mają wspólnego z Twoimi zaręczynami?
chyba że boisz się że Twoja dziewczyna pomyśli, że nie chciałeś być gorszy od brata... więc poczekaj sobie trochę albo z nią porozmawiaj jeśli jest to tematem waszych rozmów
a może chodzi o kwestie finansowe, tzn że rodzice Wam finansują... zawsze możesz się zaręczyć i poczekać trochę do ślubu.
chyba musisz nam bardziej wyjaśnić Twoje wątpliwości, bo ja osobiście nie kumam co Ci przeszkadza
napisał/a: Monini 2009-04-03 14:13
serducho, zareczyc jak najbardziej. Tylko jezeli rodzice maja pomagac w kosztach wesela, to zeby nie bylo zadnych problemow, ze w tym samym czasie musza dac obu synom
napisał/a: Emilianka 2009-04-03 14:19
oświadczyć się wolno-nikt nie zabrania
ale ze ślubem jednak dałabym pierwszeństwo bratu
moja siostra miała podobną sytuację.jej facet się oświadczył,postanowili pobrać się w kwietniu.ogłosili to rodzinie,po czym niedługo później okazało się,że brat też się oświadczył i bierze ślub na Boże Narodzenie.siostrze było trochę przykro,bo później miała wrażenie,że ich ślub będzie odgrzewaniem kotleta,chociaż niby oni byli pierwsi.
pozornie niby nic się stało,wszyscy są dorośli i sami decydują o swoim życiu,ale jednak było trochę żalu do "szwagrostwa",że podkupili pomysł i ich wyprzedzili.
napisał/a: Monini 2009-04-03 14:28
Emilianka napisal(a):moja siostra miała podobną sytuację.jej facet się oświadczył,postanowili pobrać się w kwietniu.ogłosili to rodzinie,po czym niedługo później okazało się,że brat też się oświadczył i bierze ślub na Boże Narodzenie

no takie sytuacje sa niefajne...