3 LATEK ODPORNY NA ANTYBIOTYKI?

napisał/a: rudamn 2010-09-26 13:35
witam mam taki problem, mój 3 letni synek często choruje na anginę... jego migdałki to jakaś tragedia.... jakieś 1,5 miesiąca temu zachorował (2 raz w ciągu tego roku) na anginę, antybiotyk (OSPAMOX) i jakoś przeszło... ale minęły 2 tygodnie i powtórka z rozrywki... dostał antybiotyk (KLACID), wydawało się, że już wszystko ok nawet u lekarza na kontroli, minęły dokładnie 4 dni i dziecko dostało 38,5 wylądowaliśmy na pogotowiu (bo to niedziela była skąd skierowali as do laryngologa, laryngolog stwierdziła naloty grzybicze (jakoś tak) na migdałach i zastanawiała się czy nie będzie on nosicielem jakiegoś paciorkowca... ale żeby to stwierdzić trzeba zrobić wymaz (wiec musi być zdrowy bez antybiotyku), kolejny antybiotyk (CECLOR) no i mamy dokładnie 8 dzień antybiotyku i mały dostaje 39,8 gorączki.... gardło czerwone z białymi nalotami.... czy jest możliwość, że bakterie które powodują u niego tą anginę uodparniają się na antybiotyki bo już naprawdę niewiem co się dzieje....?
napisał/a: Maćka1 2010-09-26 13:44
Jest taka możliwość, dlatego należy zrobić wymaz z antybiogramem który pokaże na jakie antybiotyki będzie dziecko reagować.
napisał/a: rudamn 2010-09-26 15:47
Dziękuję, a czy to robi laryngolog lub pediatra i potrzebne jest skierowanie czy trzeba gdzieś iść specjalnie do jakiegoś laboratorium czy poradni?
napisał/a: Maćka1 2010-09-26 19:02
Wymaz może wykonać zarówno pediatra jak i laryngolog. Nie wiem czy Cię tu laryngolog nie wprowadził w błąd, bo ostatnio mój starszy syn miał wykonany wymaz własnie podczas terapii antybiotykiem i to dwoma na raz.
napisał/a: Peter 2010-09-27 11:47
Oczywiście, że wymaz można zrobić w trakcie antybiotykoterapii. Trzeba tylko o tym poinformować laboratorium.
Pozostaje też i inna kwestia. Wiele infekcji anginopodobnych jest tła wirusowego. I tutaj lekarze mają problem z właściwą diagnostyką.
napisał/a: mamakasiaz 2010-09-28 13:49
Dokładnie jak napisał Peter.
Parę dni temu mąż zachorował stan podgorączkowy ,ból gardła i biale naloty na migdałach i łukach .
Poszedł do rodzinnego który skwitował od razu ,ze to angina dał antybiotyk.Jednak dla mnie sam nalot nie oznacza od .razu anginy bakteryjnej .
Wysłałam go do innego lekarza laryng .Okazało się ,ze to angina wirusowa i w sumie samo płukanie gardła pomogło.Po 5 dniach było po wszystkim.
Tyle ,ze z dorosłym łatwiej