afty

napisał/a: iza110 2008-04-11 22:00
Od 15 lat robią mi się afty na dziąsłach , języku i migdałkach. Są bardzo duże i utrzymują się pomimo leczenia bardzo dłudo.Wokół afty ( nie wiem czy to nerw czy mięsień lub ścięgno) boli mnie tak , że np. nie mogę dotknąć twarzy. Budzę się w nocy , bo to nie daje mi spać. Obecnie łykam flumycon oraz mam syrop flumycon do płukania. Nie jadam cukierków ani nie słodzę herbaty.Mam także płukankę silnie ściągającą. Dostałam ją od stomatologa. Proszę o odpowiedź. Bardzo dziękuję.
napisał/a: Peter 2008-04-12 20:18
Afty są pochodzenia wirusowego. Flumycon jest do zwalczania drożdżaków. Zupełne błędne leczenie. Lekarz powinien przepisać groprinosin.
napisał/a: iza110 2008-07-06 17:39
Nie mogę znaleźć w internecie co to za lek groprinosin za nim pójdę z tą propozycją do lekarza chcę się coś dowiedzieć na temat tego leku.
napisał/a: Peter 2008-07-14 10:29
Wklejam ulotkę leku:
Skład: 1 tabl. zawiera 500 mg pranobeksu inozyny.

Działanie: Lek o działaniu przeciwwirusowym i immunomodulacyjnym. Działając na proces translacji, hamuje namnażanie wirusów głównie opryszczki (HSV), odry oraz części wirusów oddechowych. Poprzez stymulację wydzielania niektórych cytokin oraz bezpośredni wpływ na limfocyty T i makrofagi wykazuje działanie modulujące naturalną odporność organizmu, co nasila efekt przeciwwirusowy. Wpływa na ekspresję receptorów na limfocytach T, zwiększa aktywność makrofagów oraz syntezę niektórych przeciwciał. Wprowadzona doustnie wykazuje doskonałą dostępność biologiczną, szybko jednak ulega rozkładowi do monofosforanów, ksantyn, alantoiny i kwasu moczowego. Największe stężenie we krwi występuje po 1 h. T0,5 wynosi 50 min. Szybko przenika do tkanek i ulega eliminacji, głównie z moczem.

Wskazania: Infekcje błon śluzowych i skóry wywołane przez wirus herpes simplex (I i II opryszczka zwykła). Opryszczka narządów płciowych, jako lek wspomagający w leczeniu podofiliną lub laserem z dwutlenkiem węgla. Podostre stwardniające zapalenie mózgu.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na lek.

Interakcje: Środki immunosupresyjne znoszą efekt immunomodulacyjny leku.

Ostrzeżenia specjalne / Środki ostrożności: Zaleca się szczególną ostrożność u pacjentów ze schorzeniami nerek, dną moczanową, hiperurykemią (może on zwiększać stężenie kwasu moczowego w surowicy i w moczu). W przypadkach konieczności zastosowania monitorować stężenie kwasu moczowego. Pacjentom z podwyższonym stężeniem kwasu moczowego należy rozważyć podanie leków obniżających jego stężenie.

Działania niepożądane: Może powodować nieznaczne i przejściowe zwiększenie stężenia kwasu moczowego w surowicy i moczu. W początkowym okresie leczenia może wystąpić osłabienie łaknienia, nudności, wymioty.

Ciąża i laktacja: Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią (bezpieczeństwo stosowania nie zostało ustalone).

Dawkowanie: Dorośli. Opryszczka błon śluzowych i skóry: 2 tabl. 4x/dobę, maks. 8 tabl./dobę przez 7-14 dni. Opryszczka narządów płciowych: 2 tabl. 3x/dobę, maks. 6 tabl./dobę przez 14-28 dni. Podostre stwardniające zapalenie mózgu: 50-100 mg/kg mc./dobę w podzielonych dawkach co 4 h. Dzieci: 50 mg/kg mc./dobę, w 3 lub 4 dawkach.

Uwagi: W razie konieczności tabletkę można podzielić i rozkruszyć.
napisał/a: iza110 2008-07-14 20:24
Dzięki za wyjaśnienie jak powiem lekarzowi to odpisze co on na to.(:
napisał/a: don_paccino 2008-07-15 14:10
od siebie moge po sprawdzeniu na sobie powiedziec ze groprinosin jest calkiem skuteczny.